طراحی سوئیت هتل شناور با امکان تولید انرژی

14 خرداد 1391 | 06:51 | 0 نظر | 671 بازدید

بحران انرژی و نگرش طراحان و معماران هتل ها به استفاده از انرژی های جایگزین و سبز در ساختار هتل ها سبب خلق ایده های جالب و بی مانندی در این صنعت شده که آخرین آن ها طرح ساخت یک سوئیت هتل شناور با امکان تامین انرژی مورد نیاز از خورشید می باشد.

بازار اخبار و تجهیزات هتل: این هتل شناور که قادر به حرکت در امتداد ساحل می باشد مانند یک قارچ شناور با 20 متر طول برای اسکان 6 نفر به صورت دو اتاق دو نفره و دو اتاق یک نفره طراحی شده است به طوری که مهمانان در قسمت زیرین که یک محفظه شیشه ای است می توانند به تماشای دنیای زیر آب با نمای 360 درجه بپردازند. یک سالن غذاخوری، یک آشپزخانه مجهز، سالن استراحت و عرشه از دیگر امکانات این هتل در فضای 110 متر مربعی است.

اما نکته قابل تامل در ساخت این هتل، تامین انرژی مورد نیاز آن است که اگر چه گفته می شود برای راه اندازی نیازمند انرژی کمکی می باشد اما قسمت عمده ای از انرژی مورد نیاز را از طریق سلول های خورشیدی رنگ - حساس کار شده در بدنه خود به دست خواهد آورد. سلول های خورشیدی رنگ - حساس به گونه ای از سلول های خورشیدی لایه نازک اطلاق می گردد که اساس کار آن ها بر عملکرد نیمه رسانایی متشکل از یک آند حساس به نور و یک الکترولیت است که گرچه از نظر کارایی و بهره وری نسبت به سایر سلول های خورشیدی در رتبه پایین تری قرار دارند اما با توجه به ارزان بودن خود، تامین انرژی را نیز تا حد قابل توجهی مقرون به صرفه می سازند.

Michele Puzzolante طراح ایتالیایی این هتل با استفاده از این سلول ها در دیوارها و سقف هتل درصدد اجرای این پروژه است. به همین منظور ساختار هتل از دو لایه 15 میلیمتری فایبرگلاس با چوب درخت بالسا تشکیل شده که یک فضای 30 سانتیمتری بین آن ها وجود دارد و در صورت استفاده از سلول ها در داخل و خارج بدنه امکان بهره گیری از نور خورشید و نور مصنوعی داخلی فراهم می گردد.

برداشت و انتشار مطالب تنها با ذکر «سایت بازارهتل» به عنوان منبع مجاز می باشد.

توجه! دیدگاه های ارسالی تنها پس از تایید سایت بازارهتل نمایش داده خواهند شد.
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد