چگونه کارکنان هتل را در دوران بحران مدیریت کنیم؟

26 خرداد 1399 | 02:55 | 0 نظر | 506 بازدید

برخورداری از یک رهبری قدرتمند مهم ترین عامل موفقیت کارهای گروهی است. حال هر قدر شرایط و فضای کلی کار دشوارتر باشد نقش و اهمیت این رهبری پررنگ تر می گردد اما اینکه این رهبری در مدیریت کارکنان هتل در دوران بحران چگونه باید باشد را در این مقاله خواهیم خواند.

بازارهتل: سایتی برای متخصصان هتلداری - بنابر اهمیت موضوع و برای اینکه نوع نگاه رهبری گونه در مدیریت کارکنان هتل بویژه در زمان های بحران بخوبی نشان داده شود، سایت Insight.ehotelier در مقاله ای با همین عنوان از نظرات سه تن از کارشناسان این صنعت استفاده کرده است که در ادامه ترجمه این مقاله را می خوانید:

بازارهتل - مدیریت کارکنان هتل در زمان های بحران

چگونه کارکنان هتل را در دوران بحران مدیریت کنیم؟

"بخاطر داشته باشید که به عنوان یک رهبر، گروهی با اعتماد از شما در حال پیروی کردن هستند چه در زمان های عادی و چه در زمان های بحرانی." استاد جونز لیو از سنگاپور با اشاره به این مطلب می گوید: این موضوع می تواند اما در دورانی که هتل در بحران به سر می برد و شما علی رغم میل باطنی و در تلاش برای حفظ کاریزمای خود مجبور به تعدیل نیرو می باشید، شما در موقعیت دشواری قرار دهد

این استاد هتل داری برای مدیریت کردن هر چه بهتر شرایط اینچنینی پیشنهاد می کند که مدیران در زمان بروز بحران با ایجاد یک محیط امن روانی حمایت بیش تری از کارکنان خود در همفکرهای گروهی داشته باشند. این کار باعث می شود تا آن ها با درک درست شرایط بیش تر از گذشته از ایده ها و نظرات خودشان بگویند و احساس شنیده شدن و فهمیده شدن بیش تری پیدا کنند.

انجام این موضوع نقطه شروع بسیار مناسبی برای آماده سازی کارکنان جهت پذیرش اخبار بدتر احتمالی می باشد. به علاوه به شما اجازه می دهد تا یک اعتماد محکم تری را در ارتباطات و حرکت تیمی بسازید. و این همان کلید موفقیت در زنده نگاه داشتن انگیزه در نزد کارکنان در زمان های بحرانی است.

به هر روی "دوران بحران" یک حقیقت است چه برای کسانی که در کادر هتل باقی می مانند و چه برای کسانی که بالاجبار مجبور به جدایی موقت می شوند. اما اینکه چگونه می توان انگیزه را همچنان در بین دسته دوم یعنی گروهی که بنابر شرایط مجبور به جدایی موقت می شوند زنده نگاه داشت، نکته ای است که کونور واندرهولم بعنوان رئیس گروه درآمدزایی یکی از شرکت های هتلداری اروپا از تجربه حفظ ارتباط با افراد اینچنینی در شرکت خود می گوید.

وی با اشاره به ارتباط از طریق ارسال پیامک و ایمیل و اینکه چگونه پیام های کتبی بصورت نامه مورد قدردرانی کارکنان واقع شدند، مدیران را نسبت به اهمیت دادن به این امور هشدار می دهد. وی معتقد است در صورتی که کارکنان حتی با تعریف تعلیق موقت احساس نادیده انگاشته شدن کنند ممکن شروع به جستجوی کار تازه کنند و این برای هتلی که در دوران پسا بحران مجددا به آنها نیاز دارد می تواند بسیار گران تمام شود.

چگونه قطع همکاری موقت را اعلام کنیم؟

وقتی صحبت از تعدیل نیروی کار بخاطر شرایط بوجود آمده می شود، جونز لیو تاکید دارد که این مهم در نهایت آرامش و البته با شرح دقیقی از آنچه که سبب اتخاذ چنین تصمیمی شده است انجام شود. همچنین پیشنهاد می کند که این افراد را همواره با ارائه اطلاعات در مورد روند بهبود بحران و نیز حمایت های احتمالی صنف یا دولت از آن ها پشتیبانی کنیم.

تیم خود را با انگیزه نگاه دارید

در دوران بحران با انگیزه نگاه داشتن تیم کاری از هر زمان دیگری اهمیت بیش تری دارد. برای این منظور اما راهکارهای ساده ای وجود دارد از جمله اینکه آن ها را در جریان آنچه که برای نجات هتل تان در حال انجام دادن هستید، قرار دهید. این کار به آنها احساس شراکت در کار را می دهد و بعلاوه ممکن است شما را از شنیدن راهکارهای آنان متعجب سازد.

راهکار دیگر ایجاد پروژه ها و برنامه های حمایتی بصورت درون دپارتمانی و درون سازمانی و یا برگزاری جلسات همفکری همگانی برای پیدا کردن راه های چگونگی کمک به یکدیگر در طول این دوران است. برنامه های اینچنینی سبب می شوند تا پیوند بخش های مختلف در هتل تان محکم تر شده و روحیه همگانی نیز افزایش پیدا کند.

چگونه از دوران بحران بهره عقلانی ببریم؟

هر دوران بحرانی استرس ها و نگرانی های خاص خود را دارد با این وجود اما می توان گاهی از تهدید بحران ها فرصت ساخت. رون کافمن- نویسنده کتاب پرفروش Uplifting Service برای استفاده از بحران به نفع خود چند توصیه دارد.

وی پیشنهاد می کند در زمان بروز بحران بجای غرق شدن در افکار چگونگی رهایی از آن، چه برای خودتان و چه برای تجارت تان، سعی کنید تا بر پیشرفت و تغییر در این زمان تمرکز کنید.

از این زمان برای تصویر سازی از خود برای آینده استفاده کنید و اینکه دوست دارید در پایان این دوران چه تغییری کرده باشید. بطور مثال می توانید از این فرصت استفاده کرده و ببینید که در گذشته انجام چه اموری سبب هدر رفتن وقت تان می شده است. پس یا آن ها را کنار بگذارید یا راهکار دیگری برای انجام آن ها پیدا کنید.

به این فکر کنید که چگونه می توانید در این دوران خودتان و تیم تان را بهتر کنید. بطور مثال آیا مهارتی وجود دارد که لازم است شما یا تیم تان آنرا یاد بگیرد؟ بهره گیری از کدام تکنولوژی ها می تواند تیم و هتل تان را بروز تر نگاه دارد و تجربه جدیدی برای مهمانانتان پس از این دوران خلق کند؟

امروزه با وجود پیشرفت های بسیار تکنولوژی و شرکت های متعدد فعال در آن و نیز وجود منابع زیاد علمی آنلاین و آفلاین می توانید از زمانی که دوران بحران در اختیارتان قرار می دهد نهایت استفاده را برای تقویت خود و مجموعه مدیریتی تان ببرید.

کلام آخر

این شما هستید که می توانید تهدید دوران بحران را به فرصت تبدیل کنید و کارکنان تان را بجای نگرانی و غرق در افکار منفی کردن با صبوری و حمایت هایتان رو بجلو نگاه دارید. بخاطر داشته باشید که همه ما بر یک قایق سوار هستیم پس تیم تان را کنارتان جمع تر از گذشته نگاه دارید و با یکدیگر به سمت جلو حرکت کنید.

برداشت و انتشار مطالب تنها با ذکر «سایت بازارهتل» به عنوان منبع مجاز می باشد.

توجه! دیدگاه های ارسالی تنها پس از تایید سایت بازارهتل نمایش داده خواهند شد.
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد