صفحه اصلی  |   درباره ما  |   تجهیزات هتل  |   خبرنامه  |   تبلیغات  |   اطلاعات هتل های ایران  |   بانک اطلاعات  |   تماس با ما
 
 
» اخبار هتل های ایران
تأسیسات گردشگری از شمول قانون نظام صنفی مستثنی شدند 95/10/19
کد خبر 896
ارسال به دوستان
Send

نمایندگان با تصویب ماده ای از لایحه برنامه ششم توسعه باردیگر تاسیسات گردشگری را از شمول قانون نظام صنفی مستثنی دانستند.

تجهیزات هتل – هتل شیراز

هتل شیراز

بازار اخبار و تجهیزات هتل: بر اساس مصوبه ماده ای از لایحه برنامه ششم توسعه، تکالیف دستگاه های اجرائی برای صیانت از میراث فرهنگی و حمایت از صنایع دستی و تشویق و توسعه گردشگری تعیین گردید که به موجب بند ب این ماده، تأسیسات گردشگری از هر نظر تابع قوانین و مقررات بخش صنایع است و از شمول قانون نظام صنفی مستثنی می باشند.

بدین ترتیب و در شرایطی که پیش تر مساله مشمولیت تاسیسات گردشگری در قانون نظام صنفی و یا عدم آن بارها و بارها مورد مناقشه و اختلاف دست اندرکاران و صاحبنظران بخش گردشگری با برخی دولتی ها واقع شده بود، باردیگر صراحتا بر مستثنی بودن این بخش از قانون نظام صنفی تاکید گردید تا گامی مثبت در جهت شفاف سازی قوانین برای پیشبرد اهداف گردشگری به حساب آید.

بر اساس تصویب این ماده، دستگاه های اجرائی مکلف شدند تا هزینه های مربوط به پژوهش، حفاظت و مرمت آثار منقول و غیر منقول ثبت شده در فهرست آثار ملی و فهرست های ذیربط آثار در اختیار و در حیطه وظایف تخصصی همان دستگاه را در قالب بودجه سنواتی از محل اعتبارات خود تأمین کنند. این اعتبارات در چارچوب سیاستها و ضوابط سازمان میراث فرهنگی،‌صنایع دستی و گردشگری هزینه می‌شود.

همچنین سازمان میراث فرهنگی موظف شد به ‌منظور حفظ و صیانت از میراث فرهنگی با همکاری و هماهنگی سایر دستگاه های اجرائی ذی‌ربط اقدامات لازم را به‌منظور شناسایی، مستندسازی، حفاظت و مرمت و معرفی میراث فرهنگی (اعم از ملموس و ناملموس) میراث طبیعی، ایجاد شهرهای جهانی صنایع دستی و احیای هنرهای سنتی در حال زوال در حوزه فرهنگ و تمدن ایرانی و ثبت در فهرست میراث جهانی به عمل آورد.

جهانی بیاندیشیم، حرفه ای عمل کنیم
استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع "بازار هتل" مجاز است.

نظرسنجی
کدام مشوق بیش ترین تاثیر را در جذب سرمایه گذاران ساخت و ساز هتل دارد؟
 
 
 
 
 
 
 
© کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به شرکت بازار هتل آرینا می باشد. RSS