کلاهبرداری کلان سایت های جعلی رزرواسیون و راهکارهای مقابله با آن ها

27 مهر 1398 | 00:04 | 0 نظر | 423 بازدید

یک شرکت تحقیقاتی آمریکایی در آماری تکان دهنده از میزان کلاهبرداری میلیارد دلاری سایت های جعلی رزرواسیون در سال گذشته میلادی خبر داد تا انجمن مراکز اقامتی و هتل های این کشور در کمپینی راهکارهای مقابله با آن ها را به مردم معرفی کند.

بازار اخبار و تجهیزات هتل: تیم تحقیقاتی Morning Consult and Kalibri Labs در گزارشی با اشاره به این موضوع که 23 درصد متقاضیان رزرو هتل به دلیل عدم آگاهی به صورت تلفنی یا آنلاین در دام فروشندگان جعلی رزروهای هتل می افتند، میزان کلاهبرداری های انجام گرفته در این کشور تنها در سال 2018 میلادی را 5 میلیارد و هفتصد میلیون دلار اعلام کرد!

بر اساس این گزارش که حاصل پرسش از 2200 نفر در ماه جولای امسال است، از هر 4 نفری که به دنبال رزرو هتل به صورت غیر مستقیم و از طریق واسطه است، یک نفر در دام کلاهبرداران گرفتار می شود. در حالی که 94 درصد متقاضیان معتقدند باید بدانند که در هنگام رزرو هتل با چه کسی طرف می باشند اما بیش از 40 درصد ایشان حوصله اینکه قیمت ارائه شده را حداقل با بیش از دو منبع دیگر مقایسه کنند، ندارند. همین موضوع سبب شده تا با افزایش آمار کلاهبرداری، 77 درصد متقاضیان رزرو هتل خواستار حمایت های قانونی از حقوق مصرف کنندگان در برابر سایت های واسطه باشند.

در همین باره انجمن مراکز اقامتی و هتل های امریکا موسوم به AHLA در تلاش برای وضع قانونی در کنگره امریکا برای جلوگیری از فعالیت واسطه های غیر قانونی رزرو هتل و هرچه امن و شفاف تر شدن روند رزرو هتل از سوی سایت های ارائه دهنده این خدمات است بطوریکه انجام هرگونه رزرو، تبلیغ و یا معرفی هتل از سوی وب سایت هایی که وابسته به هتل ها نیستند ممنوع گردد.

بازار اخبار و تجهیزات هتل - سایت های کلاهبرداری رزرواسیون هتل

این انجمن همچنین با ایجاد کمپینی در پی تشویق مردم به انجام رزروهای هوشمندانه و مستقیم از هتل هاست. در این کمپین به مردم توصیه می شود:

1. پیش از رزرو نگاه کنید

در هنگام رزرو هتل با دقت در آدرس صفحه اینترنتی از ارتباط مستقیم با وب سایت هتل مطمئن شوید چراکه بسیاری از کلاهبرداران با ایجاد صفحات غیر واقعی خود را به عنوان صفحه رزرو هتل نشان می دهند.

2. مراقب تبلیغات فریبنده باشید

در اکثر مواقع کلاهبرداران مردم را از طریق انجام تبلیغات فریبنده به دام خود می کشانند. تبلیغاتی که در آن ها از شعارهایی نظیر "قیمت استثنایی"، "پیشنهاد ویژه" و یا "این تعداد اتاق تنها باقی مانده است" و "دیگران هم به دنبال رزرو این اتاق می باشند" استفاده می شود. این تبلیغات عموما بصورت پاپ آپ در صفحات اینترنتی نمایش پیدا میکنند.

3.عضو باشگاه های مشتریان وفادار هتل ها شوید

برای استفاده از تخفیف هتل ها بهتر است عضو باشگاه مشتریان آن ها شوید تا هم رزروهای مطمئن انجام دهید و هم از تسهیلات و تخفیفات رزروهای خود استفاده کنید.

4.سوال های درست بپرسید

پیش از آنکه رزرو خود را نهایی کنید و پولی پرداخت کنید باید بدانید:

الف. شرایط تغییر و کنسلی رزرو چگونه است.

ب. آیا صفحه پرداخت آنلاین دارای گواهینامه امنیتی اینترنتی (https://) می باشد.

ج.آیا سایت ارائه دهنده خدمات رزرو با هتل موردنظرتان مرتبط است.

5.یا مستقیما از هتل رزرو بگیرید و یا از آژانس های مسافرتی معتبر

اگر می خواهید ریسک اشتباه در رزرو را به صفر برسانید بهتر است رزرو خود را مستقیما از هتل بگیرید و یا آنکه برای انجام این کار به آژانس های مسافرتی معتبر مراجعه کنید.

گفتنی است در حال حاضر انجام رزروهای آنلاین هتل 15 درصد معاملات آنلاین آمریکا را تشکیل می دهد بطوری که در هر دقیقه در حدود 500 رزرو در این کشور در حال انجام است.

برداشت و انتشار مطالب تنها با ذکر «سایت بازارهتل» به عنوان منبع مجاز می باشد.

توجه! دیدگاه های ارسالی تنها پس از تایید سایت بازارهتل نمایش داده خواهند شد.
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد