چالش جدید هتل ها با محدودیت ارائه لوازم بهداشتی آرایشی یکبار مصرف

12 مرداد 1398 | 00:43 | 0 نظر | 589 بازدید

هرچند وجود لوازم بهداشتی – آرایشی یکبار مصرف در هتل یکی از جذابیت های قدیمی اتاق هتل ها به شمار می رود و بسیاری از مسافران همچنان مشتاق به همراه بردن این لوازم به عنوان یادگاری از هتل می باشند اما اعمال محدودیت های قانونی در این باره، هتل ها را با چالشی تازه روبرو کرده است.

بازار هتل – سایتی برای متخصصان هتلداری: تا همین چندی پیش اگر برخی هتلداران از برده شدن لوازم بهداشتی آرایشی یکبار مصرف توسط مهمانان به سبب اعمال هزینه گله داشتند در مقابل برخی هتل های مطرح با همکاری برندهای تولید کننده نه تنها از این بابت مشکلی نداشتند بلکه مهمانان را تشویق به این امر می کردند تا بتوانند برآورد درستی از میزان محبوبیت و مرغوبیت کالاهای خود برای برنامه های بازاریابی به دست آورند. با این همه اما امروز با وجود اعمال محدودیت قانونی در جهت حفظ محیط زیست، هر دو دسته را با چالش تازه ای در راضی نگاه داشتن مهمانان خود مواجه کرده است.

بازارهتل - لوازم بهداشتی آرایشی هتل

این محدودیت که در واقع ارائه لوازم بهداشتی آرایشی یکبار مصرف تنها بر اساس تقاضای مهمانان است، هتل ها را از ارائه این لوازم در تمامی اتاق هایشان به صورت خودکار منع می کند تا فقط در صورت تقاضای مهمان این لوازم در اختیار وی قرار گیرد. به این ترتیب، دیگر نباید انتظار دیدن این لوازم در اتاق هتل ها را داشت و هر مهمان بر اساس ضرورت می تواند لوازم مورد نیاز خود را از بخش خانه داری یا پذیرش درخواست کند.

این موضوع اگر چه کمک بزرگی به حفظ محیط زیست خواهد بود و در ظاهر می تواند برای هتل ها به سبب کاهش لوازم مورد استفاده مهمانان، سودمند به نظر برسد اما ارائه آن ها بر اساس تقاضا مستلزم نیروی کار همیشگی است که حتی اگر وظیفه انجام آن به بخش های خانه داری یا پذیرش سپرده شود بازهم کاری مضاعف برای نیروی انسانی این بخش ها از نظر نحوه رسیدگی به درخواست ها و حساب های مربوطه خواهد بود.

اما مهم تر از موضوع سود یا زیان مالی از این بابت، مساله راضی نگاه داشتن مهمانان است. به ویژه دسته ای از مهمانان که همواره به دیدن این وسایل در هتل ها عادت کرده اند و بر اساس همین عادت نیز بدون نیاز به همراه داشتن لوازمی نظیر مسواک، خمیر دندان، شانه یا دمپایی سفر می کنند. مسلما برای این دسته از مهمانان دیدن سرویس بهداشتی و حمام بدون این لوازم ضروری برایشان سخت و غیر قابل پذیرش خواهد بود و از میزان نارضایتی ایشان حتی با در اختیار گذاشتن لوازم مورد نیاز بر اساس تقاضا نیز کاسته نخواهد شد.

بارزترین مثال این چالش را می توان در هتل های شانگهای چین دید. چرا که چینی ها همواره به دیدن این لوازم در هتل ها عادت دارند و اتفاقا یکی از بزرگ ترین گله مندی های آنان در سفر به اروپا و آمریکا، کمبود یا نبود این دسته از لوازم در اتاق های هتل هایشان است. اکنون اما با قانون محدودیت ارائه لوازم بهداشتی آرایشی یکبار مصرف در هتل ها که از ابتدای ماه جولای امسال به اجرا درآمد، نزدیک به 13 هزار هتل که سالانه پذیرای میلیون ها مسافر می باشند، موظفند تا مهمانان خود را از پیش درباره این موضوع آگاه ساخته و از طرفی سرویس ارائه این لوازم را که شامل مسواک، شانه، تیغ اصلاح، لیف و یا واکس کفش می شود را بر اساس تقاضا همیشه فعال نگاه دارند تا بلکه بتوانند مانع از ناراضیتی آنان شوند.

با این همه انتظار می رود تا با ارائه آگاهی های بیش تر در این باره، این تغییر روند در ارائه این لوازم رفته رفته فرهنگ سازی شده و به امری عادی در تمامی هتل درآید تا هتل ها و مهمانان در کنار یکدیگر نقش پررنگ تری در حفظ و نگهداری محیط زیست ایفا کنند.

برداشت و انتشار مطالب تنها با ذکر «سایت بازارهتل» به عنوان منبع مجاز می باشد.

توجه! دیدگاه های ارسالی تنها پس از تایید سایت بازارهتل نمایش داده خواهند شد.
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد