توصیه هایی برای مدیران هتل ها؛

چگونه بهره وری کارمندان هتل خود را افزایش دهیم؟

جری مک کنووی

01 تير 1398 | 23:01 | 0 نظر | 312 بازدید

وقتی شاه کلید موفقیت در بازار رقابت هتل ها دستیابی به رضایت حداکثری مهمانان است و یک نمره ضعیف یا یک نظر منفی درباره هتل می تواند تمامی تلاش های انجام گرفته را در معرض خطر و بدنامی قرار دهد، لازم است تا همه کارمندان هتل در تلاش برای جلب رضایت مهمانان خود دارای نقش و وظیفه ای بر دوش ببینند.

بازار اخبار و تجهیزات هتل: باید مدنظر داشت که شما به عنوان مدیر یک هتل هیچگاه با کارمندان ناخرسند و عبوس نمی توانید مهمانان خود را راضی و خوشحال کنید و این حقیقتی است که متاسفانه همچنان از سوی بسیاری از مدیران و مالکان هتل ها نادیده گرفته می شود. در بسیاری از موارد، این دسته از مدیران به نظرات افرادی اهمیت می دهند که یا اصلا به صورت عملی در بخش های هتل کار نکرده اند و یا سال هاست که دیگر فعالیت مستقیمی در این حیطه ندارند و پیشنهادهای ایشان برای بهبود اوضاع در عمل انجام ناشدنی و بی ثمر است. در این در حالی است که آنان فراموش کرده اند که تا چه اندازه نظر کارمندان سطوح پائینی می تواند در موفقیت کلی مجموعه نقش داشته باشد. برخی دیگر از مدیران نیز بجای پرداختن به این مهم، تمام توان مدیریتی خود را بکار می گیرند تا تنها عملکرد کارکنان خود را دقیقه به دقیقه تحت کنترل داشته باشند بدون آنکه از این کنترل نفعی عاید مجموعه شود.

بازار اخبار و تجهیزات هتل - بهره وری کارکنان در هتل

بنابراین باید بخاطر داشت که هر بخشی از هر هتلی به همان اندازه ای خوب و موفق است که کارمندان خرسند و موفق داشته باشد. به همین منظور باید وسعت دید خود را به سمت توجه به میزان خرسندی و بهره وری کارمندان گسترش دهیم. همچنین بخاطر داشته باشید که همه چیز به پول ختم نمی شود و محیط کاری و ملزومات نیز می تواند به این مهم کمک کند.

اما چگونه می توانیم نگرش و کارایی کارمندان را در بخش های مختلف هتل خود ارتقا دهیم؟

یک محیط آموزشی فراهم کنید

همه چیز از همان لحظه ای شروع می شود که یک کارمند آماده خدمت می شود. پس باید پرسید که آیا یک برنامه مدون آموزشی مناسب در محیط کار وجود دارد؟ اگر چنین برنامه ای وجود دارد آیا تابحال به نقد و بررسی کارمندان هتل گذاشته شده است؟ آیا در این برنامه امکان و فرصتی برای پیشرفت کارمندان در صورت موفقیت طی مراحل در نظر گرفته شده است؟

حقیقت این است که آموزش ضربتی یا تحت فشار هیچگاه در این صنعت جواب نداده است. به طور مثال اگر به یک خانه دار تازه کار یک چرخ دستی مجهز بدهید و او را صرفا به درون اتاقی راهنمایی کنید چه تضمینی وجود دارد که وقتی برای کنترل آن اتاق می روید همه چیز را عینا بر اساس استانداردهای هتل خود پاکیزه و مرتب ببینید؟ بنابراین شما نه تنها باید تمامی مراحل پاکیزگی و مرتب سازی اتاق را برای وی تشریح کنید بلکه برای کنترل کار وی نیز باید از چک لیست های مربوطه استفاده کنید. پس تا زمانی که قادر به حمایت علمی از کارمندان خود نیستید بهتر است تاریخ استخدام آنان را به تعویق بیاندازید.

ایجاد فضای آموزشی برای تیم های کاری هر قسمت نیز اهمیت بسزایی دارد. اگر اعضای یک تیم، کار تازه و مطلب نویی برای یادگیری نداشته باشند دچار رخوت و متعاقب آن دچار بی انگیزگی می شوند و نهایتا به دنبال کار یا محیط کاری تازه ای خواهند گشت.

کار گروهی تعریف کنید

در این صنعت همه چیز در کار گروهی خلاصه می شود و به ندرت می توان بخش هایی را یافت که تمام مسوولیت های آن بر عهده یک نفر باشد. صدالبته ممکن است که در هر مجموعه کارمندانی وجود داشته باشند که بسیار فراتر از مسوولیت های کاری خویش کار کنند اما این دلیل نمی شود تا شما به عنوان یک مدیر از توجه به سایر کارمندان غافل بمانید.

باید پذیرفت که گاهی بهترین عملکرد یک کارمند بخوبی کیفیت یک کارمند نمونه نیست اما به این معنا نیست که این کارمند تلاشی برای یادگیری و یا بهبود عملکرد خود ندارد چرا که اصولا بدون تلاش های وی این امکان برای کارمند نمونه بوجود نمی آمده تا بتواند توانایی های بیش تری از خود به نمایش بگذارد.

بنابراین با ترویج کار گروهی، این ریسک که کارمندی احساس تنهایی و یا بی توجهی بکند را از بین می برید. ابایی نداشته باشید از این که هر از گاهی کارمندان متوسط خود را هم به دفتر کارتان فرا بخوانید و از وی درباره تلاش های که انجام می دهد قدردانی کنید. شاید ندانید اما این عمل به طرز قابل توجهی در افزایش انگیزه و بهبود عملکرد این دسته از کارمندان نقش دارد.

انگیزه ایجاد کنید

همانطور که گفتیم همه چیز به پول ختم نمی شود و مشوق های مالی تنها بخشی از معادله انگیزه سازی محسوب می شوند. در همین حال قرار نیست که هر مشوقی بر روی همه کارمندان اثر یکسان داشته باشد. برای مثال برای کارکنان زنی که مادر هستند امکان نگهداری از بچه هایشان در محل کار و یا ساعات کاری متناسب با نیازهای ایشان برای پرداختن به امور فرزندانشان بسیار بیش تر از یک مشوق مالی انگیزه بخش است. و یا برای یک مدیر جوان، بازخوردهای مثبت و ایجاد فرصت های فراگیری مهم ترند در حالی که یک مدیر قدیمی ممکن است تنها به ارتقا سطح پایه حقوق خود فکر کند.

بنابراین لازم است تا برای مطالعه توانایی ها و نیازهای کارمندان خود وقت بگذارید تا بتوانید با توجه به شرایط آنان مشوق ها و انگیزش های بهتری ایجاد کنید. این کار را انجام دهید و مطمئن شوید که اعضای تیم های کاری تان برای کمک به یکدیگر کار می کنند و همه برای دستیابی به رضایت مهمانان تلاش می کنند.

برداشت و انتشار مطالب تنها با ذکر «سایت بازارهتل» به عنوان منبع مجاز می باشد.

توجه! دیدگاه های ارسالی تنها پس از تایید سایت بازارهتل نمایش داده خواهند شد.
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد

تازه ترین اخبار

بیشتر