برنامه پیام رسان واتساپ در خدمت افزایش بهره وری و رضایتمندی مهمانان هتل

20 مرداد 1397 | 18:20 | 0 نظر | 286 بازدید

شهرت و گستره ارتباطی اپلیکیشن پیام رسان واتساپ موجب شده تا گروه های هتل های آکور از آن جهت افزایش میزان راحتی و رضایت مهمانان خود استفاده کند.

بازار اخبار و تجهیزات هتل: امروز دیگر استفاده از اپلیکیشن های پیام رسان یکی از مرسوم ترین راه های ارتباطی محسوب می شود تا جایی که گروه هتل های آکور فرانسه توانسته از شهرت و گستره استفاده پیام رسان واتساپ که بیش از یک میلیارد و سیصد میلیون کاربر در جهان دارد، برای خدمات رسانی بهتر در هتل های خود نهایت بهره را ببرد.

گروه هتل های آکور فرانسه با طرحی ابتکاری این امکان را برای مهمانان هتل های خود قائل شده تا با استفاده از اپلیکیشن واتساپ که پرکابردترین برنامه ارتباطی اینترنتی در سطح جهان به شمار می رود، بتوانند کلیه نیازهای خود از بخش های مختلف هتل را تامین کنند.

بازار اخبار و تجهیزات هتل - پیام رسان واتساپ در هتل های اکور

به همین منظور هر مهمان در بدو ورود، همراه با کلید اتاق خود، شماره ارتباطی واتساپ هتل را هم دریافت می کند تا در صورت نیاز به بخش هایی همچون پذیرش، روم سرویس و یا حتی رستوران بجای استفاده از تلفن اتاق و شماره گیری هر یک از این بخش ها تنها به شماره واتساپ هتل پیام داده و خدمت مورد نظر خود را دریافت کند. در طرف مقابل، هتل برای انجام این خدمت رسانی، یک اپراتور را مسئول دریافت پیام ها و انتقال سریع آن ها به بخش های مختلف هتل می کند.

ویژگی مهم این نوع از خدمت رسانی، سهولت و همه وقت بودن آن است. از آنجا که مهمان برای ارتباط با هتل از تلفن همراه خود استفاده می کند می تواند درخواست های خود را حتی هنگامی که در هتل حضور ندارد هم مطرح کند. مثل سفارش غذا و یا رزو میز در رستوران و یا درخواست صورتحساب.

توماس دوبائره – مدیر اجرایی منطقه شمال اروپای گروه هتل های آکور، درباره این طرح می گوید: مهمانان تمایل دارند تا برای ارتباط از روش هایی استفاده کنند که با آن آشنا هستند. بنابراین طرح استفاده از واتساپ به سبب گستردگی و عمومیت کاربرد آن نزد مردم باعث شد تا بیش تر مهمانان از این بابت ابراز رضایت کنند چراکه می توانند براحتی سوالات خود را از بخش پذیرش بپرسند و یا خدمات مورد نظر را دریافت دارند. این طرح به مهمانانمان این اطمینان را می دهد که می توانند در هتل های آکور بهترین تجربه ها را داشته باشند.

همچنین بتازگی آکور از طریق تکنولوژی دیجیتالی این امکان را فراهم ساخته تا مهمانان بتوانند سفارشات غذا و نوشیدنی و روند پرداخت را انجام و رسید مربوطه را از همین طریق دریافت نمایند.

کارلا میلاوانوف – قائم مقام بخش تکنولوژی و دیجیتال گروه هتل های آکور در شمال اروپا می افزاید: بطور سنتی، مهمانان در اتاق های خود فهرستی از تلفن بخش های مختلف هتل همچون پذیرش، رستوران، لاندری، روم سرویس و غیره را دارند اما اکنون با این روش تنها کافی است تا با یک شماره و آنهم از طریق تلفن همراه خود نیازهایشان را برآورده کنند. با امکان مشاهده سریع درخواست های مهمانان از سوی کارکنان مربوطه، آن ها نیز قادر خواهد بود در هر جایی از هتل که هستند در کوتاه ترین زمان به درخواست ها پاسخ دهند و این افزایش رضایت مندی مهمانان را به همراه دارد.

گروه هتل های آکور، طرح استفاده از اپلیکیشن های موبایلی برای خدمات رسانی به مهمانان خود را از ابتدای سال گذشته میلادی و با هتل های برند Ibis در انگلستان آغاز کرد که باعث شد تا کارکنان بتوانند وقت بیش تری برای انجام درخواست های مهمانان داشته باشند و این برند نیز بتواند بخش پذیرش به شکل سنتی در هتل های خود را تغییر دهد. هم اکنون طرح استفاده از واتساپ در بیش از 90 درصد هتل های این گروه در منطقه بریتانیا و ایرلند در حال استفاده است.

برداشت و انتشار مطالب تنها با ذکر «سایت بازارهتل» به عنوان منبع مجاز می باشد.

توجه! دیدگاه های ارسالی تنها پس از تایید سایت بازارهتل نمایش داده خواهند شد.
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد

تازه ترین اخبار

بیشتر