ویروس کرونا بزرگ ترین زنجیره هتلداری دنیا را هم به زانو درآورد

08 فروردين 1399 | 03:52 | 0 نظر | 560 بازدید

گروه هتل های ماریوت بعنوان بزرگ ترین شرکت هتلداری جهان از تعلیق همکاری با ده ها هزار کارمند خود در سرتاسر جهان به دلیل بحران ویروس کرونا خبر داد.

بازار اخبار و تجهیزات هتل: شیوع ویروس کرونا در جهان با سرعتی پیش بینی نشده در حال پیشرفت است؛ پیشرفتی که بیش ترین ضرر خود را متوجه صنعت گردشگری جهان ساخته است و حالا پس از شرکت های بزرگ شبکه حمل و نقل بین المللی، بزرگ ترین شرکت هتلداری جهان را هم وادار به تعدیل نیروی گسترده در تمامی بخش های کاری خود از کارکنان خانه داری تا مدیران اجرایی کرده است.

بازار هتل - بحران ویروس کرونا در هتل ها

آرن سارنسون - مدیرعامل گروه هتل های ماریوت در گفت و گو با شبکه CNBC با مقایسه وضعیت کنونی با تجربه دو بحران بزرگ یازده سپتامبر و رکود اقتصادی سال 2008 گفت: آنچه که ما امروز شاهد آن هستیم بمراتب بدتر از دو بحران یاد شده است. در دو بحران یازده سپتامبر و بعدها در افت اقتصادی سال 2008 میزان درآمد جهانی ماریوت تا 25 درصد کاهش پیدا کرد که تا آنزمان بدترین تجربه ما بود اما حالا بحران ویروس کرونا تا به امروز این میزان را تا 75 درصد کاهش داده و پیش بینی ما این است که در امریکا این افت تا 90 درصد نیز خواهد رسید.

هر سهم ماریوت روز سه شنبه گذشته در حالی به 78 دلار امریکا رسید که بطور کلی سهام آن همانند سایر شرکت های گردشگری از بابت ویروس کرونا زیان قابل توجهی دید و تا 48 درصد افت پیدا کرد. این در حالی است که تا پیش از شیوع کرونا در چین، میزان اشغال هتل های این شرکت در آن و کشورهای نظیر تایوان و سنگاپور رشد قابل توجهی را داشتند.

به دنبال کاهش تقاضا، سقوط سهام ماریوت و درآمدهای آن همزمان با شیوع این بیماری در امریکا، روزنامه وال استریت در گزارشی اعلام داشت که بیش از دو سوم از 4000 کارمند ماریوت از دفتر مرکزی این شرکت تعلیق خواهند شد. این در حالی است که فاکس نیوز از قول مسوولان این شرکت از شروع تعلیق همکاری با دو سوم از 174 هزار کارمند ماریوت در سراسر جهان از ابتدای ماه آوریل امسال به مدت 90 روز خبر داد تا به این ترتیب ماریوت تنها مجبور به پرداخت 20 درصد از حقوق آنان در طی این مدت شود اما در عین حال این عده می توانند همچنان از خدمات درمانی شرکت بهره مند باشند.

مدیر عامل ماریوت که خود پیش تر حقوق خود را برای یکسال به حالت تعلیق درآورده بود اعلام کرد که شرکت ترجیح می دهد در شرایط کنونی بجای پایان دادن به همکاری تنها آن را برای مدتی به حال تعلیق درآورد تا در این کارکنان بتوانند در این مدت از مزایای بیمه بیکاری خود استفاده کنند.

گفتنی است به دنبال تضرر صنعت هتلداری امریکا از گسترش ویروس کرونا در این کشور، فعالان این صنعت خواستار کمک 150 میلیارد دلاری دولت برای جبران خسارات وارده شده اند. این کمک قرار است علاوه بر صاحبان هتل ها، کارکنان این صنعت را نیز پوشش دهد.

برداشت و انتشار مطالب تنها با ذکر «سایت بازارهتل» به عنوان منبع مجاز می باشد.

توجه! دیدگاه های ارسالی تنها پس از تایید سایت بازارهتل نمایش داده خواهند شد.
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد