کانتینرهایی که جایگزین اتاق هتل ها می شوند

17 آبان 1393 | 23:53 | 0 نظر | 1286 بازدید

افزایش سرعت ساخت و سازهای هتلی در جهان، ابتکارات تازه ای را به همراه داشته است از جمله جایگزینی کانتینرهای مجهز به جای اتاق هتل ها.

بازار اخبار و تجهیزات هتل: شتاب روز افزون ساخت و ساز هتل در اروپا و امریکا، مهندسان این سازه ها را به خلق ایده های تازه وادار کرده که از جمله آن ها modular construction  یا همان سازه های پیش ساخته است که باردیگر تفکر جایگزینی کانتینرها را به جای اتاق های هتل مطرح کرده است.

ایده جایگزینی کانتینرهایی که تماما همانند یک اتاق هتل به وسایل رفاهی مجهزند، در آگوست سال 2010 در آلمان در سازه ای پنج طبقه با نام Qualitel Hotel کلید خورد تا از آن پس به عنوان ایده ای مناسب برای ساخت هتل های ارزان یا budget and economy hotels مورد استقبال قرار گیرد تا جایی که حالا گروه هتل های اینترکنتینانتال به عنوان بزرگ ترین گروه هتلی جهان به دنبال ساخت هتلی اینچنینی برای برند Holiday Inn Express خود است. این هتل که بنابر تعریف این گروه با مفهوم "Box Clever" ساخته خواهد شد، متشکل از اتاق های پیش ساخته ای به شکل کانتینر است که واحد واحد در ظرف مدت چند هفته روی هم قرار می گیرند تا سازه ای 12 طبقه را شکل دهند.

تجهیزات هتل - اتاق های پیش ساخته هتل

مزیت اصلی ساخت این هتل و هتل هایی از این دست، سرعت ساخت آن ها می باشد به طوری که به گفته سازندگان آن در هر روز تا حدود 10 اتاق را می توان آماده کرد و به رکورد تجهیز 300 تخت در یک روز رسید.

در همین زمینه، به تازگی در ایالت باواریای آلمان هم هتلی با ویژگی اینچنینی در ظرف مدت تنها ده هفته ساخته شد که 49 اتاق پیش ساخته بر روی شش کانتینر ثابت و اسکلتی فلزی متصل شدند که بنابر اعلام سازندگان آن، ساخت 55 اتاق آن تنها 4.2 میلیون یورو هزینه داشت. از آنجا که این هتل در یکی از مناطق شلوغ شهر بنا شده تمامی این اتاق ها مجهز به عایق صدا و سیستم تهویه هوای مطبوع است و در آن دو اتاق ویژه افرادی با ناتوانی جسمی و چهار اتاق هم برای خانواده ها در نظر گرفته شده است.

در کنار رونق این ساخت و سازها، طراحان و معماران صنعت هتل همچنان به دنبال خلق ایده های تازه ای برای بهبود آن هستند. هتل داری از آلمان با نام Jens Diekmann از جمله همین افراد، اتاقی پیش ساخته را برای هتل های ارزان طراحی کرده است که در ابعاد 5.8 در2.25 متر علاوه بر تخت دارای حمام و میز هم می باشد و در صورت رفع مشکل آب رسانی و برق می تواند سرعت بیش تری به این دست از ساخت و سازهای هتلی بدهد.

برداشت و انتشار مطالب تنها با ذکر «سایت بازارهتل» به عنوان منبع مجاز می باشد.

توجه! دیدگاه های ارسالی تنها پس از تایید سایت بازارهتل نمایش داده خواهند شد.
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد