صفحه اصلی  |   درباره ما  |   تجهیزات هتل  |   خبرنامه  |   تبلیغات  |   اطلاعات هتل های ایران  |   بانک اطلاعات  |   تماس با ما
 
 
» اخبار هتل های ایران
تخریب بنای تاریخی با معماری ایتالیایی به بهانه ساخت هتل با طراحی ایرانی! 95/09/26
کد خبر 890
ارسال به دوستان
Send

به رغم مخالفت ها با تخریب ویلای نمازی به بهانه ساخت هتل به نظر می رسد اراده ای برای حفظ این بنای تاریخ معاصر وجود ندارد.

بازار اخبار و تجهیزات هتل: در روزهای گذشته خبری که بیش از باقی نام هتلداری را بر سر زبان ها انداخت، خبری از جنس تخریب یک بنای تاریخی به نام ساخت هتل بود؛ ویلای نمازی که طراح آن معمار مشهور ایتالیایی جیو پونتی است و شاید اگر در هر جای دیگری قرار داشت هیچگاه از فهرست آثار ملی خارج نمی شد چه رسد به آنکه به اسم هتل سازی قصد تخریبش گرفته شود. در ادامه نگاهی به این خبر و دیگر خبر مهم هفته شده است:

تجهیزات هتل – ویلای نمازی

ویلای نمازی که قرار است به اسم ساخت هتل تخریب گردد

جایگزین کردن ویلای نمازی با یک هتل پنج ستاره در حالی این روزها خبر سازشده که حتی نشریه گاردین هم در گزارشی به حساسیت حفظ و نگهداری آن پرداخت. این ویلا در سال ۱۳۳۹ به سفارش شفیع نمازی بازرگان ثروتمند و فرزند مهدی نمازی نماینده مجلس شورای ملی و مجلس سنا توسط جوپونتی معمار مشهور معاصر ایتالیایی ساخته شد. این معمار سرشناس، ویلا را با مفهوم «شادی زندگی» خلق کرد و با مطالعه جز به جز مسائل محیطی این قطعه زمین در نیاوران نهایت استفاده را از تمامی امکانات محلی برد. به علاوه دیوارهای پاسیوی ویلا با طرح های سرامیکی هنرمند معروف ایتالیایی فائوستو ملوتی تزئین شده که به داشتن آثار مدرن معروف است.

تجهیزات هتل – ویلای نمازی1

ویلای نمازی که قرار است به اسم ساخت هتل تخریب گردد

ویلای نمازی که در حال حاضر تنها اثر دست نخورده معمار ایتالیایی خود در خاورمیانه به حساب می آید، پس از انقلاب در تملک دولت قرار داشت و به عنوان اداره ثبت احوال استفاده می‌شد، اما بعدها به احمد ابریشمچی نماینده کمپانی نوکیا در ایران فروخته شد که آن را به عنوان یک اثر ملی ثبت کرد و چهار سال پیش نیز به مالک فعلی آن فروخته شد تا مالک بنا و شرکا در مرداد سال ۹۱ از اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران درخواست هتل پنج ستاره در مجتمع چند منظوره کنند و موافقت «محمدحسین فرمهینی فراهانی» مدیرکل وقت میراث فرهنگی استان تهران را به دست آورده و مجوز بگیرند.

این مجوز بعدها از سوی روسای بعدی اداره کل میراث فرهنگی تهران مورد اعتراض قرار گرفت اما در نهایت رای به نفع مالک صادر شد تا امروز داستان تخریب آن و ساخت هتل با طراحی فرزاد دلیر بیش از پیش نزدیک شود. داستانی که البته با مخالفت جامعه هتلداران کشور هم روبرو شد. مخالفتی که اگرچه قدرت بازدارنده ندارد اما جمشید حمزه زاده درباره آن گفته که با ساخت هتلی که به آثار تاریخی کشور صدمه بزند، مخالف است. حتی اگر این هتل قرار باشد در پایتخت که نیاز به ساخت هتل لوکس دارد، باشد.

افزایش 2 برابری تخت های هتل های چابهار تا پایان سال

بنابر اعلام مدیرعامل منطقه آزاد چابهار تعداد تخت های هتلی این بندر تا پایان سال دو برابر خواهد شد. عبدالرحیم کردی در این باره به ایسنا گفت: هتل لیپار که برای مدت طولانی تعطیل بوده به ظرفیت 100درصد خواهد رسید و تا قبل از سال جدید، 117 اتاق آن به بهره برداری خواهد رسید. همچنین تا پایان آذرماه سال جاری تعداد تخت های هتل فردوس از 200تخت می گذرد و ظرفیت این هتل بین المللی2.5 برابر خواهد شد. 

جهانی بیاندیشیم، حرفه ای عمل کنیم
استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع "بازار هتل" مجاز است.

نظرسنجی
کدام مشوق بیش ترین تاثیر را در جذب سرمایه گذاران ساخت و ساز هتل دارد؟
 
 
 
 
 
 
 
© کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به شرکت بازار هتل آرینا می باشد. RSS