صفحه اصلی  |   درباره ما  |   تجهیزات هتل  |   خبرنامه  |   تبلیغات  |   اطلاعات هتل های ایران  |   بانک اطلاعات  |   تماس با ما
 
 
» اخبار هتل های ایران
هتلداری کشور نیازمند یک انقلاب فرهنگی است 95/09/06
کد خبر 884
ارسال به دوستان
Send

معاون گردشگری کشور وضعیت کنونی هتلداری در کشور به منظور گسترش صنعت گردشگری را نیازمند یک انقلاب فرهنگی می داند.

تجهیزات هتل - هتل خورشید قم

نمایی از رستوران هتل خورشید قم

بازار اخبار و تجهیزات هتل: در هفته ای که گذشت، خبر ایجاد خانه مسافرها در پایتخت با واکنش های متعددی همراه شد تا عنوان مهم ترین خبرهفته را به خود اختصاص دهد. در همین حال اما معاون گردشگری کشور معتقد است که برای گسترش صنعت گردشگری، هتلداری ما نیازمند یک انقلاب فرهنگی می باشد. در ادامه نگاهی به این اخبار شده است:

هتلداری کشور نیازمند یک انقلاب فرهنگی است

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری کشور یکی از راه های گسترش صنعت گردشگری در کشور را ایجاد یک انقلاب فرهنگی در هتلداری می داند. رحمانی موحد با اشاره به این موضوع در نشست هم اندیشی با نمایندگان صنعت گردشگری استان مرکزی در اراک، گفت: سرمایه گذاران و هتلداران اگر می خواهند در حرفه خود موفق باشند، باید مدیران را برای آگاهی از متد هتلداری روز دنیا آموزش دهند و مدیران هتل ها سفرهای تخصصی در حوزه هتلداری داشته باشند. از آنجا که این مساله در جذب گردشگر تاثیر بسیاری دارد نیازمند یک انقلاب فرهنگی در وضعیت هتلداری، به منظور گسترش صنعت گردشگری در کشور هستیم.

ایجاد خانه‌ مسافرها تیشه به ریشه هتلداری کشور می زند

رئیس اتحادیه هتل ها و هتل آپارتمان‌های استان تهران با انتقاد از تصمیم ایجاد خانه مسافرها در پایتخت آن را تیشه ای به ریشه هتلداری کشور خواند. محمدعلی فرخ‌مهر در این باره به ایسنا گفت: تصمیم سازمان میراث فرهنگی در دولت قبل درباره خانه مسافرها این بود که آن ها تنها در مقطع زمانی که مسافرت ها به اوج می رسد آنهم در شش استانی که با کمبود هتل مواجه هستند، فعالیت کنند. این تصمیم در آن زمان مصوبه هیأت وزیران نداشت و تنها مربوط به همان شش استانی بود که با کمبود هتل مواجه بودند که در زمان اوج سفر تعداد مسافران آن ها بیشتر از ظرفیت هتل‌ها می شد. اما در زمان ریاست مسعود سلطانی‌فر در سازمان علاوه بر اخذ تصویب این تصمیم در هیئت وزیران، محدودیت استانی نیز برداشته شد به طوریکه از حالت مقطعی خارج و به موضوعی دائمی تبدیل گردید.

 وی افزود: حالا روند کار به شکلی شده است که هر کسی خانه‌ای داشته باشد که در آن اتاق مازاد دارد یا بخواهد آن را با تقسیم به اتاق‌های مختلف اجاره دهد، می‌تواند از طریق سامانه ثبت نام کند و مجوزهای لازم را بگیرد. این موضوع از هفته گذشته در تهران کلید خورده و قطعا با تبعات بسیاری برای صنعت هتلداری همراه خواهد بود. مطمئن باشید بیمه مسافرتی با این تصمیم تیشه به ریشه صنعت هتلداری در کشور زده خواهد شد و نه تنها بسیاری از هتلداران از ساخت هتل‌های خود انصراف می دهند بلکه بسیاری دیگر نیز از ادامه فعالیت در این حرفه منصرف می شوند.

گفتنی است در حال حاضر ۱۳۷ هتل، هتل آپارتمان و پانسیون در تهران وجود دارد که ۱۲۵ مورد آن هتل و هتل آپارتمان و ۱۲ مورد آن پانسیون‌ هستند و علاوه بر آن ۵۰ تا ۶۰ هتل نیز در حال ساخت می باشند.

فعالیت ۶۰۰ خانه مسافر غیر مجاز در قم

بنابر اعلام مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم بیش از ۶۰۰ خانه مسافر غیر مجاز در قم فعالیت دارند. عیسی رضایی با اشاره به این آمار گفت که تنها ۱۸۰ خانه مسافر مجاز در این شهر وجود دارد. وی در دیدار معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با انجمن‌ها، سازمان‌ها و تشکل‌های مردم نهاد حوزه گردشگری و صنایع دستی در قم افزود: با وجود ۱۰ هزار تخت مسافرتی در قم یکی از نیازهای اصلی استان، ساخت و توسعه هتل‌های پیشرفته و استاندارد است.

این اظهارات در حالی بیان گردید که احمدی پور، رئیس سازمان میراث فرهنگی در همین جلسه اعلام داشت: اولویت در استان قم می‌تواند ساخت هتل پنج ستاره نباشد چرا که خیلی دیربازده است اما خانه مسافرها و هتل‌های کوچک‌تر می‌تواند زودتر به نتیجه برسد.

سایر اخبار هفته:

ظرفیت اقامتی دوبی به یکصد هزار اتاق رسید

جهانی بیاندیشیم، حرفه ای عمل کنیم
استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع "بازار هتل" مجاز است.

نظرسنجی
کدام مشوق بیش ترین تاثیر را در جذب سرمایه گذاران ساخت و ساز هتل دارد؟
 
 
 
 
 
 
 
© کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به شرکت بازار هتل آرینا می باشد. RSS