چه افرادی را برای تیم های مدیریتی هتل انتخاب کنیم؟

جری مک کنووی

16 شهريور 1398 | 23:49 | 0 نظر | 263 بازدید

تشکیل یک تیم مدیریتی برای هر مدیر تازه واردی، صرفنظر از تجربه، دانش و موفقیت هایی که کسب کرده با چالش هایی همراه است که برای غلبه بر آن ها نیازمند شناخت ویژگی های افراد مورد نظر می باشد.

به طور مثال، ممکن است شما به عنوان یک مدیر تازه وارد جانشین مدیری فردگرا شده باشید حال آنکه شما معتقد به اعطای مسوولیت ها و کنترل کارها و نتایج می باشید. در واقع ممکن است یا با مدیران و کارمندانی روبرو شوید که بدون راهنمایی و تعیین وظایف روزانه قادر به انجام کاری نباشند و یا در طرف مقابل کارمندانی را ببینید که از چالش ها استقبال می کنند و به دنبال فرصت هایی برای ارائه توانایی های خویش می باشند.

بازارهتل - اخبار و مقالات هتلداری - مدیریت هتل

بازار هتل – سایتی برای متخصصان هتلداری: بنابراین یک روند غربالگری پیش رویتان قرار می گیرد تا مشخص کند چه کسانی می توانند در ادامه راه همراه تان باشند و چه کسانی مجبور به خداحافظی از مجموعه می باشند. از آنجا که این روند ممکن است هفته ها و ماه ها به طول انجامد تا سرانجام بتوانید تیمی را درست کنید که هم در بخش مربوطه و هم در موفقیت کلی مجموعه موفق باشند، به ویژگی ها و معیارهایی که برای انتخاب اعضای یک تیم مدیریتی نه فقط در هتل بلکه در هر سازمانی مهم می باشند می پردازم.

شناخت خصوصیات کلیدی اعضای یک تیم مدیریتی

شما برای تشکیل یک تیم مدیریتی قدرتمند در هتل تان نیازمند شناخت مهم ترین ویژگی ها و خصوصیات افراد هر تیم موفق می باشید. مهم ترین این خصوصیات از دیدگاه من، قابلیت انطباق با فرهنگ کار گروهی، پرهیز از خود بزرگ بینی، صداقت و فروتنی می باشند.

تطبیق با فرهنگ کار گروهی

در این صنعت هیچگاه "من" وجود ندارد و همیشه "ما" معنا پیدا می کند. در واقع موفقیت هر بخشی از هتل مستلزم یک کار گروهی است تا در همراهی با سایر بخش ها به موفقیت کلی مجموعه منتهی گردد. در بسیاری موارد موفقیت هر بخش نیز در گرو همراهی با بخشی دیگر است. به طور مثال موفقیت تیم فروش به همراهی و قدرت تیم پذیرش و رزرواسیون و تیم بنکوئت بستگی پیدا می کند حال آنکه نیمی از موفقیت خود تیم پذیرش در گرو همراهی تیم خانه داری است. بنابراین اگر اعضای تیم شما فردگرا باشند هیچگاه نخواهید توانست به موفقیت کلی دست یابید.

پرهیز از خود بزرگ بینی

این خصوصیت بالاترین سمت های مدیریتی را نیز شامل می شود چرا که هیچ کس مهم تر از مجموعه هتل نیست. اگر به فرض مجموعه شما در فروش ناموفق است و یکی از اعضا طرحی را پیشنهاد می کند که هم افزایش فروش و هم رضایت مشتری را تضمین می کند، دلیلی وجود ندارد تا غرور و حس "عقل کل" بودن مانع از پذیرش طرح گردد.

شما باید مجموعه هتل را همانند دستگاهی فرض کنید که شامل بخش های مختلف است که هر بخش از اجزا کوچکتر تشکیل شده است. بنابراین اینکه تنها اجزا کوچک تر تنها برای بخش خود بخوبی کار کنند کافی نیست و هر بخش باید در هماهنگی با بخش دیگر هم عملکرد درستی داشته باشد تا در نتیجه حرکت دستگاه کل روان و دقیق گردد.

و دست آخر اینکه در این صنعت مهم ترین موضوع رضایت مشتری است و هر موضوع دیگر در اولویت دوم قرار می گیرد از جمله خود اعضای تیم مدیریتی.

صداقت و فروتنی

"غرور" بیجا بیش تر افراد صادق را هم به دروغ وا می دارد. پس سعی کنید تا خود و کارکنان تان همواره فروتن باشید و اشتباه های خود را بپذیرید تا بتوانید تیم خود را به جلو هدایت کنید. اهمیت این موضوع از آنجاست که چه به عنوان مدیر و چه به عنوان عضوی از تیم مدیریتی باید بتوانید اشتباه ها را شناسایی کنید، راه حل آن ها را بیابید و از آن ها برای جلوگیری از رخ دادن دوباره درس بگیرید.

همچنین شما نیازمند افرادی می باشید که تنها خود را به انجام وظایف گفته شده محدود نکنند. شخصا همواره به کارکنان خود می گویم که "شرح انجام وظایف تنها یک پیشنهاد است و نه یک حکم قطعی". خودم را هم همیشه ملزم به رعایت این اصل کرده ام و در تمامی مراحل رشد کاری خود سعی کردم تا در تمامی امور مشارکت داشته باشم. مثلا زمانی که مسوولیت آشپزخانه هتل را بر عهده داشتم در جمع آوری ظروف از روی میزها و یا حتی در نظافت اتاق ها به خانه دارها نیز کمک می کردم.

به اصلی اعتقاد دارم که می گوید: "رهبران رهبری می کنند". این بدان معناست که رهبران واقعی مشکلات را می بینند، آن ها را ریشه یابی می کنند و سپس درصدد رفع آن ها را بر می آیند. به عبارت ساده تر، رهبران واقعی کار انجام می دهند، همین و بس.

اگرچه قدرت رهبری یک تیم به کیفیت کارکنان آن تیم بستگی دارد اما رهبران مقتدر در موقع لزوم خود وارد عمل می شوند. آن ها هیچگاه گلایه نمی کنند و به دنبال بهانه جویی و ایرادگیری نیستند. آن ها از اشتباه ها درس می گیرند و نهایت قدرت خود را برای جلوگیری از تکرار آن ها بکار می بندند. آن ها برای انگیزه بخشی به تیم خود، افراد را تشویق به ترفیع می کنند نه آنکه آن ها را تهدید به دست از دادن شغلشان کنند.

برداشت و انتشار مطالب تنها با ذکر «سایت بازارهتل» به عنوان منبع مجاز می باشد.

توجه! دیدگاه های ارسالی تنها پس از تایید سایت بازارهتل نمایش داده خواهند شد.
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد

تازه ترین اخبار

بیشتر