یارکشی Airbnb از خانواده هتل ها در برابر صاحبان برندها؛

فروش اتاق بوتیک هتل ها و B&B ها در سایت Airbnb!

01 اسفند 1396 | 03:11 | 0 نظر | 265 بازدید

شرکت Airbnb به طور رسمی آمادگی خود برای فروش اتاق هتل های کوچک و مراکزی را که خدمات خواب و صبحانه دارند را بر روی پرتال خود اعلام کرد.

بازار اخبار و تجهیزات هتل: در شرایطی که ادامه تنش های گروه های بزرگ هتلی جهان و سایت خانه های استیجاری موسوم به Airbnb انتظار اعمال محدودیت های بیش تر برای این سایت را متصور ساخته بود، این شرکت در حرکتی کاملا مخالف این باور اعلام کرد که از ماه مارس تمامی بوتیک هتل ها یا بطور کلی هتل های کوچک و B&B ها نیز می توانند اتاق های خود را از طریق پرتال این شرکت بفروشند.

تجهیزات هتل - سایت خانه های استیجاری

این دعوت رسمی البته دو مشوق بزرگ هم دارد. یکی پرداخت کمیسیون رزرو تنها بین 3 تا 5 درصد بر اساس منطقه جغرافیایی و دیگر عدم ثبت هرگونه قرارداد با هتل ها چراکه تمامی روند مالی کار از طریق پرتال Airbnb انجام خواهد شد. در مقابل این دو مشوق که مسلما هتل های بسیاری را مجاب خواهد کرد، هتل های داوطلب متعهد می شوند تا برخی شرایط این سایت برای عضویت از جمله طراحی منحصربفرد، فضایی برای دورهم بودن و یا انتشار عکس های با کیفیت و البته همکاری با شریک Airbnb یعنی SiteMinder به عنوان مدیر ارتباطی را بپذیرند.

اما این پیشنهاد وسوسه کننده بطور حتم واکنش های تندی را هم به همراه خواهد داشت. چرا که از یک سو، گروه های بزرگ هتلی جهان که تا پیش از این تنها خانه های فهرست شده در این سایت را پیش روی خود می دیدند حالا باید شاهد حضور بخشی از خانواده هتل ها در سایت رقیب هم باشند که این مهم ادامه جدال را پیچیده تر خواهد کرد.

در سوی دیگر، آژانس های مسافرتی آنلاین یا سایت های رزرواسیون موسوم به OTA ها نیز از ناراضیان این دعوت خواهند بود چرا که عملا وعده کمیسیون 3 تا 5 درصدی بازار آن ها را کساد خواهد کرد و بخش قابل توجهی از هتل های کوچک حالا ترجیح می دهند تا در سایت خانه های استیجاری حضور داشته باشند به ویژه آنکه مشکلات قراردادی و پرداخت و دریافت های مالی نیز نخواهند داشت.

برداشت و انتشار مطالب تنها با ذکر «سایت بازارهتل» به عنوان منبع مجاز می باشد.

توجه! دیدگاه های ارسالی تنها پس از تایید سایت بازارهتل نمایش داده خواهند شد.
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد

تازه ترین اخبار

صنعت هتل کشورمان در دیماه 1397

سالن جشن و همایش هتل ها؛ از تسهیلات رزرو تا ذره بین پلیس

30 دي 1397 | 18:46

صنعت هتل کشورمان در آذرماه 1397

پایان یک دعوا؛ نرخ هتل ها به ریال باقی ماند

01 دي 1397 | 03:15

صنعت هتل کشورمان در آبانماه سال 1397

دعوای دونرخی شدن هتل ها همچنان ادامه دارد

30 آبان 1397 | 19:34
بیشتر