چرا هتل هایی با خدمات محدود به مرکز شهرهای بزرگ هجوم می آورند؟

19 مرداد 1398 | 22:06 | 0 نظر | 158 بازدید

تا پیش از این هتل های کوچک با خدمات محدود یا اصطلاحا Select service  تنها در شهرهای کوچک و حاشیه شهرهای بزرگ دیده می شدند اما امروزه شمار این دسته از هتل ها در مراکز شهرهای بزرگ بموازات ساخت هتل های لوکس سیری صعودی بخود گرفته است. اما چرا روند ساخت این هتل ها به رغم محدودیت هایی که دارند اینچنین مورد استقبال سازندگان آن ها از یک سو و مردم عادی از سوی دیگر قرار می گیرد؟

بازارهتل – سایتی برای متخصصان هتلداری: اگر سال ها پیش انتظار مهمانان از هتل های شهری رویت کارکنانی در بالاترین سطح، بخش اطلاعات، سالن های همایش و اتاق های بزرگ بود، این دیدگاه امروزه طوری تغییر پیدا کرده که مهمانان حتی با خدماتی و امکاناتی بسیار کمتر از هتل های بزرگ هم راضی به نظر می رسند و همین امر موجب روند رو به رشد ساخت و توسعه هتل هایی با خدمات محدود در مرکز شهرهای بزرگ شده است بطوریکه شمار این دسته از هتل ها تنها در شهرهای بزرگ امریکا طی سال های 2015 تا 2019 آمار آن ها نزدیک به دو برابر رسیده است.

بازارهتل - هتل با خدمات محدود

یکی از اتاق هتل Moxy از برند ماریوت از هتل های Select service

به طور مثال تعداد اتاق های این دسته از هتل ها در سال 2015 در شهر لس آنجلس سی هزار باب بود اما امروز این آمار به 37 هزار باب رسیده است. در میامی هم این تعداد طی چهار سال به اندازه چهار هزار باب افزایش داشته و اکنون به 18هزار اتاق رسیده است. و یا چهار سال پیش در واشنگتن 47 هزار اتاق از این دسته هتل ها وجود داشت اما امروز این آمار به 57 هزار اتاق رسیده است.

شاید اینگونه تصور شود که این دسته از هتل ها عمدتا هتل های مستقل و متعلق به بخش های خصوصی کوچک باشندحال آنکه در عمل سردمداران این گسترش برندهای مطرحی همچون Hilton Garden Inn، Tru by Hilton،Courtyard by Marriott و Hyatt Place می باشند.

دیوید بلک- مدیرعامل شرکت توسعه و مشاوره ای JLL در این باره می گوید : "هتل های با خدمات محدود را باید عزیز دردانه صنعت هتل امروز دانست. بسیاری از برندهای مطرح با درک درستی از این محبوبیت به خوبی توانسته اند با ایجاد خلاقیت در پیشنهادهای خود مرز بین این دسته از هتل ها با هتل های سافت برند و هتل های سنتی را کمرنگ سازند."

آندره آ گریگ – یکی دیگر از کارشناسان شرکت JLL با اشاره به تغییر ذائقه مهمانان می گوید: "امروزه برای بسیاری از مسافران، همین که بتوانند نیازهای اصلی شان را در هتلی برآورده سازد کافی بنظر می رسند. مثلا بجای یک رستوران فول سرویس و یا وجود روم سرویس در هتل، همین که امکان سفارش غذا از بیرون وجود داشته باشد، کفایت می کند."

وی با بیان اینکه اصلی ترین مخاطب هتل های با خدمات محدود، نسل جوان ماجراجویی است که ترجیح می دهد با کوله پشتی سفر کند، می افزاید:"برای این دسته از مسافران همین که بهای کمتری برای یک شب اقامت بپردازند و در ازای دریافت خدمات مورد نیازشان در یک اتاق کوچک بخوابند هم راضی کننده است."

البته روند رو به رشد افزایش جمعیت شهرها در گسترش این دسته از هتل ها تاثیر بسیاری دارد و برندها با درک این واقعیت در پی کسب سود حداکثری از بازار هم از سوی مسافران ورودی و هم مسافران داخلی این شهرها می باشند.

 در این بین، پائین آمدن هزینه های ساخت و اجرا، عدم نیاز به رستوران های مجلل، لابی های وسیع و اتاق های بزرگ یکی از انگیزه های توسعه دهندگان هتل ها به ساخت این دسته از مراکز اقامتی است. به طور مثال فضا و متراژ اتاق هتل های اینچنینی در مقایسه با اتاق های معمولی سایر هتل ها گاهی نزدیک به نصف می رسد. بطوریکه  اندازه اتاق هتل های Moxy از برند ماریوت تنها در حدود 18 متر مربع است در حالی که میانگین اندازه اتاق هتل در امریکا در حدود 31 متر مربع است.

از طرف دیگر، محدود شدن خدمات و فضاهای سنتی موجب کاهش هزینه های نیروی انسانی در این هتل ها شده تا انگیزه دیگری برای ورود سرمایه گذاران به این عرصه باشد. مثلا در هتل Tru by Hilton در سنت آنتون امریکا، قهوه تنها در زمان صبحانه سرو می شود اما در عوض مسافران می توانند از دستگاه های فروش خودکار 24 ساعته خرید کنند. و یا مثلا بجای لابی بزرگ و مبل های آنچنانی، مهمانان می توانند از میزهای فوتبال دستی یا بیلیارد استفاده کنند.

با این همه گسترش تمایل برای ورود به این بازار تاثیری بر ساخت و ساز هتل های لوکس نداشته است و بموازات ظهور هتل هایی با خدمات محدود در شهرهای بزرگ، همچنان روند ساخت هتل های لوکس ادامه دارد تا همچنان صنعت هتل برای هر سلیقه ای دارای انتخاب های متعدد باشد.

برداشت و انتشار مطالب تنها با ذکر «سایت بازارهتل» به عنوان منبع مجاز می باشد.

توجه! دیدگاه های ارسالی تنها پس از تایید سایت بازارهتل نمایش داده خواهند شد.
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد

تازه ترین اخبار