برنامه و اولویت های هتل ها در بازگشایی دوباره در دوران کرونا

22 تير 1399 | 23:43 | 0 نظر | 453 بازدید

همزمان با بازگشایی هتل هایی که با شیوع ویروس کرونا مجبور به تعطیلی موقت شدند، موسسه Cendyn تحقیقی را درباره حال و هوای این روزهای آنان انجام داده تا مشخص شود اوضاع آن ها به رغم پراکندگی جغرافیایی تا چه اندازه شبیه به یکدیگر است.

بازار اخبار و تجهیزات هتل: در این تحقیق یادآوری شده است که تنها هتل هایی مورد پرسش قرار گرفته اند که دوران تعطیلی موقت را پشت سر گذاردند و در مرحله فعالیت دوباره قرار دارند و هدف از انجام این تحقیق نیز شناخت استراتژی های بازگشایی و اولویت های هتل ها در این مرحله است. به همین منظور شش سوال مشترک از هتل ها پرسیده شده که جمع بندی پاسخ های آنان را در ادامه هر سوال می خوانید:

بازارهتل - بازگشایی هتل ها در دوران کرونا

1. آیا استفاده از تکنولوژی می تواند در این مرحله کمکی برای احیای هتل ها باشد؟

این پرسش با پاسخ مثبت 86 درصد از هتل ها همراه شد و در حالی که 10 درصد با تردید به این کمک نگاه می کنند، تنها 4 درصد اعتقادی به کمک تکنولوژی در این دوران ندارند آنهم در شرایطی که با وضع مقررات تازه و لزوم رعایت فاصله اجتماعی و پروتکل های بهداشتی چه برای مهمانان و چه برای کارکنان نمی توان نقش تکنولوژی را در سهولت اجرای آن ها نادیده گرفت.

2. ترتیب اهمیت تکنولوژی ها بر اساس نیاز هتل تان برای شما چگونه است؟

در بین تکنولوژی ها متفاوتی که در هتل ها از مدیریت روابط مشتری گرفته تا تکنولوژی ها بازاریابی دیجیتالی وجود دارد، شرایط این روزهای هتل های باعث شده تا برای ایشان مهم ترین تکنولوژی ها بر اساس نیاز به ترتیب تکنولوژی های بدون تماس یا contactless، مراعات اصول بهداشتی یا sanitation، مدیریت روابط مشتری و نیز مدیریت درآمد باشد و تکنولوژی های دیگری همچون برگزاری جلسات مجازی و یا امنیتی در اهمیت های کمتری قرار بگیرند.

3. در مرحله آغاز مجدد فعالیت آیا با ظرفیت کمتری ادامه خواهید داد؟

اجبار و الزام هتل ها به رعایت پروتکل های بهداشتی و پیروی از مقررات محلی و کشوری آنان را مجبور به کاهش استفاده از ظرفیت هایشان کرده است. امری که 68 درصد هتل های مورد پرسش در این تحقیق آنان را تصدیق می کنند و خود را مجبور به ادامه راه با کاهش ظرفیت می بینند. ایشان عمده دلایل اتخاذ این تصمیم را اجرای برنامه های نظافتی، رعایت استانداردهای ایمنی، الزام مقررات ملی، عدم استفاده از برخی طبقات هتل، روی آوردن به بازسازی و به روز رسانی، کمبود تفاضا در بازار و کاهش نیروی کار می دانند.

4. مهم ترین برنامه ها برای رعایت پروتکل های بهداشتی در هتل تان در این دوران کدامست؟

در کنار محدودیت های استفاده از ظرفیت، هتل ها مجبور به تطبیق خود با پروتکل های بهداشتی و استانداردهای لازم برای ادامه فعالیت خود می باشند. همین امر باعث شده تا میزان تمرکز و توجه آن ها در این تطبیق سازی بر اساس نیاز و اهمیت اینگونه باشد: تغییر در روند امور خانه داری 89 درصد، حذف لوازم غیر ضروری از اتاق ها 80 درصد، کاهش ظرفیت رستوران 76 درصد، افزایش پاکیزگی فضاهای مرتبط با غذا 64 درصد، کنترل اجباری دما 70 درصد، پذیرش آنلاین 70 درصد و کاهش ظرفیت فضای جلسات و همایش ها 60 درصد.

5. چه تمهیدات بهداشتی را برای مهمانان در بدو ورود در نظر گرفته اید؟

در پاسخ به این پرسش ضدعفونی دست ها، استفاده از ماسک و دستکش بیشتر از باقی تمهیدات برای هتل ها اهمیت داشتند بطوریکه 90 درصد آن ها از امکان ضدعفونی دست ها در بدو ورود استفاده می کنند. 64 درصد برای مهمانان ماسک فراهم کرده اند و 27 درصد علاوه بر دو مورد پیشین، دستکش را هم در دسترس مهمانان خود قرار داده اند. با این همه اما 6 درصد پاسخ دهندگان اعتراف کرده اند که هیچگونه تمهیدی در هنگام ورود مهمانان به هتل شان ندارند!

در همین باره، 100 درصد هتل های مورد پرسش در منطقه خاورمیانه و شمال افریقا از امکان ضدعفونی دست ها، 59 درصد استفاده از ماسک و 45 درصد نیز امکان استفاده از دستکش را برای مهمانان خود پیش بینی کرده اند.

6. چه اقداماتی برای افزایش بازاریابی و فروش در این دوران انجام می دهید؟

به رغم کاهش درآمد و به طبع آن کاهش بودجه های بازاریابی، هتل ها اما همچنان به دنبال اجرای برنامه های بازاریابی و مشتری مداری خود می باشند. در این بین، ارسال پکیج های هدفمند بصورت ایمیل با 77 درصد، مهم ترین برنامه بازاریابی هتل ها محسوب می شوند. به دنبال آن، ارائه پیشنهاد به تمامی مهمانان 65 درصد و پیشنهادهای ویژه برای مهمانان وفادار با 55 درصد در رتبه های بعدی اولویت های بازاریابی هتل ها در دوران بازگشایی قرار دارند.

نتایج این تحقیق چه پیامی دارد؟

در این تحقیق 200 هتل در گوشه و کنار دنیا با مشخصاتی که در مقدمه بدان اشاره شد مورد پرسش قرار گرفتند تا مشخص شود احساس آن ها در دوران بی ثبات چقدر به یکدیگر نزدیک است. نتایج این تحقیق نشان می دهد که هتل ها در این دوران چه برنامه هایی را پیش روی خود می بینند و چه اولویت های را برای ادامه فعالیت خود در نظر دارند. اهمیت تکنولوژی در ادامه مسیر بازیابی تا چه اندازه است و چه خلاقیت های بازاریابی ای می توان انجام داد. امید است تا این نتایج این تحقیق و سایر مطالعاتی که در این زمینه انجام می شود کمکی برای احیای دوباره هتل ها باشد.

برداشت و انتشار مطالب تنها با ذکر «سایت بازارهتل» به عنوان منبع مجاز می باشد.

توجه! دیدگاه های ارسالی تنها پس از تایید سایت بازارهتل نمایش داده خواهند شد.
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد