درآمد سالانه غول های هتلداری جهان چقدر است؟

31 شهريور 1398 | 20:20 | 0 نظر | 836 بازدید

غول های هتلداری جهان در سال چقدر درآمد دارند؟ آیا تعداد هتل های یک گروه یا زنجیره به معنای درآمد بیش تر نسبت به سایر رقباست؟ آیا قدمت یک گروه دلیلی بر قدرت مالی آن است؟ در بین پنج قدرت برتر هتلداری جهان چند گروه غیر آمریکایی قرار دارد؟ کدامیک از شرکت های برتر هتلداری جهان متنوع ترین خدمات را به اعضای باشگاه وفاداری خود ارائه می دهند؟

برای پاسخ به این پرسش در ادامه مطلب نگاهی به پنج شرکت بزرگ هتلداری جهان از تاریخ آغاز فعالیت تا میزان درآمد سالانه آن ها شده است.

1.ماریوت

این شرکت از سال 2016 و با خرید شرکت استاروود و ادغام با آن، بزرگ ترین شرکت هتلداری جهان شناخته می شود. دارایی های ماریوت بیش از 5700 هتل در 110 کشور است که 30 برند را شامل می شود تا در مجموع سالانه بیش از 14.5 میلیارد دلار درآمد داشته باشند. مشهورترین برند این گروه هتلداری، "شرایتون" است که البته از نظر درآمدی هم سومین برند پرسود این گروه محسوب می شود.

دفتر مرکزی این گروه در واشنگتن قرار دارد؛ شهری که در سال 1927 نخستین هتل گروه برای موتورسواران که بعدها "متل" لقب گرفت، راه اندازی شد.

بازار اخبار و تجهیزات هتل - هتل ماریوت شهر کیپ تاون در افریقای جنوبی

هتل ماریوت شهر کیپ تاون در افریقای جنوبی

از آخرین برنامه های ماریوت می توان به ایجاد تغییراتی در طراحی هتل های شرایتون اشاره کرد که در آن فضاهای عمومی بزرگ تر از پیش با وجود میزهای کار بزرگ و امکان شارژ وایرلس در دستور کار قرار گرفته است. در این برنامه همچنین اتاق های شرایتون مجهز به آخرین سیستم های عایق بندی صدا برای ایجاد محیطی آرام برای مسافران تجاری خود خواهند شد.

بازار هدف ماریوت را مسافران متمول تشکیل می دهند اما عمده فعالیت های اجتماعی گروه بر مسائل فقرزدایی و نیز پایداری محیط زیست تمرکز دارد.

2. هیلتون

یادگار "کنراد هیلتون" که از سال 1919 پای به عرصه هتلداری گذاشت، جدی ترین رقیب ماریوت محسوب می شود. این شرکت دارای بیش از 5000 هتل در بیش از یکصد کشور جهان است و از معروف ترین برندهای آن میتوان به "هیلتون"، "آستوریا" و "دبل تری" اشاره کرد. هرچند فعالیت این شرکت از تگزاس آغاز شد اما دفتر مرکزی کنونی آن در مک لین (ویرجینیا) قرار دارد.

بازار اخبار و تجهیزات هتل - هتل هیلتون شهر کومو ایتالیا

هتل هیلتون شهر کومو ایتالیا

بیش تر بازار هدف این گروه مسافران تجاری می باشند که براحتی می توانند هتل های این گروه را در نزدیکی فرودگاه ها و مراکز نمایشگاهی و همایشی شهرهای بزرگ بیابند. در حال حاضر تمرکز گسترش بازار این گروه بر منطقه دریای بالتیک، شرق آسیا و البته کشورهای صربستان و استونی قرار دارد.

درآمد سالانه این گروه در حدود 11 میلیارد دلار گزارش شده است. گفتنی است که تا پیش از آنکه در سال 2013 سهام این شرکت به صورت عمومی عرضه گردد از نگاه مجله فوربس، سی و ششمین شرکت خصوصی ثروتمند امریکا محسوب می شد.

3.آکور

سومین غول بزرگ هتلداری جهان، گروه هتل های آکور فرانسه از اروپاست که تنها عضو غیرآمریکایی پنج شرکت بزرگ هتلداری جهان محسوب می شود. دفتر مرکزی این شرکت که فعالیت خود را از دهه 60 میلادی آغاز کرد در پاریس قرار دارد و از معروف ترین برندهای آن می توان به نووتل، سوفیتل، آل سیزن، پولمان و متل 6 اشاره کرد.

بازار اخبار و تجهیزات هتل - هتل سوفیتل شهر گوانگجو  چین

هتل سوفیتل شهر گوانگجو  چین

تعداد 3700 هتل این گروه برخلاف سایر گروه های بزرگ که بازار هدف متمولی دارند، همه نوع سلیقه و درآمد از هتل های اقتصادی تا پنج ستاره را در برمی گیرد.

برخلاف سایر رقبا، تازه ترین برنامه این شرکت نه در جهت گسترش بازار خود بلکه در راستای خرید سهامی از شرکت بزرگ هواپیمایی کی ال ام فرانسه است.

4. بست وسترن

گروه هتل های بست وسترن فعالیت خود را از سال 1946 آغاز کرد و دفتر مرکزی آن در فونیکس ایالت آریزونا قرار دارد.

بازار اخبار و تجهیزات هتل - هتل بست وسترن شهر ناپل ایتالیا

هتل بست وسترن شهر ناپل ایتالیا

دارایی این گروه اگرچه به بیش از 4200 هتل می رسد اما اکثر آن ها در منطقه امریکای شمالی قرار دارند و همین موضوع بهانه ای است تا برنامه های گسترش هتل ها بازارهای خاورمیانه و آسیا را هدف قرار دهد.

در حال حاضر درآمد سالانه این گروه به شش میلیارد دلار می رسد و میزان خدمات و تسهیلات هتل های این گروه با دو شاخصه Best Western Premier و Best Western Plus شناخته می شوند.

5. ویندهام

در بین پنج قدرت برتر هتلداری جهان، گروه هتل های ویندهام از همه جوان تر محسوب می شود. این شرکت که مرکزیت آن در نیوجرسی قرار دارد از سال 1981 و از دالاس امریکا پا به عرصه هتلداری گذاشت. با این وجود توانست بیش ترین تعداد دارایی نسبت به سایر رقبا را به نام ثبت کند. در حال حاضر تعداد دارایی های این گروه در بیش از 66 کشور جهان به بیش از 8000 هتل می رسد اما درآمد حاصل از آن ها تنها به 5 میلیارد دلار در سال می رسد.

بازار اخبار و تجهیزات هتل - هتل ویندهام لاس وگاس

هتل ویندهام لاس وگاس

عمده برنامه های بازاریابی این شرکت بر گسترش و تنوع بخشی خدمات باشگاه مشتریان وفادار آن تمرکز دارد. بطوریکه بیش از سایر برندها به ارائه تخفیفات، اقامت های رایگان و حتی بلیط های پرواز رایگان مشهور است.

برداشت و انتشار مطالب تنها با ذکر «سایت بازارهتل» به عنوان منبع مجاز می باشد.

توجه! دیدگاه های ارسالی تنها پس از تایید سایت بازارهتل نمایش داده خواهند شد.
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد