یک ایرانی مدیرکل بزرگ ترین هتل فورسیزنز استرالیا شد

18 ارديبهشت 1397 | 13:11 | 0 نظر | 58 بازدید

گروه هتل های فورسیزنز یک مدیر ایرانی را به عنوان مدیرکل بزرگ ترین هتل خود در استرالیا و شهر سیدنی انتخاب کرد.

بازار اخبار و تجهیزات هتل: گروه هتل های فورسیزنز در تازه ترین تصمیمات مدیریتی خود، بهرام سپاهی را به عنوان قائم مقام بازار منطقه استرالیا و شرق آسیا و نیز مدیرکل هتل فورسیزنز سیدنی که بزرگ ترین هتل این گروه از نظر تعداد اتاق در استرالیا به شمار می رود، انتخاب کرد.

تجهیزات هتل - بهرام سپاهی

بهرام سپاهی که سابقه همکاری اش با این گروه مطرح هتلداری جهان به سال 1982 و هتل ریتزکارلتون شیکاگو بر می گردد در حالی به این سمت منصوب شد که پیش از این به مدت پنج سال، سمت مدیر کلی هتل فورسیزنز گوانگجو چین را بر عهده داشت و در سال 2014 به عنوان برترین مدیرکل هتل چین انتخاب شد.

سپاهی متولد تهران و دانش آموخته دانشکده مدیریت هتلداری Cornell است که فعالیت خود را از هتل Plaza لس آنجلس آغاز کرد و پس از کار در هتل O’Hare Plaza شیکاگو به گروه هتل های فورسیزنز در این شهر پیوست.

وی پس از هتل فورسیزنز شیکاگو به آتلانتا رفت و در هتل Nikko مشغول شد. سپس به هتل Essex House نیویورک پیوست و بعد از آن مجدد با گروه فورسیزنز به عنوان مدیر هتل در دالاس همکاری کرد. وی پس از مدیریت هتل فورسیزنز واشنگتن در سال 2001 به عنوان مدیرکل هتل تازه تاسیس فورسیزنز شهر ریاض عربستان انتخاب شد و طی چهار سال با کسب موفقیت های فراوان به دوبی رفت تا برای چهار سال عهده دار سمت قائم مقامی گروه در منطقه خاورمیانه شود.

پس از خاورمیانه، سپاهی به چین رفت و طی پنج سال فعالیت درخشان در این کشور، هتل فورسیزنز گوانگجو در برج IFC این شهر را افتتاح و عناوین برترین مدیر کل هتل چین در سال 2014 و عنوان پنج ستاره از سوی فوربس در سال 2015 را از آن خود کرد.

گروه هتل های فورسیزنزز با تکیه بر تجربه و شناخت سپاهی از بازار منطقه به دنبال تداوم موفقیت های خود در این منطقه است.

برداشت و انتشار مطالب تنها با ذکر «سایت بازارهتل» به عنوان منبع مجاز می باشد.

توجه! دیدگاه های ارسالی تنها پس از تایید سایت بازارهتل نمایش داده خواهند شد.
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد

تازه ترین اخبار

نتایج نظرسنجی انجام شده در سایت بازارهتل

مهم ترین عامل تاثیرگذار در ذهن مهمان تازه وارد به هتل کدام است؟

02 ارديبهشت 1397 | 20:26
بیشتر