به بهانه افزایش ضریب ایمنی در هتل ها

فقط تا ۲۴ ساعت «لطفا مزاحم نشوید»!

19 دي 1396 | 12:44 | 0 نظر | 1097 بازدید

 گروه هتل های هیلتون رسما اعلام کرد که از این پس علامت "لطفا مزاحم نشوید" آویخته شده در پشت  درب اتاق ها بیش از 24 ساعت اعتبار نخواهد داشت و پس از آن هتل مجاز به ورود به اتاق و کنترل شرایط است.

بازار اخبار و تجهیزات هتل: این تغییر سیاست در حالی است که پیش تر، مهمانان هیلتون می توانستند حتی برای چند روز متوالی هم از این علامت (آویز) برای حفظ حریم شخصی خود استفاده کنند اما حالا گفته می شود در صورتی که کارکنان بخش خانه داری متوجه این آویز و یا چراغ روشن مربوط به آن روی قفل اتاق بیش از 24 ساعت شوند، حتما می بایست بخش امنیتی و یا مدیر اجرایی هتل را در جریان قرار دهند.

تجهیزات هتل - لطفا مزاحم نشوید

دلیل این تغییر سیاست اما ظاهرا به حادثه دلخراش ماه اکتبر گذشته میلادی در ریزروت Mandalay Bay  واقع در لاس وگاس بر می گردد. جایی که مردی مسلح از درون اتاق خود بر روی شرکت کنندگان یک کنسرت خیابانی آتش گشود و باعث کشته شدن 50 نفر و زخمی شدن 500 نفر گردید.

هیلتون اعلام کرده که بدین منظور از ماه نوامبر سال گذشته در حال بررسی بسیاری از شرایط بوده و نظرات بسیاری را به ویژه کسانی که در شغل های خویش بیش ترین میزان رویارویی با مهمانان را داشته اند، جویا شده است. درباره آنچه که هتل ها باید انجام دهند، اختیار به خود هتل ها واگذار گردیده و تنها دستورالعمل هایی درباره مواردی که باید مدنظر قرار گرفته شود صادر شده است. ضمن آنکه این تغییر سیاست به هیچ عنوان به معنای اینکه حتما هر 24 ساعت یکی از پرسنل هتل به اتاق وارد می شود، نیست مگر به دلایل امنیتی و یا موارد مشکوک به تشخیص هتل.

هتل های هیلتون بزودی ملاحظات این تغییر سیاست را به مهمانان خود اعلام می کند. در همین حال در منشور هفت صفحه ای ابلاغی به هتل ها گفته شده که کارت یا نوشته ای در اتاق ها بدین مضمون گذاشته شود:

«ما نیاز شما به حریم خصوصی را درک می کنیم و بدان احترام می گذاریم. هتل این حق را برای خود محفوظ می داند تا برای اطمینان از شرایط مطلوب مهمان و وضعیت اتاق هر 24 ساعت آنرا بازرسی حضوری کند. اگر از اجرای این خدمت برای بیش از 24 ساعت امتنا گردد، یک نفر از بخش مدیریتی هتل به اتاق وارد خواهد شد.»

سیاست های مشابه

پیش از هیلتون، گروه هتل های والت دیزنی در اورلاندو هم ترجیح داده بود تا در چهار هتل خود علامت "اتاق اشغال است" را جایگزین علامت "لطفا مزاحم نشوید" کند. این گروه با آگاه سازی مسافران خود در بدو ورود اعلام می کند که کارکنان هتل مجازند حتی با وجود این علامت در صورت نیاز با درب زدن و معرفی خود به اتاق وارد شوند. البته هتل های والت دیزنی دلیل این تغییر سیاست را فارغ از حادثه لاس وگاس اعلام کرده اند.

ریزورت های Wynn هم در حال بررسی تغییر این سیاست و محدود ساختن آن تنها برای 12 ساعت متوالی می باشند. در همین حال انجمن هتل و اقامت آمریکا موسوم به AL&LA می گوید که اعتبار این علامت در هتل های این کشور بین 24 تا 72 ساعت متغیر است. سخنگوی این انجمن – روزانا مایتا در این باره معتقد است: "از آنجا که اتاق ها متعلق به هتل می باشند پس هتل ها مجازند تا به دلایل امنیتی، ایمنی، بهداشتی و نگهداری لوازم و تاسیسات وارد اتاق شوند."

موافقان و مخالفان

در این رابطه، استفان بارث- وکیل و استاد رشته مهمان نوازی در دانشگاه هوستون هم با بیان اینکه بسیاری از هتل ها قبلا هم به دلایل مصرف مواد مخدر و یا تن فروشی، ملاحظاتی در استفاده از این علامت در اتاق های خود داشته اند، می گوید: "ما باید بخاطر داشته باشیم که به هر روی، حریم خصوصی مهمانان و میزان انتظاراتی که آنان از احترام به این موضوع دارند، کمتر از زمانی است که در خانه و یا حتی در درون خودروی خود قرار دارند. بنابراین هتل ها این حق را دارند که بر اساس نیاز به اتاق وارد شوند و این موضوع از سوی قانون تائید شده است."

این استاد دانشگاه با اعتقاد بر اینکه تغییر این سیاست نمی تواند تاثیر زیادی بر تجربیات کلی مهمانان داشته باشد، می افزاید: "درصد مهمانانی که از این علامت برای بیش از 24 ساعت استفاده می کنند خیلی کمتر از آنچه که تصور می کنیم می باشد، بنابراین فکر نمی کنم تاثیری بر تجربه مهمانان داشته باشد چرا اکثریت قریب به اتفاق آنان به خدمات رسانی روزانه در اتاق ها عادت دارند و برای همان هم پرداخت می کنند. ضمن اینکه بهر حال هتل ها می توانند درباره افزایش ضریب امنیتی مهمانان خود روش های مختلفی اتخاذ کنند."

اما تغییر این سیاست مخالفانی را هم دارد از جمله پروفسور میشاییل مک‌کال از دانشگاه میشیگان  که اعتقادی بر اینکه این تغییر سیاست می تواند سبب ارتقای سطح امنیتی هتل ها شود، ندارد و می گوید: "بسیاری از مهمانان این موضوع را نوعی تجاوز به حریم خصوصی خود قلمداد خواهند کرد. اینکه بگوییم پس از 24 ساعت مثل این است که بگوییم پس از سوت پایان بازی! خب این موضوع چه کمکی به امنیت می کند؟ بنظرم این موضوع به قدر کافی شفاف نیست و هتل ها باید در مورد این تغییر سیاست نظرات مهمانان خود را هم جویا شوند."

برداشت و انتشار مطالب تنها با ذکر «سایت بازارهتل» به عنوان منبع مجاز می باشد.

توجه! دیدگاه های ارسالی تنها پس از تایید سایت بازارهتل نمایش داده خواهند شد.
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد