درجه بندی خانه های استیجاری در بزرگ ترین سایت رزرواسیون آنلاین هتل در جهان

04 آبان 1398 | 23:28 | 0 نظر | 403 بازدید

از این پس خانه های استیجاری علاوه بر امتیاز حاصل از نظرات مهمانان همچون هتل ها با تعداد ستاره هایشان معرفی خواهند شد.

بازار اخبار و تجهیزات هتل: وب سایت جهانی Booking.com به عنوان بزرگ ترین منبع آنلاین رزرو هتل در جهان با هدف افزایش هر چه بیشتر امکان خانه های استیجاری در وب سایت خود رسما اقدام به درجه بندی این خانه ها به شکل ستاره همانند هتل ها نمود تا از این پس در نتایج جستجو این خانه ها نیز هم رتبه با هتل ها نمایش داده شوند.

این پرتال جهانی در حالی خبر رسمی این درجه بندی را در کنفرانس انجمن مدیریت خانه های استیجاری در نیواورلئان امریکا اعلام کرد که عملا از ابتدای ماه اکتبر امسال این ستاره ها در کنار نام خانه های استیجاری سوای امتیاز آن ها بر اساس نظرات رای مهمانان دیده می شود.

بازار اخبار و تجهیزات هتل - خانه های استیجاری

بنابر ادعای مسوولان درجه بندی بوکینگ دات کام در سیستم ستاره دهی این اماکن اقامتی 400 عامل مورد بررسی قرار می گیرند بطوری که مثلا اگر خانه ای پنج ستاره باشد بطور یقین دارای ماشین قهوه ساز اسپرسو در امکانات آشپزخانه خود می باشد. همچنین گفته می شود که در این سیستم سعی شده تا نهایت اعتدال برقرار گردد تا مثلا نبود سیستم خنک کننده در خانه ای در شمال دانمارک به دلیل شرایط آب و هوایی تاثیری در درجه بندی آن نسبت به خانه ای مجهز به این سیستم در منطقه جعرافیایی دیگر نداشته باشد.

الیور گرمیون – نائب رئیس بخش های بین الملل سایت بوکینگ دات کام درباره این اقدام می گوید: جستجو بر اساس تعداد ستاره ها یکی از پرکاربرد ترین فیلترهایی است که ما در سایت خود داریم. پیش تر اگر کسی در جستجوی مکانی سه، چهار یا پنج ستاره بود هیچ خانه استیجاری ای نمایش داده نمی شد اما حالا امکان نمایش این خانه ها در نتایج جستجو وجود دارد و این برای همه مفید خواهد بود.

اما این اقدام بوکینگ اگرچه موجب هرچه شفاف تر شدن امکانات و تسهیلات خانه های استیجاری برای انتخاب بهتر کاربران و در نتیجه امکان افزایش فروش آن ها می شود اما برخی از مدیران این خانه ها معتقدند امتیازدهی بر اساس نظرات مهمانان کافی بود چرا که حالا خانه ای هرچند با امتیاز بالا از سوی مهمانان بواسطه داشتن مثلا دو ستاره در نتایج جستجوی اماکن سه ستاره ای که امتیاز پائینتری از نظر مهمانان دارند، دیده نمی شود. از سوی دیگر این مدیران ترجیح می دهند تا با نبود سیستم ستاره دهی بتوانند مشتریان خود را با انجام خدمات فراتر از انتظارشان سوپرایز کنند و این کار را دلیل افزایش امتیاز خانه هایشان بر اساس آرا مهمانان می دانند.

سایت Booking.com نیز با تائید این موضوع که بطور معمول مهمانان امتیاز بالاتری به خانه های استیجاری نسبت به هتل ها می دهند از افزودن فیلتر دقیق تر دیگری برای جستجوی بر اساس نظرات کاربران درباره خانه های استیجاری در آینده نزدیک خبر داد تا به این ترتیب رقیب جدی Airbnb در ارائه خانه های استیجاری گردد.

برداشت و انتشار مطالب تنها با ذکر «سایت بازارهتل» به عنوان منبع مجاز می باشد.

توجه! دیدگاه های ارسالی تنها پس از تایید سایت بازارهتل نمایش داده خواهند شد.
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد