اتاق های هوشمند Accor؛ تلاشی برای افزایش رفاه معلولان در هتل

05 بهمن 1396 | 06:21 | 0 نظر | 1000 بازدید

گروه هتل های آکور فرانسه از آزمایش اتاق های هوشمندی خبر داد که در آن سعی شده علاوه بر مهمانان عادی، نهایت آسایش و رفاه معلولان نیز در نظر گرفته شود.

بازار اخبار و تجهیزات هتل: گروه هتل های آکور فرانسه به عنوان بزرگ ترین گروه هتلی کشورهای عضو اتحادیه اروپا از آزمایش اتاق های هوشمندی خبر داد که بیش ترین تمرکز طراحی متوجه رفع نیازها و افزایش رفاه و آسودگی ناتوانان جسمی شده است تا ایشان نیز بتوانند همانند سایر مهمانان اقامت خاطره انگیزی را تجربه کنند.

تجهیزات هتل – اتاق هوشمند آکور ویژه معلولان 1

بر همین اساس بخش راهکارهای طراحی این گروه با همکاری شرکت Didier Versavel فرانسه مفهومی تازه از اتاق های هوشمند را ارائه کرده اند که در آن ویژگی های بکار گرفته شده استانداردهایی فراتر از اتاق های عادی و اتاق های مرسوم برای معلولان “accessible rooms” را در بر می گیرد.

تجهیزات هتل – اتاق هوشمند آکور ویژه معلولان 2

دامین پروت – قائم مقام بخش طراحی گروه هتل های آکور در این باره می گوید: "با مفهوم اتاق هوشمند، هدف ما روح بخشیدن به بازار هتل ها با معرفی نگرشی تازه به اتاق های سنتی معلولان (PRM) است که اغلب خالی، فاقد راحتی لازم و بی مفهوم می باشند. ما اتاقی را برای همگان پیش بینی کرده ایم که در آن با طراحی و خلاقیت سعی شده تا استانداردهای اتاق های ویژه ناتوانان جسمی ارتقا یابد تا تجربه ای احساسی و هیجان انگیز از اقامت داشته باشند. اجرای این نوآوری در تمامی بخش ها و هتل های گروه آکور موید خواست قلبی این برند برای هموار سازی مسیر مهمان نوازی در جهت پاسخگویی به دغدغه ها و نیازهای تمامی مهمانان است."

تجهیزات هتل – اتاق هوشمند آکور ویژه معلولان 3

برخی از ویژگی های اتاق های هوشمند گروه هتل های آکور عبارتند از:

- مجهز به تبلتی برای اجرای فرامین صوتی جهت تنظیم نور اتاق و موسیقی، بستن پرده ها، تنظیم پشتی تخت و کنترل تمامی دستگاه های صوتی و تصویری.

- کمد لباس با کشوها و میله های جالباسی قابل تنظیم برای راحتی در استفاده.

- کف پوش مجهز به حسگرهایی با چراغ های ال ای دی برای سهولت حرکت در شب.

- تلویزیون با قابلیت چرخش 180 درجه.

- حمام و دستشویی با قابلیت تنظیم ارتفاع دوش با صندلی تاشو و نیز روشویی قابل تنظیم به همراه بسته های بهداشتی معطر و لوسیون های ویژه.

- لوازم کمکی برای خواب عمیق تر همچون هدبندهایی با حس گر انرژی زا و سیستم های آرامش دهنده و امکان برخورداری از مجموعه ای از دم نوش ها و چای.

برداشت و انتشار مطالب تنها با ذکر «سایت بازارهتل» به عنوان منبع مجاز می باشد.

توجه! دیدگاه های ارسالی تنها پس از تایید سایت بازارهتل نمایش داده خواهند شد.
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد