صفحه اصلی  |   درباره ما  |   تجهیزات هتل  |   خبرنامه  |   تبلیغات  |   اطلاعات هتل های ایران  |   بانک اطلاعات  |   تماس با ما
 
 
» اخبار هتل های ایران
گردشگری در شوک انتخاب رئیس جدید سازمان میراث فرهنگی 95/08/22
کد خبر 880
ارسال به دوستان
Send

گردشگری در هفته ای که گذشت در شوک انتخاب جانشین مسعود سلطانی فر بود.

بازار اخبار و تجهیزات هتل: در هفته ای که گذشت با انتخاب دور از ذهن برای ریاست سازمان میراث فرهنگی، صنعت گردشگری کشورمان در شوک فرو رفت. در حالی که با رفتن مسعود سلطانی فر به وزارت ورزش و جو حاکم بر گردشگری کشور انتظار انتخاب جانشینی از جنس این صنعت می رفت، زهرا احمدی پور از میز مدیرکلی دفتر تقسیمات کشوری مامور رسیدگی به تقسیمات سه حوزه ادغامی در سازمان شد! در ادامه نگاهی به این خبر و سایر اخبار مهم هفته شده است:

زهرا احمدی پور به ریاست سازمان گردشگری رسید

تجهیزات هتل - رئیس سازمان گردشگری (2)

سرانجام با حکم رئیس جمهور، زهرا احمدی پور به عنوان رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری جانشین مسعود سلطانی فر شد. زهرا احمدی پور دارای دکترای جغرافیای سیاسی و کارشناسی ارشد برنامه‌ریزی شهری است که علاوه بر عضویت در هیأت علمی دانشگاه تربیت مدرس از سال 1376، مدیرکلی دفتر تقسیمات کشوری وزارت کشور در سال‌های 1376 تا 1382 را هم به عهده داشته است. ایشان همچنین در سال های 1382 تا 1384 معاون ورزش بانوان سازمان تربیت بدنی بوده و سال گذشته نیز توسط وزیر کشور به عنوان مدیر کل دفتر تقسیمات کشوری منصوب شده بود.

ابلاغ تعرفه‌های جدید استانداردسازی تاسیسات گردشگری

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی با اعلام ابلاغ تعرفه‌های جدید استانداردسازی تاسیسات گردشگری از تعدیل قابل توجه هزینه های ارزیابی به کمتر از یک پنجم تعرفه قبلی و حداکثر تا سقف 8 میلیون تومان خبر داد. مرتضی رحمانی موحد در این باره گفت: از عمده ترین وجوه تمایز مقررات اصلاحی جدید می توان به شفاف سازی فرآیندهای ارزیابی و تعاملات مالی موجود میان عوامل اجرایی طرح و تأسیسات گردشگری، استفاده از الگوها و شاخص های علمی و حرفه ای متقن و موفق در تعیین و محاسبه هزینه های ارزیابی تأسیسات گردشگری و نیز تعدیل قابل توجه هزینه های ارزیابی به کمتر از یک پنجم تعرفه قبلی اشاره نمود.

وی افزود: مطابق ضوابط قبلی، تأسیسات گردشگری پس از سه سال برای تمدید گواهینامه استاندارد صادر شده موظف به پرداخت مجدد همان تعرفه های قبلی بودند اما در مقررات اصلاحی اولاً بازه زمانی از سه سال به 5 سال یکبار تغییر و ثانیا بر اساس ضوابط و چک لیست های جدید و به روز شده از سوی سازمان انجام خواهد گرفت. ضمن آنکه به منظور اطمینان از حفظ شرایط و استانداردهای کیفی و برای تمدید پروانه پس از سه سال، ارزیابی پیگیرانه با هزینه ای معادل یک چهارم هزینه ارزیابی اولیه (حداکثر تا سقف 2 میلیون تومان) در سال سوم پیش بینی شده است.

آخرین آمار هتل های در حال ساخت کشور به 1600 هتل رسید

معاون سرمایه‌گذاری گردشگری آمار هتل های در حال ساخت را ۱۶۰۰ هتل عنوان کرد. سعید شیرکوند در پاسخ به این پرسش که چرا هر بار توسط مسئولان آمارهای متناقضی از هتل‌های در حال بهره برداری و یا افتتاح شده ارائه می‌شود، به مهر گفت: دلیل این تفاوت در تعریفی است که ارائه می‌شود به طوریکه تعداد هتل‌هایی که ۵۰ درصد آنها ساخته شده یک عدد است و یا مثلا تعداد مجوزهای صادر شده برای هتل عدد دیگری است اما به صورت کلی هم اکنون ۱۶۰۰ هتل در حال ساخت داریم که زمان به بهره‌برداری رسیدن آنها به پیشرفت کار و تامین منابع و مدیریت آن بستگی دارد. برخی از هتل‌هایی که می‌گوییم به بهره‌برداری می‌رسد شاید در سال ۸۲ شروع به کار کرده‌اند ولی ادامه پیدا نکرده و متوقف شده باشند یا پیشرفت فیزیکی زیادی نداشته‌اند منتها در این دولت به بهره برداری رسیده اند یا خواهند رسید.

تعیین تکلیف تخلف هتل آرینا در انتظار دیوان عدالت اداری

فرماندار شمیرانات از تعیین تکلیف هتل آرینا در آینده ای نزدیک توسط دیوان عدالت اداری خبر داد. فرج‌الله خانمحمدی با بیان اینکه رأی تخریب توسط کمیسیون ماده 99 صادر شده به فارس گفت: شرایط نسبت به قبل تفاوتی نکرده و از نظر ما تخلف این هتل محرز است. البته تخلفاتی هم اخیراً صورت گرفته که در راستای توسعه متراژ و ارتفاع نبوده اما دستور قضایی درباره آن صادر شده و ما جلوی ساخت‌وساز آن را گرفته‌ایم. اما به هر روی برای تعیین تکلیف تخریب تخلف ارتفاع هتل منتظر رای دیوان عدالت اداری به عنوان مرجع قضایی هستیم.

عرصه هتل ناهارخوران به شهرداری گرگان واگذار شد

نائب رئیس شورای اسلامی شهر گرگان از انتقال عرصه این هتل به شهرداری با پرداخت حدود ۲.۵ میلیارد تومان خبرداد. مهران فدوی با اعلام این خبر گفت: مالکیت این هتل به دلیل احداث در عرصه‌های منابع طبیعی با شهرداری گرگان نبود اما از انجا که شهرداری آن را ساخته بود، ایجاد حق می‌کرد که در نهایت به دلیل علاقه به نوسازی و راه‌اندازی دوباره آن با منابع طبیعی مذاکره و این زمین به شهرداری واگذار شد تا در آن هتلی جدید ساخته شود و همه تلاش ها خواهد شد تا این هتل مدرن و مجهز باشد.

هیچ هتل یا تاسیسات گردشگری در آشوراده اجازه ساخت ندارد

معاون سازمان محیط زیست با بیان اینکه تنها در ۳۸ هکتار از مساحت آشوراده فعالیت گردشگری انجام خواهد شد، گفت: هیچ هتل یا تاسیسات گردشگری خارج از ضوابط محیط زیست اجازه ساخت ندارد. فرهاد دبیری درباره شایعاتی که در این باره در رسانه ها مبنی بر توافق ساخت هتل در این منطقه مطرح می شود، تصریح کرد: در توافق‌نامه سال‌های گذشته تاسیس هتل در آشوراده پیش‌بینی شده بود ولی چون ما اساسا با تاسیس هتل مخالف بودیم پیشنهاد دادیم که اگر قرار است امکان اقامتی به صورت هتل داشته باشید باید خارج از زون گردشگری آشوراده و پناهگاه حیات وحش میانکاله مثلا در بندر ترکمن باشد که به هر حال آن جا خارج از مناطق تحت مدیریت سازمان است.

سایر اخبار هفته:

کلید برعکس و حیاط خلوتی که دنج تر از قبل باقی ماند

جهانی بیاندیشیم، حرفه ای عمل کنیم
استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع "بازار هتل" مجاز است.

نظرسنجی
کدام مشوق بیش ترین تاثیر را در جذب سرمایه گذاران ساخت و ساز هتل دارد؟
 
 
 
 
 
 
 
© کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به شرکت بازار هتل آرینا می باشد. RSS