چند درصد مهمانان هتل ها از "روم سرویس" استفاده می کنند؟

01 آذر 1392 | 23:33 | 0 نظر | 1039 بازدید

در میان خدمات قابل ارائه در هتل ها "روم سرویس" یکی از قدیمی ترین آن ها محسوب می شود، اما امروزه چند درصد از مهمانان همچنان از این خدمت در هتل ها استفاده می کنند؟

تجهیزات هتل - خدمت روم سرویس در هتل ها

آیا Room Service جای خود را به On-Site food stores در هتل ها می دهد؟

بازار اخبار و تجهیزات هتل: میزان استفاده مهمانان از روم سرویس هتل ها امروزه به یکی از چالش های دست اندرکاران صنعت هتل تبدیل شده است تا جایی که برخی خواهان حذف آن شده اند و در مقابل برخی به عنوان یکی از قدیمی ترین خدمات هتل ها به علاوه آن دسته از مهمانان که همچنان علاقه مند به استفاده از این خدمت لوکس هستند، همچنان معتقد به حفظ آن می باشند.

از همین روی بسیاری از گروه ها و زنجیره های هتلی و نیز شرکت های ارائه خدمات مشاوره و بازاریابی هتل ها در پی کسب آرا مهمانان برای ادامه حیات این سرویس می باشند، از جمله گروه GO Airport Express در امریکا که به تازگی نظر بیش از 600 مهمان هتل های امریکا را دراین باره جویا شده است.

در این نظرسنجی که در آن از اولویت روم سرویس بجای امکان تهیه نوشیدنی و غذا از فروشگاه های مستقر در هتل ها یا دستگاه های فروش خودکار پرسیده شد، بیش از 75 درصد پرسش شوندگان بدان پاسخ منفی دادند. بدین معنا که 40 درصد گفته اند که به ندرت از این سرویس استفاده کرده اند و 37 درصد هم هرگز چنین تجربه ای را نداشته اند. از بین پاسخ های مثبت نیز 18 درصد برخی اوقات سفارش غذا برای اتاق خود داشته اند و سه درصد اغلب از این سرویس استفاده کرده اند و این در حالی است که فقط 2 درصد پاسخ دهندگان جزو استفاده کنندگان همیشگی روم سرویس بوده اند!

در این باره، جان مک کارتی- مدیرعامل GO GROUP می گوید: اینکه در حدود 23 درصد از مهمانان هتل هنوز از روم سرویس حتی به صورت گهگاهی استفاده می کنند، نشان می دهد که هتل ها باید همچنان این سرویس را زنده نگاه دارند و از سوی دیگر به فکر راه اندازی فروشگاه های تهیه غذا و نوشیدنی در هتل هایشان   on-site food stores برای راضی نگاه داشتن سایر مهمانانشان باشند.

برداشت و انتشار مطالب تنها با ذکر «سایت بازارهتل» به عنوان منبع مجاز می باشد.

توجه! دیدگاه های ارسالی تنها پس از تایید سایت بازارهتل نمایش داده خواهند شد.
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد