صنعت هتل کشورمان در مهر ماه سال 1397

از برگزاری همایش سراسری هتلداران تا انتخاب معاونت گردشگری کشور

30 مهر 1397 | 21:52 | 0 نظر | 504 بازدید

برگزاری همایش سراسری جامعه هتلداران کشور و انتصاب معاون گردشگری کشور، مهم ترین رویداد و خبر صنعت هتل کشورمان در مهرماه بود.

بازار اخبار و تجهیزات هتل: در مهر ماهی که گذشت، برگزاری همایش سراسری جامعه هتلداران کشور به عنوان جایگزین مراسم سمبلیک روز جهانی گردشگری، مهم ترین رویداد قلمداد شد اما مهم ترین خبر، انتصاب مدیرکل نظارت و ارزیابی گردشگری به سمت معاون گردشگری از سوی رئیس سازمان بود تا بعد از مدت ها کسی از دستگاه گردشگری و آشنا به امور هتل و مراکز اقامتی انتخاب گردد. در ادامه نگاهی به مهم ترین اخبار مهر ماه 1397 شده است.

همایش سراسری هتلداران؛ از گلایه ها و وعده ها تا تجلیل و تمبر یاد بود

در نخستین سالی که سازمان به بهانه پاسداشت ایام سوگواری از برگزاری مراسم روز جهانگردی سرباز زد، همایش سراسری جامعه هتلداران به عنوان مهم ترین گردهمایی فعالان صنعت هتل، روز چهارم مهرماه به مناسبت هفته گردشگری برگزار گردید.

بازار اخبار و تجهیزات هتل - همایش سراسری هتلداران

در این مراسم، علی اصغر مونسان از برنامه های حمایتی این سازمان همچون استفاده از ظرفیت ارز دیجیتال،اجرای طرح تعطیلات زمستانی، لغو روادید گروهی برای چینی‌ها، تخصیص ۸۵۰ میلیارد تومان اعتبار با عنوان حمایت از گردشگری و امیدواری به تصویب طرح تخفیف به گردشگری در قانون مالیات بر ارزش افزوده و همچنین موافقت سازمان با کلیات طرح دریافت خدمات ارزی در هتل‌ها خبر داد.

در سوی دیگر، جمشید حمزه زاده در سمت ریاست جامعه هتلداران به بیان مشکلات این صنعت همچون افزایش هزینه های حامل انرژی، برخوردهای ناشی از منافع سازمانی و برخوردهای سلیقه ای عوارضی و مالیاتی و نیز موازی کاری های دستگاه‌های دولتی در هتلداری پرداخت و خواستار واگذاری طرح سامان دهی خانه مسافرها به جامعه هتلداران شد.

در پایان این همایش که با حضور رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، معاون پارلمانی ریاست جمهوری و رییس شورای شهر تهران، معاون شهرسازی شهرداری تهران، تعدادی از نمایندگان مجلس و جمعی از هتلداران کشور در هتل اسپیناس پالاس تهران برگزار شد، از تعدادی از پیشکسوتان عرصه هتلداری تجلیل و تمبر این همایش با حضور نمایندگان پست مهر گردید.

گفتنی است روز پانزدهم مهرماه نیز در هتل پارسیان آزادی طی مراسمی از برگزارکنندگان و حامیان این برنامه تجلیل بعمل آمد.

ولی تیموری معاون گردشگری شد

با حکم علی اصغر مونسان، رییس سازمان میراث فرهنگی، ولی تیموری به عنوان معاونت گردشگری سازمان منصوب شد تا سرانجام پس از مدت ها کسی از بدنه گردشگری و آشنا به امور به این سمت برگزیده شود. تیموری که پیش از این مدیرکل نظارت و ارزیابی گردشگری بود اوایل امسال با حکم محمدمحب خدایی - سرپرست معاونت سرمایه گذاری این سازمان - به مدیریت اداره کل مناطق نمونه و زیرساخت‌های گردشگری منصوب شده بود.

گفتنی است پیش تر پس از کناره گیری محب خدایی از معاونت گردشگری، محمد خیاطیان که معاونت توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری را نیز بر عهده داشت به عنوان سرپرست معاونت گردشگری منصوب شده بود.

امکان رزرو آنلاین هتل های کشور در سایت های جهانی در آینده نزدیک

مدیرعامل شرکت توسعه گردشگری مدعی شد در کمتر از یک ماه آینده تمام هتل‌های ایران در وب سایت های رزرواسیون بین المللی امکان فروش آنلاین پیدا خواهند کرد.

علی جیرفتی در این باره گفت: هتل‌ها برای داشتن امکان فروش در سایت‌های بین‌المللی نیاز به یک کد منحصربفرد داشتند که هم‌اکنون با ارتباط با یکی از کانال‌های رزرواسیون و فروش هتل بزرگ دنیا، امکان دریافت این کد و پنل کاربری فراهم شده بطوریکه تمام هتل‌ها خواهند توانست با دریافت آن از سوی شرکت توسعه گردشگری، در وب‌سایت‌های جهانی به صورت آنلاین فروش داشته باشند.

به گفته وی، در این سیستم، پول فروش اتاق با هر نوع ارز و کارت اعتباری که پرداخت شده باشد به قیمت روز، تبدیل به ریال و به حساب معرفی شده واریز خواهد شد.

هتل‌های پارسیان از طریق بورس به بخش خصوصی واگذار می شود

رئیس بنیاد مستضعفان از خروج این مجموعه از حوزه هتلداری و فروش هتل‌های خود از طریق بورس خبر داد.

سعیدی کیا با بیان اینکه هتل کوثر اصفهان، نخستین هتل این مجموعه در بورس خواهد بود گفت: کار واگذاری هتل ها به بخش خصوصی، بسیار سخت است چراکه تعدادی از هتل‌های بنیاد در مناطق خاص و زمین‌های گران‌قیمت قرار دارند و فروش آنها حساسیت زیادی دارد. لازم به ذکر است که مالکیت بیش از 20 هتل در سراسر کشور در اختیار بنیاد مستضعفان قرار دارد.

آتش سوزی و خسارت میلیاردی بر اثر سهل‌انگاری کارگر جوشکاری

سهل انگاری کارگر جوشکاری در مجموعه پذیرایی و اقامتی "میزبان" بابلسر سبب بروز آتش‌سوزی در نمای این مجموعه گردید. به گفته مدیرعامل مجموعه، وجود سیستم پیشرفته لایه‌های دودبند و آتش‌بند مانع از نفوذ آتش به داخل ساختمان شد اما میزان خسارت وارده بر نمای ساختمان حدود 1 میلیارد و 500 میلیون تومان برآورد گردید.

برداشت و انتشار مطالب تنها با ذکر «سایت بازارهتل» به عنوان منبع مجاز می باشد.

توجه! دیدگاه های ارسالی تنها پس از تایید سایت بازارهتل نمایش داده خواهند شد.
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد