صنعت هتل کشورمان در هفته ای که گذشت؛

بازهم برگزاری یک جشن تکراری برای یک روز جهانی

07 مهر 1396 | 23:05 | 0 نظر | 736 بازدید

بازهم برگزاری یک جشن تکراری برای یک روز جهانی

باردیگر روز جهانی گردشگری با برگزاری یک جشن تکراری در کشورمان به صورت نمادین همراه شد تا بازهم از مناسبت این روز جهانی تنها عکس و فیلم به یادگاربماند.

بازار اخبار و تجهیزات هتل: در هفته ای که گذشت مهم ترین خبر صنعت هتل و گردشگری کشورمان برگزاری روزجهانی گردشگری بود که بازهم مطابق سنوات گذشته تنها با برگزاری یک جشن دورهمی و اهدای تندیس و غیره آنهم بدون رئیس جمهورهمراه شد تا تنها اثر ماندگار آن عکس و فیلم هایی گرفته شده باشد.

در این مراسم که از مردان دولت تنها علی اکبر صالحی، رییس سازمان انرژی اتمی حضور داشت و با همراهی پروانه سلحشوری، نماینده مجلس، «استر کوئیش لاروش»، رییس دفتر منطقه‌ای یونسکو و علی‌اصغر مونسان، رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در سالن اجلاس سران برگزار شد، از فعالان برگزیده این صنعت در حالی تجلیل به عمل آمد که نامی از راهنمایان گردشگری برده نشد!

تجهیزات هتل - روز جهانی گردشگری

همچنین برخلاف سال های گذشته هیچ سخنرانی از بخش خصوصی نیز دعوت نشد و جالب تر آنکه در سخنرانی های بعمل آمده نیز از شعارامسال گردشگری یعنی "گردشگری پایدار ابزاری برای توسعه" هیچ حرفی به میان نیامد تا همچنان مقصود اصلی از این مناسبت برای دست اندرکاران و مسوولان رونمایی از تمبر و عکس های یادگاری باشد.

این برخورد با روز جهانی گردشگری در کشورمان در حالی هر سال رخ می دهد که در کشورهای دیگر سعی می شود در این روز مردم را با مشارکت دادن در برنامه های گردشگری بنوعی درگیر محتوای شعار برگزیده آن سازند.

در پیام «طالب ریفاعی» دبیرکل سازمان جهانی گردشگری چنین آمد:

امروزه صنعت گردشگری، سومین صنعت بزرگ صادراتی جهان پس از مواد شیمیایی و سوخت است که امید، رفاه و درک متقابل را برای بسیاری از زندگی‌ها در سراسر جهان به ارمغان می‌آورد. تنها در سال گذشته یک میلیارد و ۲۳۵ میلیون مسافر از مرزهای بین‌المللی گذر کردند و این رقم تا سال ۲۰۳۰ به ۱.۸ میلیارد نفر خواهد رسید. در حالی که روز جهانی گردشگری ۲۰۱۷ را جشن می‌گیریم، پرسش این است که چگونه می‌توانیم به این نیروی تحول‌بخش قدرتمند که ۱.۸ میلیارد فرصت به‌همراه دارد برای کمک به تبدیل این جهان به جایی بهتر و پیشرفت توسعه پایدار در محورهای پنج‌گانه ذیل قدرت دهیم:

۱- اقتصادی: ایجاد رشد فراگیر

۲- اجتماعی: فراهم کردن مشاغل شایسته و توانمندسازی جوامع

۳- محیط‌زیست: حفاظت و غنی‌سازی محیط‌زیست و مقابله با تغییرات اقلیمی

۴- فرهنگی: بزرگداشت و حفظ تنوع، هویت و فرهنگ ملموس و ناملموس

۵- صلح: به‌عنوان یک پیش‌نیاز ضروری برای توسعه و پیشرفت.

برداشت و انتشار مطالب تنها با ذکر «سایت بازارهتل» به عنوان منبع مجاز می باشد.

توجه! دیدگاه های ارسالی تنها پس از تایید سایت بازارهتل نمایش داده خواهند شد.
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد