برگزاری جام جهانی برای روسیه سودآور خواهد بود؟

13 تير 1397 | 14:26 | 0 نظر | 206 بازدید

براساس برآورد کارشناسان اقتصادی، دست آورد مالی برگزاری رقابت های جام جهانی برای روسیه با آنچه که مقامات این کشور پیش بین کرده اند تفاوت خواهد داشت و تنها می توان به اثرات آن در بلندمدت امیدوار بود.

بازار اخبار و تجهیزات هتل: در حالی که مقامات محلی شهرهای میزبان رقابت های جام جهانی در روسیه پیش بینی کرده بودند که شمار گردشگران تا پایان این رقابت ها به 1.5 میلیون نفر برسد، کارشناسان اقتصادی معتقدند این تعداد در نهایت رقمی در حدود 500 هزار نفر خواهد بود و  از نظر اقتصادی باید به اثرات بلند مدت آن امیدوار بود.

بازار اخبار و تجهیزات هتل - هتل های روسیه

بر اساس آمار 680 میلیون دلار  صرف افزایش ظرفیت اقامتی شهرهای میزبان جام جهانی گردید

با نزدیک شدن به روزهای پایانی جام جهانی، همگان منتظرند تا ببینند در نهایت یکی از پرخرج ترین میزبانی های این رقابت ها در طول تاریخ، چه دست آورد مالی برای روسیه به همراه خواهد داشت. بر اساس اعلام روزنامه مسکو تایمز ، این کشور با صرف هزینه ای بالغ بر14.2 میلیارد دلار بعد از برزیل بیش ترین خرج را بر میزبانی رقابت های جام جهانی انجام داده است. هزینه ای که پیش بینی رقم آن از زمان اعلام میزبانی این کشور در سال 2010 که 11 میلیارد دلار بود دوازده مرتبه دستخوش تغییر و در نهایت 3.2 میلیارد دلار افزایش پیدا کرد.

از این رقم 6.11 میلیارد دلار صرف توسعه زیر ساخت های حمل و نقل، 3.45 میلیارد دلار برای ساخت و ساز استادیوم ها و 680 میلیون دلار آن صرف افزایش ظرفیت اقامتی گردید. با وجود این هزینه سرسام آور، کارشناسان معتقدند با تعداد گردشگرانی کنونی که به طور میانگین بین 5 تا 8 هزار یورو نیز برای اقامت و خوراک و تفریح و سوغات خود هزینه می کنند، جریان مالی در اقتصاد داخلی این کشور رقمی بین 2.4 تا 2.5 میلیارد دلار است. این در حالی است که پیش تر، وزیر توسعه اقتصادی روسیه پیش بینی کرده بود این رقم به 6.1 میلیارد دلار خواهد رسید.

اما در همین حال انتظار می رود تا اثرات این میزبانی در بلند مدت نشان داده شود آنچنان  که نیاز گردشگران به تبدیل ارز خود به روبل روسیه، ارزش پول این کشور در برابر دلار را تا دو درصد افزایش خواهد داد و بر اساس اعلام تحلیلگران موسسه گیدار روسیه در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۸، باعث افزایش 2/0 درصدی تولید ناخالص داخلی این کشور می شود‌.

همچنین روسیه امیدوار است تا با برگزاری جام جهانی بتواند رشد سالانه 4 درصدی گردشگری خود را بهبود ببخشد و تعداد گردشگران ورودی خود را تا سال 2020 به 37.5 میلیون نفر برساند.

اگرچه هنوز آمار رسمی از سود هتل های شهرهای میزبان اعلام نشده اما گروه اسپانیایی رزرواسیون Hotelbeds با 60 هزار شرکت طرف قرارداد در 185 بازار جهانی از افزایش 100 درصدی رزروهای خود در این کشور درطول برگزاری این رقابت ها خبر داد. این آمار در حالی است که میزان رزروهای انجام گرفته از سوی گردشگران روسی نسبت به سال گذشته نیز 26 درصد افزایش را نشان می دهد.

جام‌جهانی 2018 در 12 استادیوم و 11 شهر روسیه شامل مسکو، سنت پترزبورگ، سوچی، کازان، سارانسک، کالینینگراد، ولگوگراد، روستوف، نوگرود، یکاترین بورگ و سامارا از 14 ژوئن در حال برگزاری است.

برداشت و انتشار مطالب تنها با ذکر «سایت بازارهتل» به عنوان منبع مجاز می باشد.

توجه! دیدگاه های ارسالی تنها پس از تایید سایت بازارهتل نمایش داده خواهند شد.
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد

تازه ترین اخبار

رقبای دیروز، شرکای تجاری امروز

توافق بزرگان هتلداری جهان برای گسترش فروش آنلاین اتاق ها

26 فروردين 1398 | 01:15

نتایج آخرین نظرسنجی سایت بازارهتل نشان داد؛

استقبال مردم از هتل ها در گرو حذف مراکز اقامتی دولتی و غیر مجاز

26 اسفند 1397 | 20:58
بیشتر