چگونه شانس فروش پکیج هتل خود را افزایش دهیم

12 شهريور 1397 | 00:14 | 0 نظر | 545 بازدید

همه ما از مزایای وجود یک بسته اقامتی برای هتل آگاه هستیم. فکر کنید! آیا هتلی را صرفا به دلیل قدرت و ذات بسته پیشنهادی اش رزرو کرده اید؟ این موضوع کلید جذب مسافرانی است که به دنبال یک مزیت در انتخاب هتل خود می گردند.

بازار اخبار و تجهیزات هتل: "چگونه شانس فروش پکیج هتل خود را افزایش دهیم" عنوان یادداشتی از جوزی ویلکینس است که اخیرا منتشر شده و در ادامه ترجمه آنرا میخوانید:

همه ما از مزایای وجود یک بسته اقامتی برای هتل آگاه هستیم. فکر کنید! آیا هتلی را صرفا به دلیل قدرت و ذات بسته پیشنهادی اش رزرو کرده اید؟ این موضوع کلید جذب مسافرانی است که به دنبال یک مزیت در انتخاب هتل خود می گردند.

 با همه همهمه ای که دنیای آنلاین دارد، تاکید و پافشاری بر روی بسته ارائه شده بسیار دشوار است اما به گفته مایکل پورتر از صاحبنظران استراتژی های تجاری، "استراتژی" انتخاب کردن است در حالی که "تجارت" انتخاب عمدی برای متفاوت بودن است. بنابراین برای موثر بودن در فروش خدمات هتل خود، باید در بسته های خود از رقیبان متفاوت باشید. برای آنکه بدانید چگونه برای هتل خود پکیج درست کنید و آنرا سودمند و موثر تعریف کنید، این مقاله را تا انتها بخوانید.

بازار اخبار و تجهیزات هتل - بازار هتل پکیج هتل

بازار هدف را مشخص کنید

واقعیت این است که یک بسته پیشنهادی نمی تواند نظر همه مشتریان را جلب کند و هر قدر بسته شما کلی باشد احتمال اینکه مشتریان جدیدتر جذب کند، کمتر خواهد بود. اینکه هتل شما یک بسته پیشنهادی "اقامت و صبحانه" داشته باشد خیلی خوب است اما برای رقابت و جلب مشتریان بیش تر کافی نیست بنابراین لازم است یک بازار هدف معینی را برای خود تعریف کنید و بسته خود را برای آن بازار آماده کنید.

در این راه استفاده از آنالیز گوگل به شما کمک می کند تا بدانید هر گروه از دسته بندی های مسافران خانوادگی، تجاری یا زوج ها و غیره در منطقه شما به دنبال چه خواسته هایی می باشند. پس اگر هتل شما برای خانواده ها مناسب است باید بسته ای برای اساس نیازهای آنان تدارک ببینید. مثلا اینکه هتل دارای خدمت نگهداری از کودکان باشد می تواند برای والدین بسیار جذاب باشد یا نمونه جالبی از این مهم را می توان در بسته پیشنهادی هتل Maryborough در ایرلند مشاهده کرد که در آن کودکان می توانند شام رایگان از منوی ویژه خود داشته باشند و یا آنکه خانواده ها می توانند از سبد غذایی پیک نیک هتل استفاده کنند.

بسته ها را بر اساس استانداردها معرفی کنید

منظور از معرفی استاندارد بسته هتل آن است که بتوان آنرا بر اساس کلید واژه ها در جستجوی های اینترنتی پیدا کرد. چرا که به هر حال مشتریان عموما از کلید واژه های خاصی برای جستجوهای خود استفاده می کنند و موتورهای جستجو نیز بر اساس اهمیت همین کلید واژه ها نتایج را نشان می دهند. بنابراین هر قدر در استفاده از کلید واژه های استاندارد برای بسته خود دقت داشته باشید و اصول بهینه سازی سایت خود را رعایت کنید، شانس دیده شدن شما در نتایج جستجو و در نتیجه پیدا کردن مشتریان بیش تر، افزایش پیدا خواهد کرد.

از این گذشته، با برخورداری از یک بسته پیشنهادی استاندارد از نظر موتورهای جستجو می توانید با هماهنگ سازی بین کانال یوتیوپ خود و گوگل ادورز این بسته ها را به صورت تبلیغات ویدئویی کوتاه نیز معرفی کنید.

بسته خود را مناسبتی کنید

برای آندسته از بسته های پیشنهادی که همیشگی نیستند، بهترین راه مناسبتی کردن آنان است. یعنی آنکه بسته های هتل خود را به برخی جشن ها یا مراسم های خاص پیوند بزنید و برای آن ها طراحی و پیشنهاد کنید. همانند کاری که مثلا هتل Bulgari برای جشن تولد ملکه الیزابت دوم انجام داد و نام بسته پیشنهادی خود را هم ‘Royal Package’ نهاد. مناسبتی کردن بسته ها کمک خواهد کرد تا در جستجوی مناسبت هایی که برای آن طراحی کرده اید نیز دیده شوید.

در همین راستا می توانید بسته هایی بر اساس نیازهای روز جامعه خود طراحی کنید. بطور مثال اگر امروز در جامعه یوگا یا ورزش هایی برای تمرکز و آرامش اعصاب طرفدار دارد می توانید با همکاری یک معلم یا مربی در این زمینه، بسته پیشنهادی خود را با ویژگی استفاده از مشاوره یا کلاس های وی طراحی و عرضه کنید. مهم آن است که فرصت ها را براحتی از دست ندهید.

امکان دیده شدن بسته ها را افزایش دهید

علاوه بر آنچه که در مورد استاندارد بسته ها گفته شد، همکاری با دیگر سازمان ها شانس دیده شدن و فروش بسته را افزایش می دهد. بدین منظور می توانید خدمات یک سازمان یا هر شرکتی که خدمت آن می تواند برای مهمانان هتل جالب باشد را در بسته پیشنهادی خود بگنجانید و در ازای آن طرف مقابل برای شما تبلیغات انجام دهد. این یک معامله برد-برد است که برای هر دو طرف افزایش شانس فروش را در پی خواهد داشت.

ضمنا اگر در سایت خود بخشی به عنوان بلاگ یا خبرنامه دارید، حتما بسته خود را به آن پیوند بزنید. این کار بر بهینه سازی سئو تاثیر بسیاری دارد. همچنین می توانید بخش های همیشگی و قابل تفکیک بسته خود را در سایت تان به عنوان "انتخاب" قرار دهید تا مهمان در هنگام رزرو بتواند هر یک را بر اساس علاقه به سبد خرید خود اضافه کند.

نتیجه گیری

یک بسته جالب و پرکشش همان چیزی است که می تواند مهمانان بالقوه را به رزروکنندگان هتل شما تبدیل کند. در صنعت رقابتی هتل امروز، این جزئی از بازاریابی و استراتژی فروش به حساب می آید و همان ویژگی ای است که مهمانان از یک هتل انتظار دارند. بنابراین در طراحی و ارائه بسته های پیشنهادی خود مطمئن شوید که علاوه بر جذابیت و خلاقیت در طراحی، روند معرفی و ترویج کارامدی نیز داشته باشند تا هم مشتریان بیش تری جذب کنید و هم متعاقبا فروش خود را افزایش دهید.

برداشت و انتشار مطالب تنها با ذکر «سایت بازارهتل» به عنوان منبع مجاز می باشد.

توجه! دیدگاه های ارسالی تنها پس از تایید سایت بازارهتل نمایش داده خواهند شد.
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد