روش های خلاقانه افزایش درآمد غذا و نوشیدنی در هتل ها

14 مرداد 1397 | 19:20 | 0 نظر | 1620 بازدید

از استخدام معروف ترین سرآشپزها تا امکان سفارش غذا از طریق الکسا، هتل ها به هر روش خلاقانه ای در پی افزایش درآمدهای خود از بخش غذا و نوشیدنی می باشند.

بازار اخبار و تجهیزات هتل: بخش غذا و نوشیدنی یکی از اصلی ترین درآمدهای هر هتل به شمار می رود بطوریکه بر اساس آمار Technomic میزان آن در هتل های امریکا از سال 2011 هر ساله 5.5 درصد رشد داشته است و کارشناسان دلیل اصلی این مهم را افزایش رغبت نسل جوان به تجربه های غذایی و نوشیدنی در هتل ها می دانند. از همین روی، شناخت روش های خلاقانه ای که امروزه در هتل های بزرگ بکار گرفته می شود می تواند الگویی مناسب برای دیگر هتل ها باشد.

آنچه در ادامه به عنوان روش های خلاقانه افزایش درآمد غذا و نوشیدنی در هتل ها می آید برداشتی از مقاله امیلی پریمن – از کارشناسان و مشاوران بخش غذا و نوشیدنی در شرکت JLL امریکاست.

استفاده از لابی هتل ها برای درآمدزایی

لابی هتل ها دیگر تنها مکان و فضایی برای بخش پذیرش یا نهایتا جانمایی فروشگاه های لوکس نیست و امروزه هتل های مطرح سعی می کنند تا از این فضا بهانه ای برای نشستن و استراحت همراه با صرف غذاهای سبک و نوشیدنی ها بهره ببرند. به طور مثال در هتل های برند Moxy از گروه هتل های ماریوت، تمرکز لابی هتل ها بر تشویق مهمانان بر نشستن، غذا خوردن و نوشیدن و گفت و گو کردن از استقرار بوفه صبحانه گرفته تا چیدمان میزهای سلف سرویس غذاهای سبک و نوشیدنی ها، معطوف است.

استفاده از لابی هتل ها برای درآمدزایی

نمایی از لابی هتل Moxy ماریوت در توکیو

در این تمرکز اما نکات ظریفی وجود دارد. جورج فلک از کارشناسان برندینگ و بازاریابی یکی از مهم ترین این نکات را انتقال حس خوب به مهمان می داند و می گوید: نخستین موردی که در گام نهادن به لابی های اینچنینی باید حس شود، زیبایی و آرامشی است که بخش نوشیدنی منتقل می کند. یعنی چیدمانی درست از صندلی ها برای گفت و گوهای دوستانه در کنار ایجاد فضاهای خصوصی.

نکته دیگر، خلاقیت در محصولات است بطوریکه مثلا در لابی هتل Renaissance Tuscany برای میز اسنک از غذاها و شیرینی جات خانگی استفاده می شود و یا در بار لابی هتل Marriott Puerto Vallarta شهر مکزیکو، نوشیدنی های محلی سرو می گردد.

همکاری با صاحب نامان غذا و نوشیدنی

 برخی از هتل ها برای جذب بیش تر مهمانان به بخش غذا و نوشیدنی، همکاری با برندهای صاحب نام این عرصه از اقصی نقاط جهان را در دستور کار دارند تا با یک همکاری مشترک بتوانند درآمدهای خود را افزایش دهند. بطور مثال هتل Crown ملبورن استرالیا برای مدت شش ماه پذیرای گروهی از رستوران معروف Fat Duck انگلستان بود و یا هتل Mandarin Oriental توکیو برای شش هفته نمایشی از غذاهای Noma کپنهاگ دانمارک را داشت.

مارکوس وارواتوسلیس از کارشناسان این امر در این باره معتقد است: این همکاری یک تجارت برد – برد است چرا که از یک سو، یک رستوران یا یک برند غذایی و نوشیدنی می تواند محصولات خود را در یک شهر و بازار تازه محک بزند و از سوی دیگر هتل هم می تواند از این فرصت برای بازاریابی و افزایش درآمد بهره ببرد.

استفاده از تکنولوژی برای سهولت سفارش ها

استفاده از تکنولوژی ها می تواند یکی از موثرترین روش های جلب رضایت مندی مشتری ها بویژه در این عرصه باشد. چراکه علاوه بر نمایش به روز بودن هتل، سهولت پرداخت را هم به همراه دارد.

در همین باره، هتل Lowry در شهر منچستر انگلستان این امکان را برای مهمانانش فراهم کرده تا نیازهای خود و سفارشات روم سرویس را از طریق سیستم کمک رسان صوتی الکسا انجام دهند. و یا مثلا مهمانان گروه هتل های Choice می توانند سفارشات غذایی خارج از هتل را از طریق اپلکیشن خود هتل انجام دهند.           

خلق فرصت های پخت و پز در اقامت های بلند مدت

برخی هتل ها اما در ارائه روش های خلاقانه یک گام جلوتر حرکت می کنند. از جمله هتل های برند Hawthorn Suites از گروه هتل های Wyndham که با سرویس تحویل محصولات غذایی به مهمانان اجازه می دهد تا در اقامت های بلند مدت خود بتوانند با استفاده از دستور غذایی سرآشپزان معروفی همچون هری نایاک و جیمز ریگاتو، تجربه آشپزی داشته باشند.

استفاده از پاپ آپ های غذا و نوشیدنی

در میان روش های خلاقانه امروزی، دسته ای دیگر از هتل از پاپ آپ ها یعنی ارائه محصولات غذایی و نوشیدنی به روش های خاص و نوآورانه استفاده می کنند که نقطه آغاز این حرکت را می توان سال 2014 و از هتل های اروپایی گروه ماریوت دید. در تازه ترین اقدام از این روش جلب مشتری، هتل Park Lane از همین گروه علاوه بر ارائه غذاهای خیابانی ژاپنی، نوشیدنی های خانگی آنان را نیز در بسته بندی های قوطی ارائه می کند.

برداشت و انتشار مطالب تنها با ذکر «سایت بازارهتل» به عنوان منبع مجاز می باشد.

توجه! دیدگاه های ارسالی تنها پس از تایید سایت بازارهتل نمایش داده خواهند شد.
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد