انگلستان در آستانه بحران کمبود نیروی انسانی در صنعت مهمان نوازی

14 مهر 1396 | 23:57 | 0 نظر | 571 بازدید

خروج انگلستان از اتحادیه اروپا زنگ خطر بحران کمبود نیروی انسانی در صنعت مهمان نوازی این کشوررا به صدا درآورده است.

بازار اخبار و تجهیزات هتل: همانطور که پیش بینی می شد خروج انگلستان از اتحادیه اروپا صنعت مهمان نوازی این کشور را با خطر بحران کمبود نیروی انسانی روبرو کرده است به طوری که انجمن مهمان نوازی این کشور در نامه های جداگانه ای خطاب به وزارت آموزش و وزارت مهاجرت خواهان چاره اندیشی در این باره شده است.

اوفی ابراهیم – مدیراجرای انجمن مهمان نوازی بریتانیا (BHA) با اعتقاد بر اینکه تعلل دولت در معرفی شرایط احراز صلاحیت تکنیکی کار و اجرای برنامه های موسوم به Catering and Hospitality T-Level در این صنعت مانع از اجرای برنامه های تشویق انگلیسی ها برای اهمیت دادن بیش تر به مشاغل صنعت مهمان نوازی پس از Brexit شده است درنگارش نامه هایی خطاب به وزارت های آموزش و مهاجرت بریتانیا خواهان توجه آنان به اهمیت موضوع شده است.

تجهیزات هتل - نیروی انسانی در هتل

وی با ابراز نگرانی خود از این تاخیر دولت خاطرنشان کرده است که انجمن مهمان نوازی بریتانیا تا یک دهه آینده هم برنامه های خود برای تشویق مردم به مشاغل این صنعت را ترسیم کرده است. بنابر گزارش KMPG، صنعت مهمان نوازی بریتانیا هر ساله نیازمند 60 هزار نیروی کار تازه نفس است و این در حالی است که هر ساله نزدیک به 200 هزار نفر هم در این صنعت در مشاغل مختلف جابجا می شوند.

این مقام دولتی در نامه ای که به وزیر مهاجرت نگاشته یادآور شده است که وضعیت کنونی کار در این صنعت به گونه ای است که ادامه حیات آن بدون اتکا بر نیروی کار خارج از بریتانیا میسر نیست بویژه آنکه سیستم آموزشی حاکم هم هیچ تلاشی برای تشویق نسل جوان برای گرایش به مشاغل این صنعت نمی کند. به گفته وی اگر روند ورود نیروی کار از خارج از بریتانیا بویژه برای نیروی های کار در سطوح پائین تر حرفه ای همچنان تنگ تر شود، صنعت مهمان نوازی با هزینه های سنگینی در آینده مواجه خواهد شد.

اوفی ابراهیم ابراز امیدواری کرده است که همکاری این دو وزارتخانه بتواند مانع از بروز بحران کمبود نیروی انسانی در صنعت مهمان نوازی جزیره شود.

برداشت و انتشار مطالب تنها با ذکر «سایت بازارهتل» به عنوان منبع مجاز می باشد.

توجه! دیدگاه های ارسالی تنها پس از تایید سایت بازارهتل نمایش داده خواهند شد.
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد