عذرخواهی بزرگ ترین شرکت هتلی جهان از چین بخاطر یک گاف آنلاین

26 دي 1396 | 18:25 | 0 نظر | 367 بازدید

گاف عجیب گروه هتل های ماریوت در یک پرسشنامه آنلاین، این شرکت را وادار به عذرخواهی رسمی از دولت چین کرد.

بازار اخبار و تجهیزات هتل: گاف گروه هتل های ماریوت به عنوان بزرگ ترین شرکت هتلی جهان در ذکر نام هنگ کنگ، تایوان، ماکائو و تبت به عنوان کشورهای مستقل و جداگانه از چین در یک پرسشنامه آنلاین، آن ها را وادار به عذرخواهی رسمی از طرق مختلف از این کشور کرد.

گروه هتل های ماریوت که چندی پیش برای مشتریان خود در چین یک پرسشنامه آنلاین به زبان چینی را ارسال کرده بود، مناطق تحت سلطه این جمهوری همچون هنگ کنگ، تایوان، ماکائو و تبت را به عنوان کشورهای مستقل و جداگانه ذکر کرد تا دستاویزی باشد برای اعتراضات گسترده چینی ها نسبت به آنچه از آن با عنوان "بی احترامی به حاکمیت جمهوری چین" یاد شد.

تجهیزات هتل - گاف ماریوت در پرسشنامه و عذرخواهی از چینی ها

این گاف در حالی رخ داد که تایوان به عنوان یک ایالت خود مختار و تبت هم به نوعی منطقه آزاد اقتصادی شناخته می شود اما ذکر آنان به عنوان کشورهای مستقل موجب خشم چینی ها شد تا جایی که اداره فضای سایبری شانگهای رسما از فیلترینگ وب سایت و اپلیکیشن این گروه از تاریخ یازدهم ژانویه خبر داد و بسیاری از چینی ها نیز در اعتراض به این گاف، رزروهای خود از این گروه را کنسل کردند.

از همین روی، ماریوت از طرق مختلف ضمن اعلام مراتب شرمساری و عذرخواهی خود از بابت این اتفاق متعهد شد تا علاوه بر تلاش در جهت جلوگیری از بروز گاف های اینچنینی، در جشن های خود سعی در زدودن این اثر منفی از اذهان عمومی چین کند.

در متن عذرخواهی ماریوت آمده است: " گروه بین المللی ماریوت به تمامیت ارضی چین و مناطق تحت حکومت آن احترام گذاشته و صمیمانه بخاطر هرگونه اقدامی که منجر به بی احترامی و سوتفاهم در این مهم شده، عذرخواهی می کند"

با این وجود اداره نظارت بر بازار شانگهای با ظن بر نقض قوانین سایبری و تبلیغات در چین از سوی ماریوت، دستور به تحقیق و بررسی از این گروه را صادر کرد.

برداشت و انتشار مطالب تنها با ذکر «سایت بازارهتل» به عنوان منبع مجاز می باشد.

توجه! دیدگاه های ارسالی تنها پس از تایید سایت بازارهتل نمایش داده خواهند شد.
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد

تازه ترین اخبار

بیشتر