10 چالش هتلداران در مواجه با بحران نیروی انسانی در آینده

28 ارديبهشت 1397 | 23:00 | 0 نظر | 732 بازدید

بحران نیروی انسانی کارآمد در صنعت هتل حتی با وجود فرصت های شغلی بسیار بازهم یکی از اصلی ترین چالش های هتلداران به شمار می رود تا راهکارهای مواجه با آن بیش از پیش مهم جلوه کند.

بازار اخبار و تجهیزات هتل: کمتر صنعتی را همچون صنعت هتل می توان یافت که در آن به رغم برتری فرصت های شغلی نسبت به نیروهای بیکار در آن، بازهم بحران نیروی انسانی وجود داشته باشد. نیروی انسانی کارامدی که به دلایل گوناگون پس از مدتی مجبور به تغییر محل کار می شود و مدیریت هتل را با مشکل روبرو می کند. از همین روی، مارک گرنوبل یکی از کارشناسان و مدیران هتلداری امریکا در آخرین مقاله خود، ده چالش هتلداران را برای حل این بحران فهرست کرده است که در ادامه می خوانید:

بازارهتل - بحران نیروی انسانی در هتل ها

1.نرخ گردش نیروی انسانی

متاسفانه این نرخ در صنعت هتل بسیار بالاست و ما باید به دنبال راهکارهایی برای حل این موضوع باشیم. ما نیازمند برنامه های قدرتمند درون سازمانی برای حفظ نیروی انسانی مفید خود و از بین بردن ریشه های گردش این نیروها هستیم. حفظ اعضای موجود هر تیم کاری رقم قابل ملاحظه ای از دغدغه ها را کاهش می دهد.

2. بخش منابع انسانی

واقعیت این است که بخش منابع انسانی در هتل ها باید با جدیت و کیفیت بیش تری در پی استخدام نیروی های مفید باشند. این در حالی است که در بیشتر اوقات این دپارتمان ها درگیر پروسه های طولانی شده و تمام هدفشان بیش از آنکه به جذب نیروی خوب متمرکز باشد در پی حفظ منافع و پیروی از سیاست های شرکت است.

این بخش ها نیازمند سازماندهی و اختصاص افرادی برای یافتن نیروهای مناسب از منابعی غیر از فرم های کاری پرشده می باشند. ما نمی توانیم برای استخدام نیروهای کارامد تنها به فرم های پرشده از سوی افرادی که داوطلبانه آن ها را برایمان فرستاده اند، باشیم.

3.آموزش

باید سرمایه گذاری بیش تری بر روی نیروی انسانی و بویژه مدیران داخلی خود داشته باشیم چراکه یکی از اصلی ترین دلایل گردش نیروی انسانی، نبود مهارت های لازم در کنترل و ارزیابی اعضای تیم است و بسیاری از این اعضا به دلیل رفتارهای غیر حرفه ای مدیران خود از ادامه کار منصرف می شوند. بنابراین برخورداری از ناظران با کیفیت می تواند نرخ گردش نیروی انسانی را تا حد زیادی کاهش دهد.

 4.کارمندانی تنها برای یک شغل

همه ما می دانیم که بسیاری از ما مدیران قدیمی از کجا و چگونه کار خود را آغاز کردند و در طی زمان به مراحل بالاتر رسیدندما نیاز داریم تا انگیزه های هر کارمند را کشف کنیم و به وی نشان دهیم که چگونه می تواند خود را به مدارج بالاتر برساند. از این همین روی، وجود یک نقشه راه پیشرفت برای کارمندان هر بخشی ضروری است.

5. منابع خارج سازمانی

صنعت هتل هر روز بیش از هر زمان دیگر به سمت استفاده از منابع خارج از سازمان برای تامین نیازهای خود پیش می رود آنچنانکه امروز بیش تر امورات تعمیر و نگهداری و یا خانه داری توسط نیروهای خارج از کادر هتل انجام می شود. بنابراین اگر نیاز واقعی شما برای نیروی انسانی تنها به یک بخش خلاصه می شود بهتر است آن را از همین طریق تامین کنید تا آنکه آنرا بر عهده بخش منابع نیروی انسانی بگذارید.

6. تکنولوژی

این جنبه از صنعت ما هر روز اهمیت بیش تری پیدا می کند. بیش تر هتل های غیرلوکس از تکنولوژی برای انجام امور پذیرش و ترخیص استفاده می کنند بطوریکه تعداد کیوسک های انجام این امور در هتل ها و یا آی پدهای سفارش گیر و پرداخت در رستوران ها هر روز در حال افزایش است و این موضوع عمیقا به معنای کاهش نیاز به نیروی انسانی می باشد.

7. تغییر اخلاق و منش کاری

باید این حقیقت را پذیرفت که نسل امروز دیگر تمایلی برای کارکردن در شش یا هفت روز هفته را ندارد. بنابراین مدیران نسل های قدیمی باید ذهنیت خود را عوض کرده و خود را با برنامه ریزی های تازه برای ایجاد تعادل بین کار و زندگی تطبیق دهند. در غیر اینصورت نسل مدیران جوان خود را از دست خواهیم داد.

8. برنامه های تشویقی

دیگر تنها مشوق افزایش حقوق کافی نیست و ما باید برای هر یک از اعضای تیم های کاری خویش برنامه های تشویقی و پیشرفت برای دستیابی به نتایج بهتر را تعریف کنیم.

9. مزایای شرکت

ادامه راه تنها با تعریف یک بسته مشخص و ثابت از مزایای شرکت برای همه اعضا میسر نیست. شاید برای کارکنان یک بخش، تعطیلات بیش تر، انعطاف در روزهای کاری و یا حتی امکان انجام برخی امور از راه دور مهم تر از پرداخت اضافه کاری و پاداش باشد. انعطاف پذیری در ایجاد مزایای شرکت یک کلید حیاتی است.

10. اهرم های قانونی

کار کردن همه ما در صنعت هتل ارتباط مستقیم با تشکل های صنفی مان دارد تا بتوانند بخوبی از حقوق کارمندان دفاع کنند. اگر نمایندگان صنف ما نتوانند شرایط کار را درک کنند و از حقوق کارکنان دفاع کنند آنوقت نباید انتظار داشت تا گردش نیروی انسانی در این صنعت اتفاق نیافتد.

برداشت و انتشار مطالب تنها با ذکر «سایت بازارهتل» به عنوان منبع مجاز می باشد.

توجه! دیدگاه های ارسالی تنها پس از تایید سایت بازارهتل نمایش داده خواهند شد.
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد