شکست پروژه گروه هتل های آکور در مقابله با سایت های رزرواسیون

21 آبان 1396 | 03:47 | 0 نظر | 728 بازدید

اجرای پروژه بازاریابی گروه هتل های آکور فرانسه در مقابله با سایت های رزواسیون با پایان سال جاری میلادی متوقف خواهد شد.

بازار اخبار و تجهیزات هتل: گروه هتل های آکور فرانسه که بزرگ ترین گروه هتلداری اتحادیه اروپا شناخته می شود به تازگی اعلام کرده که در پایان سال جاری میلادی، اجرای پروژه ای که در مقابله با سایت های رزرواسیون برنامه ریزی شده بود را به دلیل برآورده نشدن انتظارات متوقف خواهد کرد.

این گروه در ژوئن سال 2015 در پروژه ای با برآورد 22 میلیون یورو در رقابت با ماریوت و اینترکنتینانتال، امکانی را فراهم ساخته بود تا هتل های مستقل منتخب بتوانند خود را در وب سایت رزرواسیون هتل های آکور معرفی کنند. هدف از این کار علاوه بر اشتهار بیش تر سایت رزرواسیون گروه، مقابله ای در برابر آژانس های مسافرتی آنلاین معروف به OTAها بود به طوری که هتل های مستقل در صورت انجام رزرو روی هتل هایشان تنها یک سوم کمیسیون معمول OTAها را پرداخت می کردند.

تجهیزات هتل - گروه هتل های آکور در برابر سایت های رزرواسیون

آکور که برای این منظور هتل های مستقل را بر اساس نظرات ارائه شده درباره آن ها انتخاب می کرد انتظار داشت تا ظرف سه سال تعداد هتل های در دسترس در وب سایت گروه از 3700 هتل به ده هزار هتل برسد اما با گذشت دو سال، تنها 2000 هتل به این برنامه پیوستند تا عملا پروژه با شکست روبرو شود تا جایی که اعلام شد با پایان سال جاری میلادی دیگر ادامه نخواهد داشت. آنچه که به ویژه در ناکامی این پروژه نقش داشت تمایل بیش تر کاربران وب سایت آکور به هتل هایی با برندهای گروه بجای رزرو هتل های غریبه بود.

گروه هتل های آکور با بیش از 4000 هتل در گوشه و کنار دنیا یکی از قدرتمندترین گروه های هتلداری جهان به شمار می رود که دامنه گسترده ای از برندها از لوکس همچون Sofitel تا اقتصادی همچون Ibis را در بر می گیرد. این گروه تنها در استراتژی دیجیتالی بازاریابی چهار ساله خود که از سال 2014 آغاز شده رقمی در حدود 225 میلیون یورو سرمایه گذاری کرده است که بواسطه آن توانست برنامه Fastbooking را خریداری کند.

برداشت و انتشار مطالب تنها با ذکر «سایت بازارهتل» به عنوان منبع مجاز می باشد.

توجه! دیدگاه های ارسالی تنها پس از تایید سایت بازارهتل نمایش داده خواهند شد.
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد