پنج تکنولوژی که صنعت هتل را دگرگون می کند+ فیلم

24 ارديبهشت 1398 | 00:10 | 0 نظر | 926 بازدید

بازارهتل - سایتی برای متخصصان هتلداری: از سیستم تهیه هوا تا تلویزیون های کابلی که برترین تکنولوژی های زمان خود بودند تا امروز که حرف از آینه های هوشمند است، صنعت هتل همواره در حال پیشرفت و ارائه خدمات نوین به مهمانان خود بوده است. در این رهگذر و بعد از معرفی اینترنت اشیا یا همان (IoT) که موج استفاده به خانه های شخصی هم رسیده است، بنظر استفاده از پنج تکنولوژی بیش از سایرین تاثیرات خود را در رضایت مندی مهمانان نشان خواهد داد که در ادامه نگاهی به آن ها شده است:

1.آینه های هوشمند

این تکنولوژی را می توان یکی از برترین دستاوردهای سال های اخیر و یکی از ارزشمندترین ویژگی های یک هتل لوکس به شمار آورد. کاربرد این آینه ها علاوه بر ماهیت ذاتی آینه بودنشان، نمایش اطلاعات درخواستی از سوی مهمانان است بطوریکه از آن ها به عنوان پیشخدمت های شخصی نیز یاد می شود و هر روز بر دایره ارائه خدمات شان افزوده می شود.

حالا با استفاده از این تکنولوژی، مهمانان هتل ها می توانند هرگونه اطلاعات مورد نیاز از پیش بینی آب و هوا گرفته تا مرور اخبار  و اطلاعات پرواز و حرکت قطارها و غیره را بر روی این آینه ها مشاهده کنند. علاوه بر این، می توانند درخواست های خود از هتل مانند سفارش غذا یا نوشیدنی از روم سرویس، رزرو میز در رستوران، پرداخت صورتحساب و بسیاری از موارد دیگر را هم از همین طریق مطرح کنند.

در تازه ترین گام پیشرفت در این باره، سرویس فرمان صوتی الکسا با این آینه ها یکسان سازی شده تا حتی برای استفاده از آن ها نیازی به لمس آینه نباشد و کلیه درخواست ها بصورت صوتی بیان شده و در آینه ها نمایش پیدا کند.

2.میزهای هوشمند رستورانی

این دسته از میزها در واقع دارای تبلت های بزرگی هستند که بصورت تخت بر روی میز جانمایی شده اند و مهمانان با استفاده از این تکنولوژی می توانند غذای خود را بصورت دلخواه شخصی سازی کرده و سفارش دهند. بطور مثال برای سفارش یک پیتزا، مهمان علاوه بر انتخاب سایز می تواند سس ابتدایی و مواد روی آن را نیز از بین انتخاب هایی که میز هوشمند در اختیارش قرار می دهد، انتخاب و حتی نوع چیدمان آن را نیز مشاهده و سفارش دهد.

 پس از انجام سفارش نیز مهمانان می توانند با اطلاع از مدت زمان انتظار از سرگرمی های پیش بینی شده بر روی این میزها از انواع بازی گرفته تا خواندن روزنامه و یا حتی سرویس های اشتراک گذاری عکس و غیره برای گذراندن زمان استفاده کنند.

در میزهای هوشمند پیشرفته تر حتی این امکان وجود دارد تا بشقاب مهمان تا اتمام غذا همچنان گرم نگاه داشته شود و یا تلفن های همراه تنها با قرار گیری بر روی میز شارژ شوند.

3.تکنولوژی پوشاننده صدا

شاید برای بسیاری از مهمانان هتل هیچ چیز به اندازه آرامش و سکوت در اتاق خود مهم و به همان اندازه سر و صدای اتاق مجاور و محیط بیرون بویژه در زمان خواب آزار دهنده نباشد. با در نظر گرفتن این واقعیت که در سکوت محیط داخلی، هرگونه صدا از محیط خارجی بلندتر شنیده می شود، عایق بندی صدا در اتاق های هتل یکی از مهم ترین خواسته های مهمانان است که البته اجرای آن در تمام اتاق ها هزینه های گزافی هم برای هتل ها به همراه دارد.

از همین روی، تکنولوژی پوشاننده صدا به کمک هتلداران آماده است. این تکنولوژی در واقع دستگاهی است که یک سطح  مانند درب یا میز را به اسپیکری تبدیل می کند که می تواند صداهای خارجی را دریافت و آنرا تبدیل به موسیقی یا صدای سفید کند.

4.سالن های واقعیت مجازی

اگر چه استفاده از تکنولوژی واقعیت مجازی یا Virtual reality به مدت ها پیش برمی گردد اما امروزه نوع پیشرفته آن در هتل های لوکس بویژه در هتل های تجاری که در آن مهمانان مدت زمان زیادی برای گشت و گذار در شهر ندارد، کابرد و طرفداران بسیاری پیدا کرده است.

بازارهتل سایتی برای متخصصان هتلداری - سالن های تور مجازی

در سالن های آرایشی یا ماساژ این هتل ها، مهمانان با استفاده از تکنولوژی واقعیت مجازی و عینک های مخصوص آن می توانند را در هنگام ماساژ یا خدمات آرایشی خود را در فضایی خارج از سالن احساس کنند که این موضوع با تنوع محیط های مجازی شده تاثیر بسیاری در القا حس آرامش در آن ها دارد.

5.کمک رسان صوتی

ظهور این تکنولوژی را باید سرآغاز انقلاب نوین در ارائه خدمات در هتل های هوشمند دانست که غول های بزرگ هتلداری را مشغول خود ساخت و در حال تبدیل به یکی از خدمات مرسوم هتل های لوکس در گوشه و کنار جهان شده است. در این تکنولوژی همانطور که از نام آن بر می آید تمامی درخواست های مهمان از طریق یک دستگاه رادیویی متصل به بخش های مختلف هتل شنیده و پاسخ داده می شود.

علاوه بر این مهمانان می توانند تمامی خواست های خود در اتاق از قبیل کنار رفتن پرده ها، روشن یا خاموش کردن چراغ ها، تلویزیون، تغییر برنامه های صوتی و تصویری و حتی تنظیم درجه آب حمام را نیز از طریق همین فرمان صوتی انجام دهند.

در همین باره بخوانید:
کمک رسان هوشمند صوتی Alexa در خدمت مهمانان هتل + فیلم

برداشت و انتشار مطالب تنها با ذکر «سایت بازارهتل» به عنوان منبع مجاز می باشد.

توجه! دیدگاه های ارسالی تنها پس از تایید سایت بازارهتل نمایش داده خواهند شد.
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد