صنعت هتل کشورمان در دیماه 1397

سالن جشن و همایش هتل ها؛ از تسهیلات رزرو تا ذره بین پلیس

30 دي 1397 | 18:46 | 0 نظر | 779 بازدید

اگر چه با جامع سازی اطلاعات سالن های جشن و همایش هتل ها امکان رزرو و کسب درآمد بیش تر برای هتل ها سهل تر گردید اما از این پس تمامی مجوزها تنها در صورت ثبت سالن در سامانه پلیس میسر خواهد بود.

بازار اخبار و تجهیزات هتل: در دی ماه گذشته اگر چه بازهم خبر وزارتخانه شدن سازمان و سهم گردشگری از بودجه سال 98 مهم ترین اخبار ماه بحساب می آمدند اما بیش ترین اتفاق برای سالن های همایش و جشن هتل ها رخ داد. از یک سو به همت یکی از شرکت های گردشگری تمامی اطلاعات این سالن ها در یکجا گردآوری شد تا امکان دریافت اطلاعات و رزرو آسان تر از پیش گردد و از سوی دیگر اداره نظارت بر اماکن عمومی ناجا هم طی نامه ای به جامعه هتلداران صراحتا شرط صدور مجوز را ثبت نام این سالن ها در سامانه موردنظر این اداره اعلام کرد.

بازار اخبار و تجهیزات هتل - تالار هتل اسپیناس پالاس تهران

یکی از سالن های هتل اسپناس پالاس تهران

در ادامه نگاهی به این دو خبر و سایر اخبار مهم دیماه 1397 برای صنعت هتل کشورمان شده است:

الزام ثبت تالارهای پذیرایی و سالن‌های همایش هتل‌ها در سنا

پلیس نظارت بر اماکن عمومی ناجا طی نامه ای به جامعه هتلداران ایران لزوم ثبت تالارهای پذیرایی و سالن‌های همایش هتل‌ها در سامانه هوشمند سنا را اعلام کرد. دلیل این اقدام مکانیزه نمودن و تسریع در صدور مجوزهای مراسمات و همایش‌ها در تالارهای پذیرایی و سالن های همایش و همچنین شناسایی و برخورد با تالارهای فاقد مجوز ذکر شده است. پلیس متذکر شده است که از این پس کلیه درخواست‌ها به صورت مکانیزه، پاسخ و از صدور مجوز برابر قواره سنتی خودداری خواهد گردید.

رونمایی از نخستین سیستم جامع و یکپارچه سالن‌های مراسم در کشور

برای نخستین بار در کشور اطلاعات سالن‌های مراسم در سراسر کشور از جمله محل، ظرفیت، مراکز اقامتی پیرامون، نوع خدمات، ویژگی‌های فنی و ساختمانی و ... در قالب یک سیستم جامع با قابلیت رزرو، گردآوری و به نمایش گذارده شد. این سیستم از سوی شرکت سفرهای علاءالدین تراول با حضور مدیران تشریفات، غذا و نوشابه و بازاریابی بیش از 100 هتل از سراسر کشور، معرفی و رونمایی شد.

یک تریلیون تومان سهم میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از بودجه ۹۸

سهم سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از بودجه ۱۷۰۳ هزار میلیارد تومانی سال ۹۸ مبلغ یک هزار و ۱۱۰ میلیارد و ۳۷۲ میلیون تومان اعلام شد.

از این بودجه که در لایحه‌ چهارم دی‌ماه به مجلس تقدیم گردید در دو بخش هزینه‌ای و تملک دارایی‌های هزینه خواهد شد. بدین ترتیب که بودجه بخش هزینه‌ای که شامل سه بخش عمومی، متفرقه و اختصاصی می‌شود ۴۶۴ میلیارد و ۷۵۳ میلیون و برای بخش تملک و دارایی‌های سرمایه‌ای ۶۴۵ میلیارد و ۶۱۹ میلیون تومان بودجه پیش‌بینی شده است. تمام سهم هتل‌ها، تاسیسات و تشکل‌های گردشگری هم که در ذیل بند توسعه گردشگری آمده است مبلغ 21 میلیارد تومان تعیین شده است.

مصادره 12 واحد اقامتی در استان گیلان توسط بانک‌ها

بنا به گفته رئیس جامعه هتلداران استان گیلان تاکنون 12 واحد اقامتی در استان گیلان توسط بانک‌ها مصادره گردیده است. حسن مهرور اصلی با انتقاد از ارائه وام‌های با بهره بالا گفت: وقتی هتلداران وام‌هایی با سود 18 درصد دریافت می کنند و با توجه به موانع موجود نمی‌توانند به سوددهی برسند، توان بازپرداخت وام را نداشته و با مصادره هتل از سوی بانک‌ها مواجه می‌شوند.

درجه‌بندی اقامتگاه‌های بوم‌گردی بر اساس تجهیزات و امکانات

معاون گردشگری از درجه بندی اقامتگاه‌های بوم‌گردی بر اساس تجهیزات و امکاناتشان خبر داد. ولی تیموری با بیان اینکه در حال حاضر هزار و 467 اقامتگاه بوم‌گردی در کشور پروانه فعالیت دارند، گفت: بزودی تمام اقامتگاه با توجه به ساختمان و تجهیزات و امکاناتشان به درجه یک، دو و سه تقسیم و میزان کرایه آن ها نیز متناسب با این درجه‌بندی خواهد شد.

یک زن ایرانی در جمع برترین های هتلداری جهان

یک بانوی ایرانی در فهرست قدرتمندترین و تاثیرگذارترین رهبران و مدیران زن صنعت هتلداری و میهمان‌نوازی در منطقه خاورمیانه قرار گرفت. در این فهرست که از سوی Hotelier MiddleEast انتشار یافت نام مریم مهاجر در رتبه دهم این فهرست 25 نفره دیده می‌شود. مریم مهاجر که دانش آموخته رشته حسابداری مالی از دانشگاه بریتیش کلمبیاست هم‌اکنون به عنوان معاون برنامه‌ریزی استراتژیک و خدمات پشتیبانی گروه هتل‌های بین‌المللی Marriott در منطقه خاورمیانه و آفریقا فعالیت دارد.

برگزاری همایش سراسری دست‌اندرکاران صنعت گردشگری کشور

دبیر جامعه هتلداران ایران از برگزاری همایش سراسری دست‌اندرکاران صنعت گردشگری کشور در بهمن ماه خبر داد. کامیار اسکندریون در این باره گفت: همایش سراسری دست‌اندرکاران صنعت گردشگری با حضور روسای تشکل‌های مرتبط، مدیران و بهره‌برداران هتل‌ها و واحدهای اقامتی و همچنین اعضای هیات‌مدیره جوامع هتلداری استان‌های سراسر کشور طی روزهای 10 تا 13 بهمن‌ماه به میزبانی هتل "هرمز" بندرعباس، برگزار خواهد شد. در حاشیه این همایش همچنین مجمع عمومی فوق‌العاده جامعه هتلداران با موضوع اصلاح اساسنامه این تشکل در دستور کار قرار خواهد گرفت.

ایجاد پایگاه بسیج در هتل‌های سراسر کشور؟

در حالی که در اوایل دیماه نخستین پایگاه بسیج مستقر در هتل‌های کشور در هتل "مائده" مشهد افتتاح شد، رئیس جامعه هتلداران ایران از ایجاد آن اظهار بی اطلاعی کرد. در شرایطی گمانه زنی ها از ایجاد پایگاه‌های بسیج در هتل‌ها با رویکرد مباحث فرهنگی، تربیتی و خدماتی در سراسر کشور خبر می دهند، جمشید حمزه زاده می گوید که در این باره با جامعه هتلداران ایران هیچ مشورتی نشده است.

برداشت و انتشار مطالب تنها با ذکر «سایت بازارهتل» به عنوان منبع مجاز می باشد.

توجه! دیدگاه های ارسالی تنها پس از تایید سایت بازارهتل نمایش داده خواهند شد.
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد