ابتکار هتلی در آسیا برای فرهنگ سازی اقامت بدون پلاستیک یکبار مصرف

15 اسفند 1396 | 19:06 | 0 نظر | 617 بازدید

قرار است هتلی در بانکوک با تعهد به فرهنگ سازی اقامت بدون پلاستیک یکبار مصرف به بهره برداری برسد.

بازار اخبار و تجهیزات هتل: تولید بیش از 8 تن زباله پلاستیکی در سال و تشکیل قاره هفتم از این ضایعات با مساحتی در حدود سه میلیون و چهارصد هزار متر مربع در اقیانوس آرام، هشداری جدی برای جهانیان از خطرات زباله های پلاستیکی است. از همین روی هتل akyra TAS Sukhumvit از زیرمجموعه گروه هتل های Akaryn Hotel در بانکوک تایلند قرار است در ماه می امسال با سیاست پذیرایی از مهمانان بدون پلاستیک های یکبار مصرف به بهره برداری برسد.

تجهیزات هتل - فرهنگ سازی اقامت بدون پلاستیک یکبار مصرف

در حالی که این روزها سیاست های متعددی از جمله حذف کیسه های پلاستیکی رایگان یا استفاده از کیسه های قابل بازیافت در فروشگاه ها و یا حذف درپوش های پلاستیکی از روی لیوان های قهوه از سوی برندها در راستای مسئولیت پذیری در قبال مسائل زیست محیطی در حال انجام است، در صنعت مهمان نوازی نیز سعی می شود تا در این باره نوعی فرهنگ سازی صورت بگیرد.

در همین راستا، قرار است هتل Akyra Sukhumvit با ایده های نوین خود مهمانان را به زندگی در دنیای بدون پلاستیک های یکبار مصرف عادت دهد. برای این مهم، در بار هتل مذکور، بطری های آب پلاستیکی جای خود را به بطری های شیشه ای خواهند داد و در گامی جلوتر و البته خلاقانه تر، مهمانان در بدو ورود بطری های از جنس استیل دریافت می کنند تا بتوانند براحتی و به دفعات آنرا پس از خالی شدن مجددا از دستگاه هایی که در هر طبقه هتل قرار دارند، پر نمایند.

تجهیزات هتل - فرهنگ سازی اقامت بدون پلاستیک یکبار مصرف  1

علاوه بر این، در حمام اتاق ها نیز محصولات بهداشتی برخلاف سایر هتل ها بجای بسته های بندی های پلاستیکی درون ظروفی با لعاب سلادون یافت خواهند شد و برای سطل زباله ها نیز از کیسه های پلاستیکی قابل بازیافت استفاده می شود.

هتل همچنین به مهمانان خود پیشنهاد می کند تا برای خرید بجای کیسه های پلاستیکی در فروشگاه ها از کیسه های پارچه ای که درون کمد اتاق ها قرار داده شده استفاده نمایند.

این هتل با 50 اتاق در یکی از بهترین و سرسبزترین مناطق بانکوک با نام Sukhumvit Soi 20 در ماه می امسال گشایش خواهد یافت.

برداشت و انتشار مطالب تنها با ذکر «سایت بازارهتل» به عنوان منبع مجاز می باشد.

توجه! دیدگاه های ارسالی تنها پس از تایید سایت بازارهتل نمایش داده خواهند شد.
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد