صفحه اصلی  |   درباره ما  |   تجهیزات هتل  |   خبرنامه  |   تبلیغات  |   اطلاعات هتل های ایران  |   بانک اطلاعات  |   تماس با ما
 
 
» گفت و گو و دیدگاه
سازمان میراث فرهنگی؛ نیمکت ذخیره مردودین وزارت در حیاط خلوت سیاسی 95/08/04
کد خبر 874
ارسال به دوستان
Send

داریوش آل آقا - با فرض رفتن سلطانی فر از سازمان میراث فرهنگی و متعاقب آن انتخاب رئیس جدید، این سازمان در طی دو دهه با ده رئیس و عمر متوسط دو سال، یکی از بی ثبات ترین سازمان های دولتی است که از قضا بیش ترین اصطکاک را با بخش خصوصی دارد.

تجهیزات هتل - ریاست سازمان میراث فرهنگی

شاید زمانی که دولت روحانی با شعار تدبیر و امید و کلید نمادین معروفش قدرت را در دست گرفت، کمتر کسی احتمال می داد تا روند مدیریتی لجام گسیخته سازمان میراث فرهنگی ادامه یابد و انتظارها بر آن بود تا پس از هشت سال خبرسازی و حاشیه، سایه امنیت و ثبات بر سر این سازمان گسترده شود اما انتخاب وزیر سابق آموزش و پرورش و مردودی مجلس نهم برای تصدی دوباره این پست بر مسند ریاست سازمان نشان داد که بازهم درب بر همان پاشنه بی ثباتی خواهد چرخید.

اگرچه عمر ریاست وزیر سابق آموزش و پرورشی که سخن معروفش درباب قلیان و خانواده نشان از سوبرداشت ایشان از "گردشگری" و "تفرج" می داد، به دو فصل طبیعت هم نرسید و "بیماری" بهانه خداحافظی زودهنگام شد اما انتخاب بعدی که از قضا از مردودی های همان مجلس نهم بود، باردیگر ثابت کرد که برای روسای دولت، این سازمان همان حیاط خلوت سیاسی معروف است.

فرجام و پایان تنش های تحریم و رسیدن آب تازه به آسیاب گردشگری، اذهان خوش خیال دوستداران این صنعت را وعده می داد که اگرچه کارشناس ارشد علوم سیاسی در مسند ریاست سازمان، کارآموزی بیش نیست اما تداوم آن شاید بتواند حداقل ثبات را به این آشفته بازار بازگرداند اما یک چرخش کلید تبلیغاتی کافی بود تا بازهم رویاهای خوش بر باد رود و روشن گردد که سازمان میراث فرهنگی را حالا با گذر از حیاط خلوت، باید نیمکت ذخیره وزرای مردودی دانست که هر کس از ابتدای دولت برای وزارتخانه ای رد صلاحیت شد می تواند بر صندلی ریاست آن بنشیند و لااقل معاون رئیس جمهور باقی بماند و هرگاه وزیری رفت یا رانده شد، در زیر تابلوی تعویض بایستد.

از بی کلاهی گردشگری از نمد تغییرات دولتی، جالب تر آن است که این جناب رئیس برای وزارتی دوباره کاندید می شود که پیش تر برای همان برچسب مردودی خورد و معلوم نیست در مدت کارآموزی ایشان در بخش گردشگری، کدام باری بر تجربیات مدیریتی ورزشی ایشان افزوده شده که دوباره راهی مجلس می شوند. شاید که رئیس دولت عیب را در چشمان نمایندگان دوره پیشین دیده و بر تیزبینی کنونی ها نظر دارد.

باری، فارغ از اینکه ایشان، وزیر شوند یا نشوند، بر مسند ریاست باقی بمانند یا نمانند، آشکار است که مقوله گردشگری تنها سفره ای بی صاحب با تکه ای نان و کوزه شکسته آبی برای اهالی آن است که هیچکس از دولتی ها دردل غمی برای برچیده شدن همین سفره بی رونق را ندارد و اگر هرازگاهی از طعامی پر عطر و بو گفته می شود تنها برای آن است که نشستگانی چون ما سرسفره، طاقت از کف ندهند و بر انتظار مصر بمانند.

و ما برغم این حقیقت که بارها تلخی اش را چشیده ایم بازهم بر سر این سفره وصله دوز می نشینیم و بیش از آنکه چشممان به در و ورود مهمانان دیگر باشد، گوشمان به مطبخ است که شاید این بار صدای آشپزی آشنا با اشتهای کورشده خویش بشنویم!

جهانی بیاندیشیم، حرفه ای عمل کنیم
استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع "بازار هتل" مجاز است.

نظرسنجی
کدام مشوق بیش ترین تاثیر را در جذب سرمایه گذاران ساخت و ساز هتل دارد؟
 
 
 
 
 
 
 
© کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به شرکت بازار هتل آرینا می باشد. RSS