ظرفیت های هتل تان را برای افزایش رزروهای مستقیم بهتر بشناسید

30 آذر 1398 | 03:10 | 0 نظر | 383 بازدید

طی سال‌های اخیر یکی از مهمترین گرایش هتل ها افزایش رزرو های مستقیم و در نتیجه کاهش پرداخت کمیسیون های رزرو به دفاتر خدمات مسافرتی و آژانس‌های رزرو آنلاین بوده است. بنابراین صرفنظر از اندازه هتل که می‌تواند عضوی از یک زنجیره یا هتلی مستقل باشد، مهمترین مسئولیت در این باره شناخت ظرفیت‌های هتل برای ارائه پیشنهاداتی جهت متقاعد کردن بازدیدکندگان سایت هتل به انجام رزروهای مستقیم است.

بازار اخبار و تجهیزات هتل: اما علیرغم تغییر ذائقه مشتریان باید دید چه مشوق‌هایی می‌تواند یک مشتری بالقوه را ترغیب به انتخاب کانال مستقیم فروش هتل جهت انجام رزرو به جای کانال های فروش دیگر کند؟ پیش از همه باید گفت که مهم ترین اصل موفقیت استراتژی رزرو مستقیم درک این قضیه است که هر بازاری پیام ها و برنامه های تشویقی خود را دارد. به این معنا که انگیزه های تشویقی برای هتلی در شهری بزرگ می تواند کاملاً متفاوت از اندازه همان هتل اما در شهری با موقعیت جغرافیایی دیگر باشد. همچنین فارغ از اینکه بسته های پیشنهادی چه می توانند باشند باید به خاطر داشت که موفقیت آن ها بستگی به خلق یک ارزش قابل فهم برای ایجاد محرک لازم جهت انجام رزرو دارد.

از آنجا که در مرحله نهایی انجام روند یک رزرو امتیازهای پیشنهادی می توانند نقش تعیین کننده ای در انتخاب یک کانال نسبت به کانال دیگر داشته باشند، ایجاد یک ارتباط موثر در کانال فروش نه تنها می تواند این پیشنهادات را جذاب تر جلوه دهد بلکه سبب تمایز هر چه بیشتر یک هتل نسبت به سایر رقبا نیز می شود.

بازار اخبار و تجهیزات هتل - افزایش رزروهای مستقیم در هتل

آنچه در ادامه می‌آید نکته هایی برگرفته از مطالعه دقیق پروژه های موفق در این زمینه است که پرداختن به آن ها می تواند مدیران هتل را در شناخت ظرفیت های هتل شان در متقاعد کردن کاربران سایت جهت انجام رزرو مستقیم کمک کند.

شخصی سازی رزروهای مستقیم

هتلی که به دنبال افزایش ضریب رزروهای مستقیم از روی سایت خود است بیش از هرچیز نیازمند افزودن یک ارزش یا امتیاز برای کسانی است که از روی سایت هتل رزرو انجام می دهند. این امتیاز یا ارزش در واقع همان چیزی است که کاربران نمی توانند و نباید در سایر کانال های فروش ببینند و از آن بهره مند شوند. مثلاً برای یک مشتری که نیازمند تحویل اتاق کمی دیرتر از موعد مقرر است امکان رزرو دیرتر از زمان عمومی می تواند بسیار خرسند کننده باشد و یا آنکه مشتری بتواند از مزایای امکان ارتقای اتاق رزرو شده استفاده کند.

این دسته از امتیازات نوعی سرمایه گذاری محسوب می شوند که اعطای آن ها به صورت انحصاری و مستقیم در اختیار مدیران هتل ها قرار دارد.

دیجیتال سازی تجربیات مهمانان

بسیاری از برندهای بزرگ برای مشتریان خود از همان ابتدا تجربه دیجیتالی را با امکان انجام آنلاین روند پذیرش و تحویل اتاق میسر می کنند که برای آن تنها لازم است تا مشتریان رزرو خود را از طریق اپلیکیشن رزرواسیون هتل انجام دهند حال آنکه چنین امری برای کسانی که از سایت های رزرواسیون یا آژانس های مسافرتی رزرو انجام می دهند امکان پذیر نیست.

ارائه چنین خدماتی امروزه به ویژه برای مسافران تجاری تفریحی از اهمیت فراوانی برخوردار است.

وفادار ساختن مشتریان

دیوید فدمن یکی از کارشناسان بازاریابی فواید وفادارسازی مشتریان را اینگونه فهرست بندی می کند:

مانع انجام رزرو از کانال هایی غیر از وب سایت هتل می شود.

شناخت عمیقی از اولویت‌های مهمانان به هتل می دهد.

احتمال انجام هزینه های بیشتر از سوی مهمانان و در نتیجه افزایش درآمد هتل را به همراه دارد.

امکان به اشتراک گذاری نظرات مثبت بین مسافران را افزایش می دهد.

آگاهی از همین فواید است که سبب می شود تا برندها و هتل های بزرگ همواره تعرفه های خاصی را برای مشتریان وفادار خود در نظر بگیرند. تعرفه های تخفیف داری که هم امتیازات بیشتری برای مهمانان دارد و هم خدشه ای به قرارداد هتل با سایر کانال های فروش وارد نمی کند.

آگاه سازی مشتریان

اما برخی هتل ها به جای ایجاد مشوق ها و اعطای امتیازات به مهمانان خود سعی می کنند تا آنها را از خطرات احتمالی در انجام رزرو از طریق سایر کانال ها آگاه سازند. البته اتخاذ این استراتژی بستگی به نوع مشتریان دارد به گونه ای که مثلا در مورد افراد مسن که همواره نوعی هراس و بی اعتمادی در انجام رزرو از طریق واسطه ها دارند، می تواند موثر باشد.

اما نکته مهم در موفقیت این استراتژی آن است که هتل با آگاهی از امکانات خود، کاربرانش را از خدمات پشتیبانی و پاسخگویی بموقع و 100 درصد مطمئن سازد.

تضمین بهترین نرخ ها

یکی دیگر از ظرفیت های هر هتل می تواند تضمین ارائه بهترین نرخ برای مشتریانی باشد که از طریق وب سایت هتل اقدام به انجام رزروهای خود می کنند، هرچند که امروزه خیلی از کاربران به رغم اعلام وجود چنین امتیازی باز هم بر این باور اصرار دارند که در سایت‌های رزرواسیون می توانند بهترین و پایین ترین نرخ را پیدا کنند.

در همین باره بسیاری از کارشناسان بازاریابی معقدند که درج دو نرخ از یک اتاق در وب سایت هتل که یکی بیانگر نرخ هتل و دیگر بیانگر نرخ همان اتاق بر روی سایر کانال های فروش باشد، می تواند ضریب احتمال انجام رزرو مستقیم را تا حد بسیار زیادی افزایش دهد.

انگیزه های موضوعی بر اساس موقعیت هتل

اینکه هر هتل بتواند بر اساس موقعیت جغرافیایی که در آن قرار دارد امتیازاتی را برای مهمانانش قائل شود،  یکی از مهم ترین استراتژی های افزایش رزروهای مستقیم محسوب می شود. به طور مثال هتل هایی که در کنار پارک های تفریحی قرار دارند می توانند بن تخفیف برای مسافرانی که از طریق سایت رزرو می کنند در نظر بگیرند و یا هتل‌هایی که در سایت های گردشگری خاصی واقع شده اند می توانند همین استراتژی را با ارائه تخفیف ورودیه ها در نظر بگیرند. این استراتژی در واقع مشابه همان شکل سنتی ارائه نقشه های محلی به همراه بروشور معرفی جاذبه ها به مهمانان است.

همه آنچه گفته شد امتیازاتی است که هر هتل می تواند بر اساس شناخت درست از امکانات و ظرفیت های خود آن ها را به صورت اختصاصی به بازدید کنندگان وب سایت یا تماس گیرندگانش پیشنهاد دهد تا ضریب رزروهای مستقیم خود را بیش از پیش افزایش دهد.

منبع: hotelnerds.it

برداشت و انتشار مطالب تنها با ذکر «سایت بازارهتل» به عنوان منبع مجاز می باشد.

توجه! دیدگاه های ارسالی تنها پس از تایید سایت بازارهتل نمایش داده خواهند شد.
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد