صنعت هتل کشورمان در هفته ای که گذشت

شرط عجیب رئیس سازمان گردشگری برای افزایش ستاره هتل ها

22 ارديبهشت 1396 | 16:10 | 0 نظر | 743 بازدید

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اعلام کرد از این پس هتل ها برای افزایش ستاره های خود شرطی تازه را باید رعایت کنند.

بازار اخبار و تجهیزات هتل: در هفته ای که گذشت، گذاشتن شرطی عجیب از سوی بالاترین مقام تصمیم گیری گردشگری کشور برای افزایش ستاره هتل ها یکی از تاریخی ترین اظهارت را رقم زد تا مهم ترین خبر هفته لقب گیرد. این شرط، استفاده از صنایع دستی در طراحی و تجهیزات هتل به جهت رونق صنایع دستی کشور عنوان شده است حال آنکه چنین امری جدا از سلیقه بستگی به زمینه طراحی و دکوراسیون هتل و نوع آن دارد. اما خبر دیگر هفته که در نوع خود جالب بود، گشایش طبقه چهارم هتلی در یاسوج بود که با حضور معاون گردشگری کشور انجام شد تا این هتل تنها با 40 درصد پیشرفت فیزیکی همچنان بتواند برای گشایش های بعدی نیز مراسم یادبود داشته باشد.

افزایش ستاره هتل ها به  شرط استفاده از صنایع دستی در طراحی و تجهیزات

از این پس افزایش ستاره هتل‌ها به میزان استفاده آنها از صنایع دستی در طراحی و تجهیزات و لوازم هتل‌ها بستگی خواهد داشت. رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در نشست فراکسیون تولید و اشتغال و فراکسیون زنان مجلس در تشریح برنامه های سازمان برای رونق گردشگری و صنایع دستی اعلام داشتند که از این پس افزایش ستاره هتل‌ها به میزان استفاده آنها از صنایع دستی در طراحی و تجهیزات و لوازم هتل‌ها بستگی خواهد داشت!

تجهیزات هتل - صنایع دستی در هتل

شرط استفاده از صنایع دستی برای افزایش ستاره هتل ها در حالی از سوی رئیس سازمان
 اعلام شده که این امر بستگی به نوع و زمینه طراحی هتل ها دارد

زهرا احمدی پور همچنین با اشاره به پیشنهاد ایجاد زنجیره‌ای از هتل‌های درجه سوم با سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی گفت: این موجب وهن است که مدارس کشور میزبان مسافران باشند؛ چرا که می‌توان هتل‌های درجه سوم با قیمت پایین تر را برای استفاده مسافران تدارک دید.

مراکز اقامتی فاقد استاندارد مجوز افزایش قیمت ندارند

بنابر اعلام معاون گردشگری میراث فرهنگی استان اردبیل، مراکز اقامتی استان در صورتی که نتوانند گواهینامه های استاندارد لازم را اخذ کنند، مجوز افزایش قیمت نخواهند داشت. ، قادر تقی زاده با بیان این مطلب در کارگروه گردشگری اردبیل گفت: همچنین مرکز اقامتی که نتوانند گواهینامه استحکام بنا، استانداردسازی و گواهی سازمان آتش نشانی را اخذ کنند با پلمپ و عدم تمدید پروانه فعالیت مواجه خواهند شد. به گفته وی در مجموع ۱۳ هتل در سطح استان اردبیل استاندارد لازم را دارند.

طبقه چهارم هتل پارسیان یاسوج افتتاح شد

با حضور معاون گردشگری کشور، طبقه چهارم هتل پارسیان یاسوج نیز به بهره برداری رسید. این طبقه شامل ۱۷ اتاق و ۳۸ تخت است و هتل با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در حال ساخت می باشد که تاکنون ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

برداشت و انتشار مطالب تنها با ذکر «سایت بازارهتل» به عنوان منبع مجاز می باشد.

توجه! دیدگاه های ارسالی تنها پس از تایید سایت بازارهتل نمایش داده خواهند شد.
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد