صفحه اصلی  |   درباره ما  |   تجهیزات هتل  |   خبرنامه  |   تبلیغات  |   اطلاعات هتل های ایران  |   بانک اطلاعات  |   تماس با ما
 
 
» اخبار هتل های ایران
داد هتل های خراسان از بی عدالتی در محاسبه مالیات ها درآمد 95/09/18
کد خبر 889
ارسال به دوستان
Send

رئیس جامعه هتداران خراسان با ارسال نامه ای به مدیرکل اداره مالیاتی استان خراسان با گلایه از نحوه محاسبه مالیات هتل های استان، خواستار رسیدگی به وضع موجود گردید.

بازار اخبار و تجهیزات هتل: جعفر عطار رئیس جامعه هتداران خراسان به نمایندگی از هتل های این استان با ارسال نامه ای به حمید عبدی مدیرکل سازمان امور مالیاتی استان خراسان رضوی با اشاره به وضع درآمدی هتل ها و ساختار غلط محاسبه مالیات ها خواستار حل مشکلات مالی هتل ها شد.

وی در نامه خویش با اشاره به اینکه در شرایط کنونی با توجه به رکود اقتصادی سنگین بلند مدتی که کشور دچار آن است گفت که با این شرایط انتظار می رود تا دولت با کم کردن بار فشار هزینه ها و تدبیری مشخص راهی برای خروج صنایع از این وضعیت پیدا کند اما در عوض وضع مالیات های سنگین از ناحیه سازمان مالیاتی که ناشی از ساختار غلط محاسبه مالیات هتل ها می باشد رمق صنعت هتل را گرفته است. نحوه محاسبه مالیات ها چنان ناعادلانه است که عددها شبیه به یک شوخی تلخ می ماند.

تجهیزات هتل - هتل تارای مشهد

هتل تارای مشهد

رئیس جامعه هتداران خراسان در ادامه یادآور شد که ماخذ محاسبه مالیات بر عملکرد در حالی دائما در حال افزایش است که مسوولان از خود سئوال نمی کنند در این بازار بی رونق که روز به روز بر هزینه ها افزوده می گردد مگر تحول اقتصادی و یا معجزه ای حاصل شده که دائما درآمدها را در محاسبات افزایش می دهند. در همین راستا، درصدهای اشغال هتل های مشهد سال به سال پایین تر می آید و درآمدها به نسبت آن کاهش بیشتر پیدا می کند.

جعفر عطار تخفیف مالیاتی 50 درصدی را که از پیش وجود داشت را بجای دوای درد نوعی بلای جان برای هتل ها خواند و اظهار داشت: حسابرسان با در نظر گرفتن کسر این 50% مبالغ غیر واقعی برآورد می نمایند و احتمال درخواست تخفیف بیست درصدی که توسط مودی با التماس مطالبه می شود را در برآورد خود لحاظ می کنند. هتل ها را برای 4 ماه در سال 100% اشغال بر حسب نرخنامه محاسبه می کنند که در واقعیت هیچ هتلی در مشهد به 30 روز اشغال 90% هم نمی رسد و اگر هم برسد با نصف و یا کمی بیشتر از نصف نرخنامه خود است چراکه در مشهد بدلیل کسرت هتل ها رقابت چنان شدید است که امکان رسیدن به نرخ برد ممکن نیست اما ممیزان بجای مشاوره از سازمان های متولی گردشگری یا جامعه و اتحادیه هتلداران به اطلاعات خود تکیه می کنند و این اشکال اساسی در کار محاسبه درآمد هتل هاست.

رئیس جامعه هتداران خراسان درباره روند محاسبه نیز افزود: در روند بررسی مالیات ها، ابتدا با کوچکترین اشکالی دفاتر در اصطلاح رد می شود و مالیات به صورت علی الراس محاسبه می شود که دلیل آن جبران ٥٠٪‏ معافیت می باشد و از این طریق سازمان به مالیات موردنظر دست می یابد! مصداق این واقعیت را می توان آمار هتل هایی دانست که دفاترشان در این سال ها مورد پذیرش قرار گرفته است. مودی که عملکردش حتی تا شش برابر سال گذشته برآورد شده است در اثر فشار های فراوان و ترساندن او از کمیسیون های رسیدگی به شکایات، رضایت می دهد پرونده اش را بصورت علی الراس رسیدگی و ممیز قائله را با بخشش جرایم او ختم می نمایند.

اما متاسفانه این پایان کار نیست. چرا که ماجرا در مالیات بر ارزش افزوده ادامه دارد زیرا ماخذ را پیراهن عثمان می کنند و می گویند این همان عددی است که شما به عنوان فروش پذیرفته اید در حالی که مودی عدد نهایی پرداختی خود را در رسیدگی به عملکرد لحاظ می کند و در زمان محاسبه مالیات بر ارزش افزوده تازه می فهمد که چه اشتباهی مرتکب شده و علاوه بر آن توافق کذایی در مالیات بر عملکرد که به او تحمیل شده است باید 9% از اصل ماخذ به عنوان مالیات بر ارزش افزوده را نیز بپردازد.

این موضوع در حالی رخ می دهد که اکثر مراجعان به هتل های مشهد مهمانان گروهی در قالب تورها و یا ارگان هایی هستند که بدلیل کمبود بودجه و یا محدودیت های پرداختی، مالیات بر ارزش افزوده را نمی پذیرند و در این شرایط هتل ها مجبور هستند برای عقد قرارداد، مالیات بر ارزش افزوده را خود بپردازند.

از سویی دیگر از آنجا که اغلب مسافران مشهد بنیه مالی ضعیفی دارند، آژانس ها و مراجعان قبل از عقد هر قرارداد شرط می گذارند اگر مالیات بر ارزش افزوده اخذ شود قرار داد نمی بندند. به این معنی که هتل ها عددی را دریافت نمی کنند ولی باید آن را بپردازند و خود را به قراردادی که بسته اند، راضی کنند اما نکته دردناک اینجاست که عدد ماخذ عددی است برآوردی و هتل دار اساسا همچین درآمدی نداشته و دریافتی نکرده است که بخواهد مالیات آن را بپردازد اما در عملکرد می پردازد و علاوه بر آنچه پرداخته باید دقیقا 9% درصد دیگر نیز پرداخت نمایند.

وی با بیان اینکه واقعیت مالیات بر ارزش افزوده در خصوص هتل ها که کارشان ارائه خدمات است از ریشه اشتباه است، سوال می کند: هتل ها این عددهای گزاف را از چه منابعی باید پرداخت نمایند؟ بخش خصوصی جز از محل کار و کسب خود محل درآمد دیگری ندارد لذا با این عمل رمق سرمایه گذار برای رسیدن به حداقل سود گرفته می شود. در سالی که سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل نام گرفته است نحوه برخورد با سرمایه گذار آن هم از نوع کلان اینگونه باید باشد ؟ تا از کار و سرمایه گذاری خود پشیمان گردد؟ قربانی این ماجرا بلا شک سرمایه گذار است که در قید و بند قوانین بی بند و بنیان گیر کرده است.

عطار در خاتمه نامه، تقاضای خود را اینگونه مطرح کرد: از مطالبات جامعه هتلداران ایران حذف مالیات بر ارزش افزوده برای هتلداران است ولی تا آن روز که به این بی عدالتی پایانی قانونی داده شود تقاضای اینجانب همکاری و همراهی نظام مالیاتی با هتلداران استان در جهت حل مشکلات مالی آنها در این سال سخت و دشوار اقتصادی، تقسیط بلند مدت مبالغ مالیاتی می باشد، اقساطی که در حال حاضر اعلام شده است نهایتا شش قسط تقسیط می گردد که در مقایسه با حجم و کیفیت عددهای برآورد شده توسط ممیزان بسیار ناچیز است و بدین وسیله تقاضای خود را برای اخذ مجوز برای تقسیط تا 12 قسط برای تمامی هتلداران را تقدیم می نمایم.

جهانی بیاندیشیم، حرفه ای عمل کنیم
استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع "بازار هتل" مجاز است.

نظرسنجی
کدام مشوق بیش ترین تاثیر را در جذب سرمایه گذاران ساخت و ساز هتل دارد؟
 
 
 
 
 
 
 
© کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به شرکت بازار هتل آرینا می باشد. RSS