صفحه اصلی  |   درباره ما  |   تجهیزات هتل  |   خبرنامه  |   تبلیغات  |   اطلاعات هتل های ایران  |   بانک اطلاعات  |   تماس با ما
 
 
» گفت و گو و دیدگاه
کلید برعکس و حیاط خلوتی که دنج تر از قبل باقی ماند 95/08/18
کد خبر 879
ارسال به دوستان
Send

ِDariush Alaghaداریوش آل آقا - انتخابی دیگر برای ریاست سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از سوی رئیس دولت تدبیر و امید، نشان داد که کلید این صنعت برعکس در دست گرفته شده و آینده امیدبخش آن سرابی بیش نیست.

سازمانی که نامش را باید از آخر به اول خواند، گویی هیچگاه قرار نیست از حیاط خلوت تغییر کاربری دهد و هر آنچه که در این باب از سوی کارشناسان و اهالی این صنعت گفته می شود برای تصمیم گیرندگان تنها حکم غبار صبحگاهی را دارد که با نخستین پرتوهای سیاست بازی رنگ می بازد.

رئیس دولتی که معرفی دوباره سه وزیر مردودی مجلس سابق را از روی تعمد برای نشان دادن ارزش رای مردم به نمایندگان چپ گرا می خواند با انتخابی که کوچک ترین ربطی به سه حوزه این سازمان ندارد، نشان داد که ب رای دوستداران گردشگری احترامی ندارد و جایگاه این حیاط خلوت همان است که می خواهند باشد و همه شعارها باید در حد همان شعار باقی بمانند.

انتخاب کسی که شاید بزرگ ترین ارتباطش با سازمان میراث فرهنگی، گذر از جلوی ساختمان آن بوده باشد باردیگر بر این ادعا صحه گذارد که نه تنها قرار نیست برای صنعت گردشگری اتفاق خاصی رخ دهد بلکه از اساس دلیلی برای «صنعت» خواندن آن نیز وجود ندارد، همانگونه که در راستای همین دیدگاه نیازی هم به گذر از سازمان و رسیدن به وزراتخانه برای آن نیست.

به رغم هیاهوی جمعیت در پشت درب گردشگری ایران، این انتخاب نشان داد که کلید آن برعکس در دست گرفته شده و گرچه گهگاهی صدایی از قفل به گوش می رسد اما گشایشی درکار نخواهد بود. و این شوی سیاسی که ما را عادت زده کرده این بار مهمانان خارجی را هم خسته خواهد کرد آنچنان که همایش های سرمایه گذاری با هر نام و عنوان از این پس تنها دورهمی های این سوی و آنسوی نشینان مرز خواهد بود که تنها خاطره ای در قالب چند عکس سلفی از آن به جای خواهد ماند.

امروز آنانی که دل به پروپاگاندا و لابی برای کسان خویش برای پست ریاست داشتند همانقدر خسته و بازنده خود را می بینند که دلبستگان به ذکاوت رئیس دولت تدبیر و امید تا در این میان بازهم سر گردشگری بی کلاه بماند.

نیازی به فرسایش قلم نیست که دیگر نگارش در این باب فرسایش روح است از این روی که این داستان را قرار بر فصل تازه ای نیست. انتخابی بی تدبیر و نومید کننده از دولت مدعی تدبیر و امید ثابت کرد که مقوله گردشگری یک پرده از پیش نقاشی شده است که تنها نقالانش عوض می شوند، شاید که یکی خوش صداتر بیاید ورنه تیشه فرهاد کندتر از آن است که سنگی بغلطاند و خواب شیرین خوش تر از آن است که به بیداری بیارزد.

جهانی بیاندیشیم، حرفه ای عمل کنیم
استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع "بازار هتل" مجاز است.

نظرسنجی
کدام مشوق بیش ترین تاثیر را در جذب سرمایه گذاران ساخت و ساز هتل دارد؟
 
 
 
 
 
 
 
© کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به شرکت بازار هتل آرینا می باشد. RSS