برترین بازارهای سرمایه گذاری در ساخت و ساز هتل در جهان

12 ارديبهشت 1397 | 14:00 | 0 نظر | 235 بازدید

روند سرمایه گذاری در زمینه ساخت و ساز هتل همچنان سیر صعودی دارد اما در این بین برخی بازارها از جذابیت های بیش تری برای سرمایه گذاران برخوردارند.

بازار اخبار و تجهیزات هتل: روند رو به رشد سرمایه گذاری در ساخت و ساز هتل در جهان سبب شده تا اهمیت شناخت بازارهای پرکشش جهانی در رقابت جذب سرمایه حساس تر از پیش گردد. از همین روی، دین مینت از کارشناسان صنعت هتل که سال ها تجربه کار در بازارهای مختلف این صنعت را در کارنامه دارد در تازه ترین یادداشت خود نگاهی به برترین بازارهای جذب سرمایه برای ساخت و ساز هتل در گوشه و کنار جهان داشته است که در ادامه برداشتی از آن را می خوانیم:

منظور مردم از اینکه می گویند دنیا در حال کوچک تر شدن است، چیست؟ من فکر می کنم سه دلیل می توان برای این مدعا آورد: نخست اینترنت و رسانه های اجتماعی که اطلاعات را فراتر از مرزها منتقل می کند. دوم، افزایش خطوط هوایی و میزان دسترسی به آن ها که اجازه سفر به گوشه و کنار جهان را می دهد و سوم اینکه حالا با هر قیمتی می توان در هر نقطه ای از جهان جایی برای خوابیدن پیدا کرد! بویژه با وجود Airbnb. بر اساس همین دلیل سوم و اهمیت توسعه اقامتگاه ها و روند جاری ساخت و سازها، برترین بازارهای ساخت و ساز هتل در جهان را به پنج بخش تقسیم می کنم.

تجهیزات هتل - هتل رادیسون بلو در ژوهانسبورگ افریقای جنوبی

نمایی از هتل رادیسون بلو در ژوهانسبورگ افریقای جنوبی

1. آفریقا

بر اساس آمارهای اعلام شده هم اکنون بیش از 300 پروژه هتل در مراحل طراحی، ساخت و بهره برداری در قاره سیاه قرار دارند که رقابت فشرده ای را در بین شرکت ها و گروه های هتلی موجب شده اما در این بین نام هیلتون، رادیسون و آکور در صدر قرار دارد. این حجم از سرمایه گذاری ها در ساخت و ساز هتل در حالی در حال انجام است که همچنان نگرانی های سیاسی موجود سبب عقب نگاه داشته شدن صنعت گردشگری در این قاره نسبت به انتظارات شده است.

2. ژاپن

این کشور همچنان جایگاه خود را در بین بازارهای جذاب برای سرمایه گذاری حفظ کرده است اما مهم ترین انگیزه این بازار برای سرمایه گذاری، برگزاری المپیک 2020 توکیو است که پیش بینی می شود بتواند بیش از 45 میلیون گردشگر را جذب کند. همین مهم سبب شده تاحالا مناطق کمتر شناخته شده در این کشور نیز بتوانند در جذب سرمایه های ساخت و ساز هتل سهمی داشته باشند.

3. جنوب شرق آسیا

در این منطقه کشورهایی همچون مالزی، اندونزی، ویتنام، تایلند و فیلیپین، پرطرفدارترین بازارها برای سرمایه گذاران محسوب می شوند. در اواخر سال 2017 HospitalityNet از 107 پروژه هتل در اندونزی خبر داد و کشورهای تایلند و ویتنام را در رتبه های بعدی از این نظر دسته بندی کرد. در این بین، شهرهایی همچون هوشی مینه و هانوی در ویتنام و مانیل – پایتخت فیلیپین، بازارهای کلیدی منطقه محسوب می شوند.

4. چین

رشد سرمایه گذاری های هتلی در این کشور همچنان ادامه دارد بویژه شهرهایی مثل گوانگجو، شانگهای و پکن که جذابیت های ویژه ای برای سرمایه گذاران دارند. کارشناسان معتقدند دلیل استقبال سرمایه گذاران از این بازار علاوه بر جذابیت ها و پتانسیل های منطقه، امکان ورود راحت تر به آن نسبت به سایر بازارها از نظر قوانین تجاری و بروکراسی های متداول است.

5. اروپا

در قاره سبز بی تردید اسپانیا را می توان رو به رشد ترین بازار در جذب سرمایه دانست که با رشد بازار ملک در این کشور سیر صعودی پیدا کرده است. در اروپا هر چند حملات تروریستی در پاریس و بروکسل اثرات منفی در رشد جذب سرمایه را داشت اما با عادی شدن اوضاع انتظار می رود بازهم شهرهای یاد شده و دیگر بازارهای مهم این قاره همچون لندن، دوبلین، رم، وین، پراگ و زوریخ شاهد رشد قیمت اتاق هتل هایشان باشند.

با این همه نمی توان دلیل رشد این بازارها نسبت به سایرین را تنها در چند خط خلاصه کرد و باید فاکتورهای مختلفی را مدنظر قرار داد آنچنانکه امریکا و استرالیا هم در تعقیب این بازارها می باشند و با گشایش پروژه های متعدد همچنان جای رشد را برای خود باقی گذاشته اند.

برداشت و انتشار مطالب تنها با ذکر «سایت بازارهتل» به عنوان منبع مجاز می باشد.

توجه! دیدگاه های ارسالی تنها پس از تایید سایت بازارهتل نمایش داده خواهند شد.
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد

تازه ترین اخبار

صنعت هتل کشورمان در دیماه 1397

سالن جشن و همایش هتل ها؛ از تسهیلات رزرو تا ذره بین پلیس

30 دي 1397 | 18:46

صنعت هتل کشورمان در آذرماه 1397

پایان یک دعوا؛ نرخ هتل ها به ریال باقی ماند

01 دي 1397 | 03:15

صنعت هتل کشورمان در آبانماه سال 1397

دعوای دونرخی شدن هتل ها همچنان ادامه دارد

30 آبان 1397 | 19:34
بیشتر