با اتصال حساب کاربری Expedia به فرمان صوتی گوگل؛

هتل دلخواه خود را شفاهی رزرو کنید!

20 مهر 1397 | 21:46 | 0 نظر | 209 بازدید

اگر تا همین چندی پیش استفاده از فرمان صوتی تنها برای دستورات و درخواست های مهمانان در اتاق ها مسیر بود حالا این امکان فراهم شده تا بتوان حتی هتل مورد نظر را هم بصورت شفاهی رزرو کرد.

بازار اخبار و تجهیزات هتل: سایت Expedia برای مشتریان خود را این امکان را فراهم کرده تا با اتصال حساب کاربری خود به فرمان صوتی گوگل بتوانند هتل مورد نظر خود را جستجو و رزرو نمایند.

پس از موفقیت پروژه الکسا در همکاری شرکت آمازون و گروه هتل های ماریوت، آژانس مسافرتی آنلاین Expedia در همکاری با Google Assistant این امکان را به مشتریان خود می دهد تا نه تنها با فرمان صوتی، هتل مورد علاقه خود را جستجو کنند بلکه بتوانند از همین طریق رزرو نیز انجام دهند.

بازار اخبار و تجهیزات هتل - هتل دلخواه خود را شفاهی رزرو کنید

به همین منظور مهمان کافی است حساب کاربری Expedia ی خود را به کمک رسان صوتی گوگل متصل کند و با استفاده از تلفن هوشمند خود و OK Google مثلا با گفتن "برای من یک هتل در فلان شهر رزرو کن" هتل مورد نظر خود را رزرو نماید.

خدمت دیگر با استفاده از همین روش، اطلاع از برنامه سفر برای مقصد دلخواه است که Expedia از آن به عنوان نخستین خدمت شفاهی دنیای سفر یاد می کند. این در حالی است که در آینده ای نزدیک قرار است امکان کرایه خودرو و یا کنسل کردن رزرو انجام شده از همین طریق نیز میسر گردد.

در این باره Tony Donohoe مدیر ارشد بخش تکنولوژی Expedia می گوید: "بدون تردید، "صدا" آینده ما خواهد بود چرا که با وجود آن دیگر سوالی در ذهن نمی ماند."

دلیل اصلی ادعای وی اما آمار رو به رشد استفاده از فرمان صوتی گوگل از سوی کاربران است. بنابر آمار اعلام شده از سوی یکی از موسسات تحقیقاتی، گرایش استفاده از فرمان صوتی گوگل در نزد امریکایی ها به 19.7 درصد رسیده است. یعنی از هر چهار امریکایی، یک نفر از این سرویس استفاده می کند و این برابر با 47 میلیون کاربر است. حال آنکه همین آمار دو سال پیش تنها یک درصد بود.

این خدمت در حال حاضر به زبان انگلیسی برای مهمانان آمریکایی فراهم است اما در آینده ای نزدیک به سایر زبان ها نیز ارائه خواهد شد.

برداشت و انتشار مطالب تنها با ذکر «سایت بازارهتل» به عنوان منبع مجاز می باشد.

توجه! دیدگاه های ارسالی تنها پس از تایید سایت بازارهتل نمایش داده خواهند شد.
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد

تازه ترین اخبار

بیشتر