سبقت ماریوت از هیلتون در خلق هوشمندترین اتاق هتل جهان+فیلم

02 آذر 1396 | 01:50 | 0 نظر | 1089 بازدید

گروه هتل های ماریوت با آزمایش نخستین اتاق هتل با ویژگی IoT یک گام دیگر از گروه هتل های هیلتون در خلق هوشمندترین اتاق های هتل پیشی گرفت.

بازار اخبار و تجهیزات هتل: پس از آنکه در ماه سپتامبر سال جاری میلادی گروه هتل هیلتون خبر از طراحی اتاق هتلی داد که در آن برخی خواسته های مهمان از طریق فرمان صوتی وی به اجرا درمی آید، گروه هتل های ماریوت در گامی پیشرفته تر آزمایش اتاق هتلی را اعلام کرد که در آن علاوه تمامی خواسته های مهمان بصورت یکپارچه از طریق صدا یا اپ مخصوص صورت می گیرد.

رقابت غول های هتلداری جهان حالا با گذر از توسعه بازارها و تعداد اتاق و هتل ها، در خلق هوشمندترین اتاق مهمان هر روز فشرده تر از قبل می گردد تا این رویای دیرین که در آن مهمان برای برآورده ساختن نیازهایش در اتاق تنها نیازمند لمس کردن صفحه موبایل خود یا بیان آن باشد به واقعیت نزدیک تر گردد.

تجهیزات هتل - اتاق هوشمند هتل

پس از آنکه در ماه مارس سال جاری میلادی، نشریه بلومبرگ از تلاش های گروه هتل های ماریوت برای ایجاد امکان برآورده ساختن خواسته های مهمان از طریق صدای وی خبر داد، در کمتر از شش ماه بعد گروه هتل های هیلتون هم از فعالیتی مشابه تحت عنوان Connected Room پرده برداشت تا عملا رقابت این دو غول هتلداری جهان در این موضوع جدی تر از پیش گردد اما حالا خبر آزمایش نخستین اتاق هتل با ویژگی Internet of Things (IoT) از سوی ماریوت،کفه ترازو را به سمت این گروه سنگین تر می کند.

گروه هتل های ماریوت به عنوان بزرگ ترین شرکت هتلی جهان پیش از این اعلام کرده بود که در حال توان سنجی تکنولوژی شرکت های اپل و آمازون است تا مهمان بتواند از این پس بدون نیاز به کنترل یا هرگونه وسیله ارتباطی دیگر، خواسته هایی نظیر باز و بسته شدن پرده ها، روشن و خاموش شدن چراغ ها و یا تنظیم ساعت بیداری، تغییر کانال تلویزیون و غیره را تنها با صدای خود (ایراد شفاهی) خود انجام دهد. ضمن آنکه برای سرگرمی مهمان هم تلویزیون اتاق از امکان نمایش فیلم های شبکه Netfelix برخوردار است.

اما حالا و تا پیش از اتمام سال جاری میلادی این برند از آزمایش نخستین اتاق هتلی خبر داد که در آن مهمان می تواند در یک اتاق هوشمند خواسته هایی نظیر پیشخدمت مجازی برای بیدارشدن، دنبال کردن حرکات نرمشی و یوگا که بر روی آینه اتاق نمایش پیدا می کنند، درخواست سرویس های مورد نیاز در اتاق و یا حتی تنظیم درجه آب پیش از دوش گرفتن یا رنگ نور حمام را هم با صدا یا اپلیکیشن انجام دهد.

بدین منظور ماریوت با همکاری دو شرکت سامسونگ برای ایجاد بسترهای نرم افزاری و شرکت Legrand برای تجهیزات نور و یاری رسانی در این زمینه، نخستین اتاق با ویژگی های مذکور را با هدف ایجاد یکپارچگی بین دستگاه ها و تکنولوژی از طریق اینترنت را در آزمایشگاه نوآوری های خود در مریلند بوجود آورد تا پس از دوره سه ماهه آزمایش، در صورت موفقیت بتواند آنرا طی پنج سال آینده در زیربرندهای خود به مرحله اجرا درآورد.

در همین باره استفانی لینارتز در سمت مدیر بازرگانی گروه هتل های ماریوت می گوید: ما می دانیم که مهمانانمان انتظار دارند تا تقریبا همه چیز در هتل به همانگونه ای که در خانه شان وجود دارد، مهیا باشد و در واقع تجربه اقامت در هتل تفاوتی با خانه شان نداشته باشد. به همین دلیل با همکاری همکاران برجسته خود به دنبال آنیم تا موبایل و تکنولوژی دستور صوتی را به گونه ای ادغام کنیم که مهمان صرفنظر از دلیل سفرش بتواند نهایت آرامش را در اتاق هایمان تجربه کند.

برداشت و انتشار مطالب تنها با ذکر «سایت بازارهتل» به عنوان منبع مجاز می باشد.

توجه! دیدگاه های ارسالی تنها پس از تایید سایت بازارهتل نمایش داده خواهند شد.
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد