ویژگی هایی که می تواند وب سایت یک هتل را از سایرین متمایز کند

28 دي 1397 | 19:36 | 0 نظر | 686 بازدید

در دنیای پر رقابت آنلاین تنها ایده های خلاقانه و بکر می توانند وب سایت یک هتل را همچنان در کورس رقابت با سامانه های رزرواسیون قرار دهند.

بازار اخبار و تجهیزات هتل: اگر چه حضور پرقدرت سامانه های رزرواسیون در دنیای آنلاین در ظاهر عرصه را برای فعالیت وب سایت هتل ها جهت رسیدن به رزروهای مستقیم بسیار تنگ کرده است اما نوآوری و خلاقیت در برخی وب سایت هتل ها نشان می دهد که تا چه اندازه می توان در این رقابت امیدوار بود. در همین باره، شرکت مشاوره امریکایی تمبورین که در زمینه چگونگی ارتقا درآمد هتل ها با استفاده از تکنولوژی فعالیت می کند، از آخرین نوآوری ها و ایده های تازه برخی وب سایت هتل ها برای متفاوت بودن و جلب نظر هر چه بیش تر مخاطبان می گوید.

این شرکت در گزارشی با اشاره به اینکه در حال حاضر در حدود 39 درصد رزروهای آنلاین در امریکا در دست دو سامانه Booking و Expedia است و این میزان تا سال 2020 میلادی به 41 درصد خواهد رسید، تنها راه نجات هتل ها را توجه و تمرکز بیش تر بر روی وب سایت های خودشان برای دریافت رزروهای مستقیم می داند. در این راه ابزارهای نرم افزاری و ویژگی هایی وجود دارد که با استفاده درست و خلاقانه از آن ها در وب سایت ها می توان خود را از سایر رقبا متمایز کرده و رزروهای مستقیم بیش تری بدست آورد.

مشتری را از بهترین قیمت تضمینی مطمئن سازید

مسلما تمام هدف شما از جلب نظر کاربرانی که سایت هتل تان را بازدید می کنند، دریافت رزرو مستقیم است اما از سوی دیگر، کاربر هم به دنبال پائین ترین قیمت ممکن است بنابراین باید بتوانید وی را متقاعد کنید که قیمت درج شده بر روی سایت تان پائین تر یا حداقل برابر با قیمت سامانه های رزرواسیون برای همان نوع از اتاق است. اما از آنجا که این مهم تنها با ذکر شعاری "بهترین قیمت تضمینی" یا همان Best Rate Guarantee (BRG) در کنار قیمت اتاق به دست نمی آید، یکی از راهکارهای خلاقانه این است که بتوانید لینک مستقیمی بین قیمت های همان اتاق بر روی سامانه های رزرواسیون و سایت خودتان ایجاد کنید.

ایجاد این لینک به کاربر امکان می دهد تا بدون نیاز به بررسی قیمت در سامانه های رزرواسیون بطور همزمان قیمت اتاق بر روی سایت هتل تان را با قیمتی که در سایر سامانه های فروش وجود دارد مقایسه کرده و از وجود بهترین قیمت تضمینی بر روی سایت تان مطمئن گردد.

در عکس زیر دقیقا نمونه ای از مثال بالا مشاهده می شود که در کنار قیمت اتاق بر روی سایت، قیمت همان اتاق بر روی سایر سامانه های فروش نیز آورده شده است.

بازار اخبار و تجهیزات هتل - وب سایت هتل 1

روایتی تصویری از تجربه اقامت در هتل خودتان داشته باشید

یکی از بهترین راه های جلب نظر کاربران هر وب سایت هتل، نمایش روایتی از هتل در قالب فیلم است که بتواند حس لذت اقامت و اعتبار برند هتل را در ذهن کاربر تداعی کند. برای دستیابی به این هدف بهترین راه استفاده از فیلمی فشرده بصورت پیش زمینه سایت یا دمو است که بتواند در کوتاه ترین زمان ممکن و بدون اینکه کاربر را برای مشاهده دچار مشکل کند، تمام منظور خود را بیان کند.

متاسفانه بسیاری از هتل ها بجای پرداختن به این اصل، سایت خود را با عکس های حجیم و فیلم های متعددی از بخش های مختلف هتل پر می کنند که این موضوع علاوه بر آنکه سرعت لودشدن سایت را پائین می آورد باعث می شود تا کاربر برای مشاهده فیلم ها با توجه به محدودیت های احتمالی اینترنت گوشی دچار مشکل شده و در نتیجه قید تماشای فیلم ها را بزند.

در مثال زیر، وب سایت هتل Farmhouse Inn در کالیفرنیا بخوبی چگونگی نمایش صحیح از هتل در قالب دموی سایت را نشان می دهد.

بازار اخبار و تجهیزات هتل - وب سایت هتل 2

جاذبه های اطراف هتل را در قالب نقشه نمایش دهید

برای مهمانی که به هتل تان می آید، اقامت در هتل تنها بخشی از سفر است و نه همه آن. بنابراین باید سعی کنید تا همه آنچه وی مایل است درباره موقعیت هتل و سایر اماکن قابل دسترس بداند را به بهترین شکل نشان دهید. در این راه اگرچه ارائه اطلاعات در قالب نقشه های کاغذی و بروشورها می تواند مفید باشد اما برای رقابت در دنیای آنلاین باید در نقشه دسترسی به هتل، اطلاعات مهمی چون فروشگاه ها یا مراکز تفریحی و اماکن و جاذبه های گردشگری را هم نشان دهید.

وب سایت هتل JW Marriott در نشویل امریکا به خوبی این موضوع را در نقشه موقعیت هتل خود نشان داده است.

بازار اخبار و تجهیزات هتل - وب سایت هتل 3

بین خاطرات اقامت مهمانان پیشین و کاربران سایت ارتباط برقرار کنید

اینکه کاربر یا مهمان بالقوه ای بتواند در همان حال که وب سایت شما را بازدید می کند از حس و حال و تجربه اقامت مهمانان پیشین هم باخبر شود، تاثیر بسیار زیادی در تصمیم گیری وی برای رزرو مستقیم خواهد داشت. برای این منظور بهترین راهکار ایجاد یک لینک ارتباطی با شبکه های اجتماعی هتل تان و در راس آن ها اینستاگرام می باشد چرا که بیش تر از هر شبکه اجتماعی دیگر می تواند تصاویر و فیلم های کوتاه مهمانان پیشین را بخوبی نشان دهد.

از این رو کافیست تا با استفاده از Instagram API Integration این امکان را به بازدید کننده سایت تان بدهید تا تجربه ای که برایش تداعی می کنید را در قالب عکس ها و فیلم های کوتاه مهمانان قبلی مشاهده کند. دقیقا همانند کاری که هتل The Dalmarدر کالیفرنیا انجام داده است.

بازار اخبار و تجهیزات هتل - وب سایت هتل 4

تقویم نرخی پویا داشته باشید

امروز تمام وب سایت ها برای اینکه کاربر بتواند براحتی تاریخ ورود و خروج خود را مشخص کند از تقویم ها به شکل های گوناگون استفاده می کنند اما این موضوع دیگر به تنهایی کافی و یا حداقل چندان جذاب بنظر نمی رسد. از این رو یکی از روش های مبتکرانه استفاده از تقویم نرخی پویا یا Dynamic Rate Calendar است.

به این معنا که کاربر بتواند قیمت اتاق مورد نظر خود را در روزهای دیگر برهه زمانی دلخواه خود مشاهده کرده و بر اساس بودجه خود تصمیم بهتری بگیرد. به طور مثال کاربری که قصد داشته تا برای نخستین تعطیلات آخر هفته در ماه ژانویه رزرو کند ممکن است با مشاهده قیمت ها در سایر روزهای این ماه، اقامت خود را به وقت دیگر موکول کند یا مثلا بجای تعطیلات دو روزه آخر هفته متقاعد به رزرو سه روزه وسط هفته شود.

نمونه ای از تقویم نرخی پویا در وب سایت هتل Hermosa Inn در آریزونا را در زیر مشاهده می کنید.

بازار اخبار و تجهیزات هتل - وب سایت هتل 5

به یاد داشته باشید که با وجود برنامه های نرم افزاری گوناگون و شبکه های اجتماعی متعدد، تمام توان و ظرفیت آنلاین شما در وب سایت هتل تان خلاصه نمی شود اما برای اینکه وب سایت خود را مرکز فرماندهی رقابت آنلاین قرار دهید باید بتوانید همکاری و ارتباط خوبی بین آن و سایر توانایی ها و امکانات نرم افزاری خود ایجاد کنید.

برداشت و انتشار مطالب تنها با ذکر «سایت بازارهتل» به عنوان منبع مجاز می باشد.

توجه! دیدگاه های ارسالی تنها پس از تایید سایت بازارهتل نمایش داده خواهند شد.
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد