پنج کلید موفقیت در پذیرایی از مراسم ها در هتل

27 مرداد 1397 | 19:10 | 0 نظر | 774 بازدید

اگر چه ارائه خدمات پذیرایی به صورت بنکوئت یا منوی آلاکارت سودآوری و جذابیت بیش تری نسبت به پذیرایی به صورت بوفه دارد اما واقعیت این است که این سبک از پذیرایی در صورت رعایت نکردن نکات کلیدی می تواند به شکست منجر گردد.

بازار اخبار و تجیهزات هتل:موفقیت پذیرایی در مراسم هایی که به میزبانی هتل ها انجام می شود صرفنظر از جنبه اقتصادی، بنوعی آبروی هتل بشمار می رود بطوری که در دنیای امروز هتل ها سعی می کنند تا با بهره گیری از سرآشپزان حرفه ای این امور را تا حد ممکن بدون نقص و با بالاترین میزان رضایت مشتری انجام دهند. از جمله هتل Westin Peachtree Plaza آتلانتا که با روسل اسلایت – سرآشپز امریکایی که به برگزاری موفق مراسم ها شناخته می شود، اخیرا توانست مراسمی را در یک فضای هشت هزار متر مربعی به بهترین شکل انجام دهد تا بهانه ای باشد برای شنیدن نکات کلیدی موفقیت از نظر وی.

تجهیزات هتل - مراسم پذیرایی در هتل

شاید یکی از بارزترین ویژگی های کار روسل اسلایت نگاه وی به ظروف گرم نگهدارنده باشد به طوری که معتقد است غذا را باید درست پیش از آنکه درب سالن باز شود برای پذیرایی آماده کرد و نباید آنرا برای مدت طولانی در ظروف گرم نگهدارنده نگاه داشت. چرا که این روش، پاکیزه ترین روش برای صرف غذاست و تیم تحت رهبری وی قادر است همین رویکرد را برای مراسمی با 1500 تا دو هزار نفر هم حفظ کند.

وی می گوید: "برای انجام درست این روش نیازی به نیروی بیش تر نیست تنها کافی است تا برنامه ریزی داشته باشید و مطمئن شوید که همه چیز همانطور که مهمانان می خواهند آماده باشد. رمز پیروزی هم آن است که بتوانید به مهمان خود با روش بنکوئت کیفیتی از غذا همپایه کیفیت رستوران را ارائه دهید"

روسل اسلایت، نکات کلیدی برای رسیدن به این منظور را اینگونه تعریف می کند:

درک درستی از نوع مراسم داشته باشید

نخستین مورد مهمی که باید توجه داشت شناخت درست از نوع مراسمی که قرار است برگزار شود، اینکه آیا میزبان مراسم معرفی یک محصول یا خدمات هستید و یا میزبان برگزاری یک جشن جوایز. این شناخت به شما امکان می دهد تا در زمانبندی برای انجام امور بهتر عمل کنید. خیلی از کارهایی که انجام می دهید ممکن است ربطی به سفارش مهمان نداشته باشد و در واقع مربوط به انجام درست پذیرایی باشد.

اگر از یک گروه بسیار بزرگ پذیرایی می کنید انجام پذیرایی عملا با ارائه منو امکان پذیر نیست. برای مراسم هایی تا سقف 300 نفر روش درست پذیرایی استفاده از منوی آلاکارت است که می توان تا پیش از آنکه مهمانان در سر جای خود بنشینند سفارش ها را دریافت کرد. برای گروه هایی تا هزار نفر به بالا هم پذیرای به سبک "پخت بر اساس سفارش" پیشنهاد می شود که در آن پس از آنکه همه مهمانان داخل سالن شدند، پخت انجام و مستقیما به سالن برده می شود.

مدیریت زمان همه چیز است

پذیرایی از گروه های بزرگ الزاما به معنای کار بیش تر نیست بلکه نیازمند یک مدیریت کارامد زمان بین تیم پذیرایی یا FOH و تیم پیشتیبان یا BOH می وباشد. بنابراین اینکه تنها دو یا سه پیشخدمت را به تیم پذیرایی اضافه کنید دلیلی برای موفقیت نیست بلکه باید در پی توازن و هماهنگی بین نفرات تیم های خط مقدم و پشت صحنه خود باشید.

از تکنولوژی عقب نمانید

اینکه بتوانید غذایی را در مدت زمان لازم درست کرده و با همان شادابی و تازگی بدون از دست دادن کیفیت با دمای مناسب تا لحظه پذیرایی نگاه دارید نیازمند استفاده از تکنولوژی های روز است. هرقدر تجهیزات آشپرخانه تان به روز تر باشد امکان پذیرایی سهل تر می گردد. به طور مثال اجاق گازهای ما این اجازه را میدهد تا همزمان تا سیصد سینه مرغ یا استیک را آماده کنیم.

توان عملیاتی خود را نشان دهید

یکی از شیوه هایی که برای پذیرایی در سالن های بزرگ بکار می بریم استفاده از ایستگاه های غذایی است. برای این منظور همه چیز از قبل پیش بینی و آماده می گردد تا در ایستگاه های مختلف، افراد بتوانند در تیم های کاری تعریف شده، غذا را در جلوی چشمان مهمانان آماده و پذیرایی کنند.

همکاری و هماهنگی رمز موفقیت است

حیاتی ترین عامل موفقیت همکاری و هماهنگی بین تیم بنکوئت و تیم پذیرایی است. در برگزاری یک مراسم، هر یک از اعضای تیم وظیفه خود را بر عهده دارد و در صورتی که نتواند آنرا به درستی انجام دهد تمام زحمات تیم خود را نابود خواهد کرد.

این موضوع در برگزاری مراسم های بزرگ شامل هماهنگی بین تیم های مدیریتی نیز می شود بطوری اگر بین مدیریت هتل و بخش غذا و نوشیدنی با مدیران اجرایی بخش بنکوئت همکاری درستی نباشد و پیش بینی های لازم صورت نگیرد، نمی توان به برگزاری موفق یک مراسم اطمینان داشت.

برداشت و انتشار مطالب تنها با ذکر «سایت بازارهتل» به عنوان منبع مجاز می باشد.

توجه! دیدگاه های ارسالی تنها پس از تایید سایت بازارهتل نمایش داده خواهند شد.
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد