پنجمین نظرسنجی سایت بازار هتل؛

موثرترین عامل در نقش بستن یک تصویر مثبت از هتل در ذهن مهمان کدام است؟

04 ارديبهشت 1396 | 04:46 | 0 نظر | 1045 بازدید

بنظر شما کدام عامل می تواند در نقش بستن یک تصویر مثبت از هتل در ذهن مهمان تازه وارد بیش ترین اثر را داشته باشد؟

بازار اخبار و تجهیزات هتل: سایت بازارهتل در پنجمین سال فعالیت خود همچون سنوات گذشته اقدام به نظرسنجی از مخاطبان خود می کند و این بار نظر ایشان را درباره نخستین تاثیر یا First Impression می پرسد.

تجهیزات هتل - نخستین اثر یا first impression

در این پرسش که با عنوان " کدامیک از موارد زیر در نقش بستن یک تصویر مثبت از هتل در ذهن مهمان، بیش ترین تاثیر را دارد؟" مطرح شده از کاربران خواسته شده است تا نظر خود را با یکی از گزینه های پاسخ ابراز دارند. به همین منظور پنج گزینه که پیش تر در مطالعات انجام شده به عنوان نقش آفرین ترین تصاویر مثبت در ذهن مهمانی که برای نخستین بار به هتلی وارد می شود، یاد شده، انتخاب گردیده است:

1.ساختمان هتل و ورودی:

برای برخی از مهمانان، ساختمان و نمای هتل و نیز ورودی آن اهمیت بسیاری دارد. این عده معتقدند که همین ظاهر می تواند گویای کیفیت خدمات نیز باشد و از آراستگی ساختمان و دکوراسیون ورودی هتل می توان یک اقامت خوش را حدس زد.

2. فضای لابی و دکوراسیون:

عده ای دیگر از مهمانان معتقدند اگرچه با توجه به به قدمت برخی هتل ها و نیز نوع آن ها، شاید نتوان کیفیت اقامت را پیش بینی کرد اما با وجود بحث نوسازی، فضای لابی و دکوراسیون و نورپردازی آن می تواند اثر بسیار مهمی در ذهن مهمان تازه بگذارد.

3. پوشش و برخورد کارکنان قسمت پذیرش:

برخی دیگر بر این باورند که نوع پوشش کارکنان به ویژه در قسمت پذیرش و نحوه برخورد ایشان از ارتباط چشمی و لبخند گرفته تا لحن گفتار، بیش از هر مورد دیگر می تواند یک مهمان تازه را تحت تاثیر قرار دهد به طوریکه حتی نواقص احتمالی بعدی را هم تحت پوشش بگیرد.

4. سهولت عملیات پذیرش و دریافت کلید:

اما به رغم وجود موارد یاد شده برای مهمانی که خسته از راه رسیده شاید هیچ چیز دلچسب تر از آن نباشد که به سرعت عملیات پذیرش را انجام دهد و راهی اتاق خویش شود. این مهم بویژه برای مسافران تجاری و یا آنانی که دیرهنگام به هتل می رسند، می تواند بسیار مهم باشد.

5. چیدمان و پاکیزگی اتاق:

اما برای عده دیگر، هیچ چیز مهم تر از نظم و ترتیب اتاق و پاکیزگی آن در شکل گیری ارتباط اولیه با هتل نیست. برای این دسته از مهمانان پاکیزگی اتاقشان و کیفیت خواب می تواند تمام خستگی سفر را بدر کند و خاطره خوشی از هتل در ذهن ایشان بگذارد.

شما چه نظری دارید؟

برداشت و انتشار مطالب تنها با ذکر «سایت بازارهتل» به عنوان منبع مجاز می باشد.

توجه! دیدگاه های ارسالی تنها پس از تایید سایت بازارهتل نمایش داده خواهند شد.
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد