سه پیشرفت تکنولوژی که به ارتقا ضریب امنیت در هتل ها کمک می کند

Dan Ryan

06 مرداد 1397 | 22:57 | 0 نظر | 608 بازدید

همه ما به دنبال امنیت هستیم بویژه وقتی در سفر باشیم چراکه هیچ اتفاقی به اندازه یک سرقت نمی تواند تعطیلات را تلخ کند.

بازار اخبار و تجهیزات هتل: واقعیت این است که امروزه حس خشونت و عدم اطمینان نه تنها از بین نرفته بلکه آمار تعارضات و جرایم اینترنتی و حملات سایبری هر روز در حال افزایش است. از همین روی صنعت مهمان نوازی با استفاده از تکنولوژی در پی پیشگیری از بروز اتفاقاتی از این دست می باشد که در اینجا به سه پیشرفت امنیتی در سایه استفاده از تکنولوژی در هتل ها اشاره می شود:

بازارهتل - ایمنی در هتل ها

آسان سازی کنترل امنیت

دنیای امروز به موبایل ها ختم می شود و همین روند به موضوع امنیت هتل ها نیز سرایت کرده است. دیگر دوران استفاده از کارت کلیدها رو به پایان است و دسترسی به اتاق ها با استفاده از تلفن های همراه سبب شده تا در کمترین زمان ممکن هم مدیریت هتل و هم مهمان حتی از تلاش غریبه ای برای ورود به اتاق باخبر شوند چه رسد به اینکه وی موفق به ورود هم بشود.

حتی همان سیستم کارت کلیدها نیز امروز با بروز رسانی قادر است در صورتی که تلاشی برای بازکردن درب اتاق بشود و یا درب اتاق به دلایلی باز مانده باشد، مدیریت هتل را آگاه سازد. بطوریکه می توان گفت امروز دیگر انجام تخلفات از سوی افراد خارج از هتل تقریبا به صفر رسیده است و مدیران قادرند با ردیابی ورود و خروج کارکنان خانه داری، تعمیر و نگهداری و یا ماموران امنیتی خود به اتاق ها، احتمال بروز تخلف از سوی کارکنان خود را نیز به حداقل برسانند.

ارتقا سیستم های مانیتورینگ

سیستم امنیتی اغلب هتل ها به نصب و بهره گیری از دوربین های مداربسته در اماکن عمومی هتل خلاصه می شود. از همین روی بیشتر هتل ها برای ارتقا ضریب امنیتی خود در حال افزایش تعداد دوربین ها، بکارگیری سیستم های سخت افزاری امن تر و نرم افزارهای بروز برای امکان مشاهده بهتر و ذخیره سازی کارامدتر اطلاعات حاصل از آن ها می باشند.

در پاسخ به این نیازها، پیشرفت های تکنولوژی موجب شده تا اندازه دوربین ها کوچکتر و نصب آن ها راحتر از پیش شود. بطوریکه دوربین های مدرن امروزی دیگر در گوشه سقف ها دیده نمی شوند و با قرارگیری در ارتفاع هم قد انسان موجب می شوند تا شناسایی چهره ها آسان تر و دقیق تر صورت بگیرد. همچنین سیستم های مدیریت آنان مجهز به قابلیت تنظیم حساسیت به نور، رنگ، حرکت و تشخیص چهره است.

محافظت در برابر جرایم اینترنتی

زمانی که از امنیت در هتل ها صحبت می شود تنها منظور تخلفاتی نظیر سرقت نیست چراکه امروز بخش بزرگی از حواس امنیتی معطوف جلوگیری از دسترسی و سواستفاده از اطلاعات مهمانان است آنهم در شرایطی که هکرها پیشرفته تر از پیش شده اند.

از همین روی هتل ها در پی افزایش ضریب ایمنی محافظت از اطلاعات مهمانان با استفاده از برنامه ها و نرم افزارهای پیشرفته امنیتی و محدود سازی هرچه بیش تر کارکنان خود در استفاده از تلفن همراه در محیط کار می باشند چرا که بخش بزرگی از سواستفاده ها می تواند از از طریق تلفن های کارکنان و دسترسی به اطلاعات مهمانان صورت گیرد.

امروز "امنیت" حیاتی ترین موضوع در بحث اقامت مهمانان است که پیشرفت های تکنولوژی همچون استفاده از موبایل بجای کارت کلید، سیستم های پیشرفته مانیتورینگ و یا محافظت هرچه بیش تر از اطلاعات و داده ها می تواند تحقق این مهم را بیش از پیش ممکن سازد.

برداشت و انتشار مطالب تنها با ذکر «سایت بازارهتل» به عنوان منبع مجاز می باشد.

توجه! دیدگاه های ارسالی تنها پس از تایید سایت بازارهتل نمایش داده خواهند شد.
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد