نکته ای که هتلداران از آن غافلند!

چگونه از اطلاعات شهر مقصد می توان برای افزایش رزروهای مستقیم هتل استفاده کرد؟

آندره آ اسکریمیری

کارشناس تولید محتوا و بازاریابی

17 آذر 1397 | 13:40 | 0 نظر | 790 بازدید

اطلاعات شهری که هتل در آن واقع شده یکی از مهم ترین ابزارهای کمکی بالقوه برای افزایش رزروهای مستقیم به شمار می رود که در صورت رعایت و بکارگیری نکاتی که در ادامه بدان ها اشاره می شود می تواند براحتی بالفعل شده و درآمد هتل را بواسطه دریافت رزروهای مستقیم افزایش دهد.

بازار اخبار و تجهیزات هتل: در حالی که مطالعات نشان می دهد بسیاری از مسافران مشتاق تجربه های تازه از گشت و گذارهای شخصی در شهر مقصد می باشند، هنوز هم این مهم یعنی ارائه اطلاعات مناسب درباره شهر و جذابیت های آن از سوی بسیاری از هتل ها نادیده گرفته می شود. حال آنکه می توان این اطلاعات را براحتی در بخشی از سایت هتل گنجاند و از آن برای دریافت و افزایش رزروهای مستقیم بهره مند شد.

بازار اخبار و تجهیزات هتل - سایت هتل و اطلاعات شهر

در این باره اگرچه ممکن است منطق بسیاری از هتل ها از عدم انجام چنین کاری وجود اطلاعات مشابه در سایت سازمان های شهری یا سایت های رزرواسیون باشد اما واقعیت این است که اطلاعاتی که در سازمان های شهری و سایت های فرهنگی شهر مقصد ارائه شده حالتی کلی و یکنواخت دارند و نوع پردازش اطلاعات در دسته دوم یعنی سایت های رزرواسیون نیز کمکی به انجام رزروهای مستقیم برای هتل ها نمی کند. بنابراین می توان با صرف وقت و رعایت نکاتی که در ادامه می آید از اطلاعات شهری که هتل در آن قرار دارد برای افزایش رزروهای مستقیم استفاده نمود.

1.خودتان روایت گر اطلاعات باشید

اینکه اطلاعات را از جایی دیگر کپی کنید و در سایت تان قرار دهید، کمکی به شما نخواهد کرد چراکه تحقیقات نشان از تمایل مسافران به اطلاعات دست اول دارد؛ گویی یک نفر از اهالی همان منطقه آن ها را برایشان روایت کند. برای آنکه به اطلاعاتی که می دهید رنگ و بوی تازه و بکری دهید می توانید از جذابیت هایی که کمتر در منابع دیگر بدانها پرداخته شده و یا از اماکن تفریحی، سرگرمی، خرید و خوراک و یا دنجی که می تواند برای مسافران جذاب باشد، صحبت کنید.

2.راهنمایی های خود را شخصی سازی کنید

علاوه بر آنکه اطلاعات باید حاصل تجربیات خودتان و اصطلاحا دست اول باشد، یکی دیگر از راه های جلب نظر کاربران سایت تان می تواند شخصی سازی این اطلاعات باشد. یعنی اساس اطلاعات خود را بر پایه موضوعات مختلف و برای گروه بندی های مسافران اعم از فردی، گروهی، خانواده، زوجین و غیره قرار دهید. مثلا اینکه بازدید از چه مکان هایی برای خانواده هایی که کودک به همراه دارند می تواند راحت تر باشد و یا کدام مکان های سرگرمی برای زوجین مناسب تر است. البته اینگونه شخصی سازی اطلاعات نیازمند شناخت کامل از انگیزه های سفر مهمانان هتل می باشد.

3.مجری بسته های پیشنهادی خاص باشید

یکی از راهکارهای جلب نظر مشتریان بالقوه ارائه پیشنهادهایی است که خود هتل مجری آن ها باشد. بطور مثال اگر درباره امکان و مسیرهای دوچرخه سواری در اطراف هتل خود صحبت می کنید می توانید با ارائه رایگان دوچرخه به مهمانان، این پیشنهاد خود را در نظر کاربران ماندگار کنید. یا اینکه اگر امکاناتی برای سرگرمی کودکان در فضای سبز و یا ساحل دارید و یا می توانید سرویس رفت و آمدی را برای یک جاذبه خاص یا حتی بازار خریدی فراهم کنید، می توانید این پیشنهادها را در قالب بسته ویژه هتل خود ارائه دهید.

4.موقعیت هتل خود را به خوبی بشناسانید

منظور از شناساندن موقعیت هتل صرفا نوشتن نشانی و چگونگی دسترسی به آن نیست بلکه معرفی بهینه و پرداخته شده مکان های تاریخی، فرهنگی، تفریحی و یا مراکز خریدی است که در نزدیکی هتل تان قرار دارد. روایت دقیق و ظریف از آنچه که مهمانان هتل می توانند در نزدیکی هتل از آن برخوردار شوند یکی از مهم ترین استراتژی هایی است که نه تنها می تواند امکان دریافت رزروهای مستقیم را افزایش دهد بلکه بواسطه کلمات کلیدی استفاده شده در متن، تاثیر بسیاری در رتبه سایت در صفحات نتایج موتورهای جستجو دارد. بخاطر داشته باشید که "موقعیت هتل" اغلب اوقات نقش کلیدی تری نسبت به سایر عوامل در انتخاب مهمانان دارد.

5.شریک تجاری در منطقه پیدا کنید

پیدا کردن یک شریک تجاری در منطقه، یک معامله برد – برد است که در کنار سود متقابل می تواند منجر به افزایش رزروهای مستقیم نیز شود. بطور مثال با انتخاب رستورانی در منطقه و ایجاد یک همکاری تجاری می توان مهمانان را به مناسبت های خاص به آنجا فرستاد. یا آنکه با مراکز خدمات سلامتی و بهداشتی و حتی ورزشی در منطقه رابطه تجاری ایجاد کرد.

6.تبلیغات هدفمند انجام دهید

اگرچه انجام تمام آنچه تاکنون گفته شد برای افزایش رزروهای مستقیم بسیار حیاتی است اما اگر نتوانید این اقدامات و توانایی ها را به دیگران به درستی معرفی کنید، نتیجه ای نخواهد داشت. از این رو بهتر است پس از گنجاندن اطلاعات لازم در سایت هتل تان، از طریق تبلیغات نوشتاری در گوگل یا همان Ad words آن ها را در تیررس جستجوی های کاربران قرار دهید. استفاده و گنجاندن درست کلمات کلیدی، رمز موفقیت در این راه است. ضمن آنکه بخاطر داشته باشید که حتما این گونه از تبلیغات دارای گزینه تماس برای انجام یا CTA (Call To Action) باشند.

7.ایمیل مارکتینگ و شبکه های اجتماعی را فراموش نکنید

سوای تبلیغات گوگل که در بهینه سازی سایت موثر است برای معرفی فعالیت ها و رویدادهایی که اطلاعات آن ها را در سایت هتل تان قرار داده اید باید از کمپین های ایمیل مارکتینگ و شبکه های اجتماعی نیز استفاده کنید. این دسته از تبلیغات به شما اجازه می دهد تا بتوانید اطلاعات خود را با تصاویر مختلف در معرض دید کاربران قرار دهید. در این راه، استفاده از هشتگ و تگ ها می تواند به افزایش بازدیدهای سایت شما کمک بسیاری کند.

8. بخش پذیرش هتل را مرکز اطلاعات قرار دهید

هرقدر هم سایت شما دارای اطلاعات مفید و تازه ای باشد، بازهم قدرت ارائه کلامی اطلاعات در تحت تاثیر قراردادن مهمانان بیش تر است. مهمانی که در هتل اقامت دارد ترجیح می دهد بجای مطالعه سایت، سوالات خود درباره رستوران، مکان های دیدنی، فعالیت هایی که می تواند در طول روز انجام دهد و غیره را به صورت شفاهی از بخش پذیرش بپرسد. بنابراین کارکنان این بخش باید اطلاعات جامعی از شهر و موقعیت هتل داشته باشند و درباره رویدادها و اتفاقات شهر به روز باشند. هر قدر این اطلاع رسانی موثرتر انجام شود، رضایت بیشتری از مهمانان فراهم شده و شانس بازگشت مجدد ایشان به هتل را افزایش خواهد داد.

برداشت و انتشار مطالب تنها با ذکر «سایت بازارهتل» به عنوان منبع مجاز می باشد.

توجه! دیدگاه های ارسالی تنها پس از تایید سایت بازارهتل نمایش داده خواهند شد.
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد