نتایج آخرین نظرسنجی سایت بازارهتل نشان داد؛

استقبال مردم از هتل ها در گرو حذف مراکز اقامتی دولتی و غیر مجاز

26 اسفند 1397 | 20:58 | 0 نظر | 132 بازدید

بر اساس آرا شرکت کنندگان نظرسنجی سایت بازارهتل، استقبال مردم از هتل ها در گرو حذف مراکز اقامتی دولتی و غیر مجاز است.

بازار اخبار و تجهیزات هتل: در نظرسنجی انتخاب مهم ترین عامل افزایش استقبال مردم از هتل ها با توجه شرایط اقتصادی و فرهنگی کشور، "حذف مراکز اقامتی دولتی و غیر مجاز" بالاتر از سایر عامل مطروحه به عنوان اصلی ترین عامل شناخته شد.

بازار اخبار و تجهیزات هتل - مراکز اقامتی دولتی و منازل شخصی

در این نظرسنجی که از ابتدای اردیبهشت تا پایان بیستم اسفندماه 97به مدت تقریبی یازده ماه انجام گرفت، از مخاطبان سوال شد که با توجه به شرایط اقتصادی و فرهنگی کشور کدام عامل از بین گزینه های "محدود سازی سفرهای خارجی"، "حذف مراکز اقامتی دولتی و غیر مجاز"، "توزیع تعطیلات در طول سال"، "اعمال تخفیفات حداکثری" و "فرهنگ سازی استفاده از هتل" می تواند بیش ترین تاثیر را در استقبال مردم از هتل داشته باشد.

در پایان این نظرسنجی که با ثبت 1638 رای همراه شد، 38 درصد آرا به گزینه "حذف مراکز اقامتی دولتی و غیر مجاز" اختصاص پیدا کرد تا به این ترتیب نظر غالب شرکت کنندگان هم نظر با رای بیش تر هتلداران و در راستای یکی از اصلی ترین دغدغه های آنان باشد. این در حالی است که بعد از این گزینه بیش تر آرا به "اعمال تخفیفات حداکثری" با 25 درصد رسید.

به اعتقاد رای دهندگان "فرهنگ سازی استفاده از هتل" با 20 درصد آرا در اهمیت کمتری نسبت به دو عامل پیشین قرار دارد با این حال نسبت به "توزیع تعطیلات در طول سال" که 12 درصد آرا را به دست آورد، در استقبال مردم از هتل ها مهم تر است.کمترین رای در بین گزینه های مطروحه نیز به "محدود سازی سفرهای خارجی" اختصاص یافت که تنها 5 درصد آرا را به دست آورد.

رای پائین شرکت کنندگان به دو گزینه "توزیع تعطیلات در طول سال" و "محدود سازی سفرهای خارجی" نشان داد که برخلاف تئوری های دولتی مبنی بر افزودن تعطیلات زمستانی و یا افزایش عوارض خروج از کشور با تصور کمک به گردشگری داخلی، حذف موازی کاری های دولتی و ایجاد بازار رقابت آزاد (تخفیفات) می تواند به صنعت هتلداری کشور کمک کند.

نظرسنجی بعدی سایت بازارهتل پس از تعطیلات نوروزی بر روی سایت قرار خواهد گرفت.

برداشت و انتشار مطالب تنها با ذکر «سایت بازارهتل» به عنوان منبع مجاز می باشد.

توجه! دیدگاه های ارسالی تنها پس از تایید سایت بازارهتل نمایش داده خواهند شد.
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد

تازه ترین اخبار

بیشتر