رقبای دیروز، شرکای تجاری امروز

توافق بزرگان هتلداری جهان برای گسترش فروش آنلاین اتاق ها

26 فروردين 1398 | 01:15 | 0 نظر | 591 بازدید

بازار هتل – سایتی برای متخصصان هتلداری: اگرچه میزان  فروش آنلاین اتاق های بزرگ ترین گروه هتلداری جهان از طریق آژانس های مسافرتی آنلاین در سال 2018 تنها 13 درصد کل فروش این گروه گزارش شده اما این دلیلی نمی شود تا آن ها از همکاری با اکسپدیا – یکی از مهم ترین OTAها چشم پوشی کنند. ذکر تنها این نکته که میزان بازدید ماهانه اکسپدیا 750 میلیون بازدید در برابر تنها 35 میلیون بازدید ماهانه سایت ماریوت است به تنهایی دلیل کافی برای نشاندن بزرگ ترین گروه هتلداری جهان پای میز مذاکره محسوب می شود.

این دلیل محکم در کنار اختلاف دیرینه هتل ها و OTAها سبب شد تا گروه هتل های ماریوت به عنوان بزرگ ترین گروه هتلداری جهان از ماه نوامبر سال گذشته پای میز مذاکره با اکسپدیا بنشیند تا در نهایت دو طرف پس از گذشت شش ماه از دستیابی به توافقی برای قرارداد طولانی مدت خبر دهند. قراردادی که بدون شک می تواند روند معاملات سایر گروه ها و هتل ها با سایت های رزرواسیون هتل را تحت تاثیر خود قرار دهد.

بازار هتل – سایتی برای متخصصان هتلداری 1

نمایی از هتل St. Regis هنگ کنگ به عنوان هفت هزارمین دارایی ماریوت افتتاح شد

در این باره اگرچه جزئیاتی از توافقات بر سر میزان کمیسیون پرداختی از جانب ماریوت به اکسپدیا بابت هر رزرو رسما اعلام نشده اما برخی منابع خبری از جمله CNBC از کاهش دو درصدی آن نسبت به قبل به نفع ماریوت خبر می دهند که این خود می تواند سرآغازی بر چانه زنی سایر گروه های هتلداری با این دسته از آژانس ها باشد.

گذشته از پرداخت 10 درصدی کمیسیون حالا ماریوت در قبال عرضه بیش تر اتاق های خود در اکسپدیا این حق را برای هتل های خود محفوظ دارد تا در مورد نوع و تعداد اتاق های قابل فروش در این کانال تصمیم گیری کنند و محدودیتی در برابر عرضه مشابه نداشته باشند. به این معنا که می توانند در اکسپدیا اتاق هایی با نوع و قیمت های متفاوت با آنچه که در کانال فروش مستقیم دارند، عرضه کنند و همین مورد را هم در زمان های اوج سفر به حداقل یا صفر برسانند.

 در عوض اما اکسپدیا همچنان شریک تجاری ماریوت در پروژه فروش پکیج های تعطیلات این گروه موسوم به Vacation by Marriot باقی خواهد ماند و ماریوت موظف است به قرارداد خود مبنی بر ارائه اتاق هایش در این کانال پایبند بماند. شرطی که البته هتلداران ماریوت تا ابتدای ماه می فرصت دارند تا نسبت به آن تصمیم گیری کنند.

این توافق، نخستین قرارداد ماریوت پس از خرید سهام گروه هتلداری استاروود در سال 2016 و تبدیل شدن به عنوان بزرگ ترین شرکت هتلداری جهان با یک آژانس مسافرتی آنلاین به شمار می رود. این گروه چندی پیش هفت هزارمین دارایی خود در جهان را با برند St. Regis در هنگ کنگ جشن گرفت.

برداشت و انتشار مطالب تنها با ذکر «سایت بازارهتل» به عنوان منبع مجاز می باشد.

توجه! دیدگاه های ارسالی تنها پس از تایید سایت بازارهتل نمایش داده خواهند شد.
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد