تنوع تسهیلات در هتل چگونه سبب افزایش رضایت مهمانان می شود

04 خرداد 1397 | 23:39 | 0 نظر | 690 بازدید

مهمانان چه انتظاری از تسهیلات یک هتل دارند و این تسهیلات به چه صورتی می تواند در خلق یک خاطره تاثیرگذار در ذهن ایشان اثر بگذارد؟

بازار اخبار و تجهیزات هتل: ارائه تسهیلات در هتل ها وابسته به نوع و شرایط شان متفاوت است اما خدمات و تسهیلاتی وجود دارد که اگر به درستی مورد توجه قرار گیرند می توانند اثرات ارزشمندی در ذهن مهمانان و افزایش رضایت مندی شان داشته باشند. در این باره کلادیا فرانژوک – روزنامه نگار و وبلاگر لهستانی در زمینه هتل، اخیر مقاله ای در این باره منتشر کرده است که در ادامه می خوانید:

هدف هر هتلداری این است تا از مهمانان خود به بهترین نحو ممکن پذیرایی کند اما تنها خواستن این موضوع کافی نیست. امروز مسافرت آسان تر از هر زمان دیگر شده است و سالانه هتل های زیادی به بازار می پیوندند. در این بین هتلداران نه تنها باید به فکر مشتریان تازه باشند بلکه باید در پی راهی برای بازگرداندن دوباره مشتریان و افزایش مشتریان همیشگی خود باشند. در این باره یکی از روش های مفید، ارائه تسهیلاتی است که در ادامه به چگونگی و اثرگذاری آن ها اشاره می شود:

چرا ارائه تسهیلات مهم است؟

مطالعات نشان می دهد که امروزه مسافران بیش از هر زمان دیگری با دقت تر عمل می کنند. آن ها می دانند چه می خواهند و به آنچه انتخاب می کنند، آگاهی دارند. آن ها بخوبی می دانند که چند هتل در منطقه وجود دارد و اگر یکی را نپسندند براحتی دیگری را انتخاب می کنند. و این همان دلیلی است که هتلداران را مجبور به ارائه خدمات بیش تر برای حفظ مشتریان می کند.

"اینترنت" یا "صبحانه رایگان" ممکن است اصلی ترین دلایل انتخاب یک هتل از سوی مشتریان باشد. بویژه برای مسافران تجاری که به دنبال آسایش و دسترسی آسان هستند.

بازار اخبار و تجهیزات هتل - صبحانه رایگان در هتل

صبحانه رایگان بعد از اینترنت رایگان بیش ترین تاثیر در جذب مشتری را دارد

این موضوع حتی برای سامانه های رزرواسیون هم اهمیت خاصی پیدا کرده است بطوریکه مثلا سایت رزرواسیون Bidroom.com بجای کمیسیون بیش تر برای خود از هتلداران می خواهد تا تخفیف یا تسهیلات بیش تری برای مهمانانش قائل شوند و هر قدر این تخفیفات یا تسهیلات بیش تر باشد، این سامانه هتل مذکور را در رده های بالاتری برای افزایش میزان رزرو قرار می دهد.

وای فای یک امر واجب است

همه ما بنوعی معتاد گوشی های تلفن خود هستیم، طوریکه به سختی می توانیم از ایمیل ها و یا مرور شبکه های اجتماعی در طول سفر اجتناب کنیم. به همین سبب هم دسترسی به وای فای در طول سالیان اخیر تبدیل به مهم ترین تسهیلات یک هتل شده است.

اگر فرض را بر این بگذاریم که ارائه برخی تسهیلات را می توان تنها برای مشتریان وفادار و یا گروه های خاصی محدود کرد، در مورد ارائه وای فای نمی توان محدودیتی قائل شد و باید آنرا برای همه مهمانان اعم از دائمی ها و تازه واردها مهیا کرد. بسیاری از گزارش ها نشان می دهد که دسترسی رایگان به اینترنت با سرعت بالا در هتل ها یکی از اصلی ترین دلایل انتخاب هتل از سوی مهمانان بشمار می رود.

مهمانان تازه وارد

چگونه می توانیم مهمانان تازه را به ماندن و یا بازگشت دوباره به هتل مان ترغیب کنیم؟ در پاسخ به این سوال علاوه بر قیمت، رتبه و یا میزان حضوری که در بازار دارید، نوع و میزان تسهیلات که ارائه می دهید بسیار مهم و حیاتی است.

حالا باید پرسید در کنار "اینترنت رایگان" چه چیز دیگری می توانیم برای جلب رضایت مشتریان خود ارائه دهیم؟ پس از "اینترنت رایگان" مهم ترین عامل تاثیرگذار در جذب مهمانان تازه وارد، ارائه "صبحانه رایگان" است. مردم به دنبال راحتی هستند و هیچ چیز بهتر از اینکه نگرانی ها آن ها را از بابت اولین وعده غذایی در روز از بین ببرد نمی تواند در ذهن آنان اثر بگذارد و چه بهتر که رفع این دغدغه بدون هزینه باشد.

بسیاری از هتل ها بر این باورند که قیمت اتاق هایشان به اندازه کافی مقرون به صرفه و اقتصادی است که دیگر نیازی به ارائه صبحانه رایگان نیست. اما واقعیت این است که اغلب اوقات موضوع فقط قیمت پائین نیست چرا که تجربه نشان داده مردم در انتخاب هتلی با قیمت پائین اما بدون صبحانه و هتلی با قیمتی کمی بالاتر اما در عوض با صبحانه رایگان، گزینه دوم را ترجیح می دهند.

بعد از "وای فای" و "صبحانه رایگان"، نوبت به "پارکینگ رایگان" می رسد که صدالبته بستگی به شرایط هتل دارد. اگر هتل شما این امکان را دارد باید حتما آنرا در فهرست امکانات خود بیافزاید حتی اگر فکر می کنید که بیش تر مشتریان شما با وسایلی غیر از خودروهای شخصی به هتل می آیند. دلیلش آن است که حتی همین افراد ممکن است بخواهند در طول اقامت شان، خودرویی را کرایه کنند. بنابراین اینکه هتل محل اقامتشان از پارکینگ برخوردار باشد می تواند برایشان بسیار مهم باشد. وجود پارکینگ بویژه برای مسافرانی که بصورت خانوادگی یا دسته جمعی سفر می کنند هم اهمیت بالایی دارد.

نکته بعدی که می تواند هتل شما را جذاب تر کند، ارائه خدمات غذایی برای مسافرانی است که از آلرژی های غذایی رنج می برند. ارائه محصولات بدون گلوتین یا لاکتوز و یا محصولات گیاهی در صبحانه یا در منوی رستوران می تواند یک برگ برنده در جذب این افراد باشد تا بدون نگرانی از بابت رژیم غذایی خود، هتل تان را انتخاب کنند.

شما همچنین باید در مورد افرادی که ناتوانی های جسمی دارند هم بیاندیشید. وجود یک دستگاه ویلچر و یا هشداری های تصویری اعلام خطر برای ناشنوایان و یا اختصاص اتاق هایی برای معلولان با دسترسی آسان به سرویس بهداشتی و حمام هایی با دوش هایی که در ارتفاع پائین نصب شده اند، نمونه هایی از این توجهات می باشند.

مهمانان همیشگی

اینکه مهمانی به هتل شما بازمی گردد به معنای قدردانی از خدمات و تسهیلاتی هست که در اختیارش قرار داده اید بنابر این لازم است تا شما هم با قرار دادن و یا افزودن چیزی به تسهیلات خود از وی قدردانی کنید.

بازار اخبار و تجهیزات هتل - قدردانی از مهمانان با شکلات و یادداشت

با چند شکلات و یک یادداشت می توانید از مهمان خود قدردانی کنید

گذاشتن یک ظرف میوه، یک بطری نوشیدنی و یا حداقل یک بسته شکلات به همراه یک یادداشت از راه های قدردانی است ضمن آنکه اگر شرایط تان اجازه می دهد می توانید تخفیفی برای رستوران و یا سونا و استخر خود برایش قائل شوید. انجام این امور چندان نیازمند صرف انرژی و هزینه نیست اما می تواند در عین سادگی بسیار اثرگذار باشد.

مهمانان تجاری

دسته مهم دیگر مهمانان این روزهای هتل ها، مسافران تجاری می باشند که نیازهایی متفاوت تری از مهمانان تفریحی دارند. البته که برای ایشان بیش از همه چیز، دسترسی به اینترنت پرسرعت در اولویت قرار دارد. اما برخورداری از یک فضای کاری کوچک در اتاق و یا فضایی در لابی با امکان دسترسی به کامپیوتر می تواند بسیار مفید باشد.

بازار اخبار و تجهیزات هتل - فضای برای استفاده از کامیپوتر در هتل

ایجاد فضایی برای استفاده از کامیپوتر برای مسافران تجاری بسیار مهم است

از آنجا که عامل زمان در جابجایی ها برای این دسته از مهمانان بسیار مهم است، ارائه خدمات ترانسفر فرودگاهی نیز می تواند بر رضایت آنان بیافزاید.

خانواده ها

برای خانواده ها بویژه آنانی که با فرزندانشان سفر می کنند، تسهیلات مختلفی می تواند مفید و ارزشمند باشد. وجود یک محوطه، وجود اسباب بازی، کتاب های داستان یا مداد رنگی می تواند مزیت بزرگی باشد. صندلی کودک و حتی ظروف پذیرایی مخصوص کودکان در رستوران برای خانواده ها بسیار مفید و اثربخش است. همینطور اگر در اتاق این خانواده امکان قرار دادن تخت کودک هم باشد می تواند خاطره خوبی را برایشان رقم زند.

فراهم ساخت این تسهیلات به اندکی توجه و تلاش نیاز دارد اما تغییرات بزرگی را در تصویر ذهنی مهمان از هتل تان ایجاد می کند.

انعطاف پذیری در ارائه خدمات

سرانجام آنکه شما می توانید در ارائه یک خدمت منعطف باشید. مثلا با ارائه خدمات 24 ساعته در پذیرش. این روزها بیش تر پروازهای ارزان قیمت در ساعات پایانی شب و یا صبح زود انجام می شوند، بنابراین برای مهمانانی که با این پروازها سفر می کنند دشوار خواهد بود که خود را با ساعات پذیرش هتل هماهنگ کنند. از این رو، انعطاف در ساعات پذیرش و ترخیص می تواند برای این دسته از مهمانان بسیار ارزشمند باشد. البته بدیهی است که امکان این انعطاف بستگی زیادی به فصول کاری دارد.

حقیقت آن است که هر هتل شرایط خاص و مهمانان خاص خود را دارد و در ارائه خدمات با هتل دیگر متفاوت است. بنابراین با مهمانانتان صحبت کنید و خواسته های آنان از تسهیلات هتل را جویا شوید. اینکه بدانید کدام خدمات و تسهیلات از اهمیت بیش تری برایشان برخوردار است و یا کدامیک اهمیت کمتری دارد، کمک می کند تا بتوانید بسته ارزشمندتری از تسهیلات را برای مهمانان تان فراهم کنید.

و حرف آخر اینکه ارائه تسهیلات با ارزش برای مهمانان تنها گزینه ای نیست که یک هتلدار بخواهد بر آن تکیه کند اما همین موضوع سال به سال ارزش بیش تری پیدا می کند و نقش پررنگ تری در جذب و حفظ مشتریان پیدا می کند.

برداشت و انتشار مطالب تنها با ذکر «سایت بازارهتل» به عنوان منبع مجاز می باشد.

توجه! دیدگاه های ارسالی تنها پس از تایید سایت بازارهتل نمایش داده خواهند شد.
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد